نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > بازگشت آرامش نسبی به التحریر/سرنوشت همه‌پرسی داخلی در هاله‌ای از ابهام
 


شماره خبر :١٩٥٠٧٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/09/18    ا   ١٥:٢٩

بازگشت آرامش نسبی به التحریر/سرنوشت همه‌پرسی داخلی در هاله‌ای از ابهام
منابع خبری مصری از بازگشت آرامش نسبی به میدان التحریر پس از برگزاری تظاهرات میلیونی «کارت قرمز» خبر دادند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : بازگشت آرامش نسبی به التحریر/سرنوشت همه‌پرسی داخلی در هاله‌ای از ابهام

به گزارش بیداری اسلامی، با اتمام فعالیت‌های مربوط به تظاهرات میلیونی«کارت قرمز» میدان التحریر از صبح امروز شاهد آرامش نسبی است و این در حالی است که تحصن اعضای گروه‌های سیاسی برای شانزدهمین روز متوالی همچنان ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، تحصن‌کنندگان سکوی سخنرانان در میدان را برچیده و همانند سابق دیگر خبری از حضور اعضای کمیته‌های مردمی در ورودی‌های میدان برای بازرسی، نیست.

مرسی وارد کاخ الاتحادیه شد

رئیس جمهور مصر صبح امروز از دروازه شماره 4 که تظاهرات‌کنندگان در مقابل آن حضور دارند، وارد کاخ الاتحادیه شد در حالی که تظاهرات‌کنندگان مخالف مرسی شعار می‌دادند:«مرسی برو..برو...حکومت اخوان‌المسلمین باید ساقط گردد».

افزایش تعداد چادرهای تحصن مصری‌ها مقابل کاخ ریاست جمهوری

ساعات اولیه صبح امروز تعداد چادرهای تحصن‌کنندگان به 34 چادر رسید که 7 چادر متعلق به اعضای حزب الدستور به ریاست «محمد البرادعی» و «المصریین الاحرار» در مقابل دروازه شماره 4 کاخ الاتحادیه است.

بر اساس این گزارش 19 چادر نیز متعلق به جنبش سکولارها و اهالی المحلة است که روی آن نوشته شده است: «اینجا سفارت جمهوری المحلة الکبری است.»

دو چادر دیگر یکی مربوط به بیمارستان صحرایی شهید علاء عبدالهادی و دیگری مربوط به افراد مستقل است که روبروی دروازه شماره 4 کاخ برپا شده‌اند و در انتهای خیابان المیرغنی نیز 4 چادر دیگر برپا شده است.

در همین راستا تعدادی از تحصن‌کنندگان نیز تابلوهایی در خیابان قرار دادند که روی آنها نوشته شده است: «مرسی باید برود»، «ملت خواهان براندازی دولت است، حکومت اخوان‌المسلمین باید ساقط شود».

وزارت اوقاف: برگزاری همه‌پرسی را تائید می‌کنیم

وزارت اوقاف مصر اعلام کرد که برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی را تائید می‌کند و برای نظارت بر آن آمادگی دارد.

«سلامه عبدالقوی» سخنگوی وزارت اوقاف تاکید کرد که این وزارتخانه پیش از این خواستار گفت‌وگوی ملی جدید برای خروج از بحران کنونی شده بود و از همه گروه‌های سیاسی خواست تا بنا به دعوت مرسی در گفت‌وگوی سازنده برای تامین منافع عموم شرکت کنند.

وی تصریح کرد که وزارت اوقاف از همه بویژه مرسی می‌خواهد که به خاطر مصر از برخی خواسته‌های خود کوتاه بیایند و ما امیدوار هستیم که همه در میز گفت‌وگو حاضر شوند.

وی اظهار داشت که وزارت اوقاف برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی در موعد مقرر بدون هیچ تاخیری را تائید می‌کند و این وزارتخانه برای نظارت بر برگزاری این همه‌پرسی از طریق ائمه و مبلغان در صورت دعوت رسمی از آنها، آمادگی دارد.

تعویق همه‌پرسی در خارج، سرنوشت همه‌پرسی داخلی هنوز مبهم است

کمیته عالی انتخابات که ناظر بر همه‌پرسی و قانون اساسی است، امروز به ریاست قاضی «سمیر ابوالمعاطی» رئیس دادگاه استیناف قاهره تشکیل جلسه می‌دهد تا تدابیر لازم درباره برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی در تاریخ 15 دسامبر(25 آذر) را اتخاذ کند.

ابوالمعاطی در این باره گفت که این کمیته دیروز ابلاغیه‌ای از وزارت خارجه درباره به تعویق افتادن برگزاری همه‌پرسی از مصری‌های مقیم خارج دریافت کرد و به همین دلیل همه‌پرسی اتباع خارجی که قرار بود امروز برگزار شود به روز چهارشنبه موکول شد تا هیئت‌های دیپلماتیک فرصت کافی برای انجام اقدامات لازم در این باره را داشته باشند.

وی افزود که تصمیم در خصوص تعویق همه‌پرسی قانون اساسی در داخل و یا عدم تعویق آن به تحولاتی که در مصر رخ می‌دهد، بستگی دارد و هنوز مرسی در این باره تصمیمی اعلام نکرده است.

وزیر اطلاع‌رسانی: مصر با توطئه بی‌رحمانه مواجه است

«صلاح عبدالمقصود» وزیر اطلاع‌رسانی مصر تاکید کرد که اسناد و مدارکی از ده‌ها اراذل و اوباش حاضر در مقابل کاخ الاتحادیه به دست آمده است که نشان می‌دهد مصر با توطئه بی‌رحمانه‌ای روبروست که به حد تحریک برای یورش به کاخ الاتحادیه از سوی گروه‌های سیاسی برای ایجاد هرج و مرج و ناکام گذاشتن طرح‌های مرسی برای برقراری ثبات، رسیده است.

وی افزود که گروه‌های عامل تحریک این اغتشاشات و متزلزل کردن ساختار دولت سعی دارند شورای ریاستی مدنی تشکیل دهند و بهانه عدم موافقت با قانون اساسی نیز تنها ابزاری برای پنهان کردن هدف حقیقی خود جهت کودتا علیه دولت است.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار