نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > سیاست عوام‌فریبی واشنگتن در یمن
 


شماره خبر :١٧٧٦٧٣ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/08/09    ا   ١٠:١١

سیاست عوام‌فریبی واشنگتن در یمن
واشنگتن با استفاده از سیاست پوسیده ایجاد دشمن خیالی برای مردم یمن، تلاش می‌کند تا بر جنایاتش در این کشور سرپوش بگذارد. غافل از اینکه ملت یمن دیگر دوست و دشمن خود را می‌شناسد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : سیاست عوام‌فریبی واشنگتن در یمن

واشنگتن با استفاده از سیاست پوسیده ایجاد دشمن خیالی برای مردم یمن، تلاش می‌کند تا بر جنایاتش در این کشور سرپوش بگذارد. غافل از اینکه ملت یمن دیگر دوست و دشمن خود را می‌شناسد.

خبرگزاری فارس: سیاست عوام‌فریبی واشنگتن در یمن

به گزارش بیداری اسلامی ، برای نخستین بار یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی اهدافی را در منطقه «کتاف» در استان صعده بمباران کرد که طی آن 4 نفر که گفته می‌شود از عناصر القاعده بوده کشته شدند.

حملات هوایی آمریکا به شمال و جنوب یمن

به گفته منابع محلی بمباران منازل «عمر صالح التیس» و «هادی التیس» که مشکوک به همکاری با القاعده هستند، در منطقه «وادی آل ابوجبار» در کتاف در استان صعده به کشته شدن 2 سعودی و یک یمنی در منزل صالح التیس منجر شد.

استان صعده طی هفته‌های گذشته نیز شاهد پروازهای متعدد هواپیماهای آمریکایی بوده این در حالی است که مردم یمن به شدت این تجاوزها را محکوم کرده و خواستار توقف این نقض آشکار حاکمیت یمن هستند.

بر اساس این گزارش، دولت یمن با همکاری آمریکا به حملات خود تحت عنوان مبارزه با القاعده ادامه می‌دهد و اهدافی که گفته می‌شود متعلق به القاعده است را در استان‌های مختلف یمن بمباران می‌کند. اما این حملات هوایی، اغلب با نارضایتی شدید طیف‌های مختلف یمن همراه بوده و آنها صنعا را به همکاری با آمریکایی‌ها برای کشتار افراد بی‌گناه و اهمال در قبال مسئله حفظ حاکمیت کشور متهم می‌کنند.

هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی تا کنون ده‌ها یمنی بی‌گناه در جنوب این کشور را به کام مرگ فرستاده‌اند. آخرین بار نیز یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی با هدف قرار دادن یک خودرو که سرنشینان آن از اعضای یک خانواده بودند، 12 نفر را کشت.

واکنش یمنی‌ها به تداوم نقض حاکمیت کشور

در پی حمله اخیر یک فروند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی به صعده در شمال یمن، دفتر اطلاع رسانی «عبدالملک الحوثی» رهبر جماعت انصارالله در این کشور با صدور بیانیه‌ای حمله هوایی آمریکا به منطقه آل ابوجبار و کشته شدن 4 نفر را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: حمله به صعده در چارچوب مجموعه تجاوزهای فراگیر نیروی هوایی آمریکا علیه ملت یمن در استان‌های مختلف این کشور و کشتار زنان و کودکان بی‌گناه می‌گنجد. هدف از این حملات نیز هیمنه و سیطره یافتن بر سرزمین و ملت یمن و در دست گرفتن اداره تمام امور کشور تحت پوشش مبارزه با تروریسم است. مبارزه‌ای که آمریکا از آن به عنوان یک ابزار برای اشغال کشورها و چپاول ملت‌ها استفاده می‌کند.

در این بیانیه، دولت وفاق ملی شریک جنایات نیروی هوایی آمریکا و تجاوزهای مستمر علیه ملت یمن اعلام شده است زیرا طرفی که به آمریکا‌یی‌ها پوشش سیاسی برای اعمال جنایات اعطا می‌کند و توجیه‌های لازم برای تداوم تجاوز به حقوق ملت یمن را در اختیار آنها قرار می‌دهد، شریک جرم است.

رهبری حوثی‌های یمن در ادامه، دولت وفاق ملی را مسئول هر قطره خونی که از یمنی‌ها بر زمین ریخته می‌شود یا نقض‌های پیاپی حاکمیت کشور دانست و از صنعا خواست تا از حاکمیت کشور یمن و جان ملت آن حمایت کند و با متجاوز واشغالگر همدستی نکند.

علاوه بر حوثی‌ها، بسیاری از نیروهای انقلابی و گروه‌های سیاسی تجاوز هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به حاکمیت یمن را محکوم کردند و خواستار توقف این تجاوزها شدند.

تقلای آمریکا برای سرپوش گذاشتن بر جنایاتش در یمن

این تحولات در حالی رخ می‌دهد که رسانه‌های محلی اعلام کرده‌اند آمریکا قصد دارد تا پایگاه‌هایی نظامی در جنوب یمن احداث کند تا از این راه بر تنگه باب المندب و دریانوردی بین‌المللی در خلیج عدن سیطره یابد.

این در حالی است که موجی از نارضایتی در قبال سیاست‌های آمریکا در یمن و این دخالت‌های نظامی وجود دارد. ناظران و کارشناسان سیاسی بر این باورند که آمریکا پس از آنکه از تمام برگه‌های خود برای توجیه دخالت‌هاش در امور یمن استفاده کرد اکنون از رسانه‌های مختلف کمک می‌گیرد تا توجیه جدیدی برای حضور نظامی‌اش در این کشور استفاده کند به همین دلیل به اتهام زنی علیه جمهوری اسلامی ایران و ادعای حمایت تهران از حوثی‌ها و جنبش اعتراضی جنوب روی آورده است.

«سلطان سیف» تحلیل گر سیاسی در گفت‌وگو با فارس می‌گوید: آمریکا تلاش می‌کند تا افکار عمومی منطقه را علیه ایران تحریک کند. این در حالی است که خود شنیع‌ترین جنایات را علیه غیرنظامیان به بهانه مبارزه با تروریسم مرتکب می‌شود.

وی در ادامه به خبر منتشر شده در یکی از روزنامه‌های آمریکایی اشاره می‌کند که در آن خبر آمده بود: جمهوری اسلامی ایران تلاش دارد تا از تشکیل دو دولت حوثی‌ها در شمال و جنبش اعتراضی و مسالمت آمیز در جنوب یمن حمایت کند.

این تحلیلگر سیاسی امور یمن در ادامه افزود: چنین خبرهایی بی‌اساس و دروغین است و آمریکا صرفا تلاش دارد روی جنایاتش سرپوش بگذارد. هدف از انتشار چنین اخباری نیز زمینه سازی برای احداث پایگاه‌های نظامی در شهرهای جنوبی یمن است به همین دلیل سعی دارد افکار عمومی یمن را از مسئله اصلی منحرف کند.

«علی عبدالرحمن» یکی از انقلابیون یمنی نیز می‌گوید: آمریکا تلاش دارد تا شعله خشم مردم یمن علیه سیاست‌های واشنگتن را خاموش کند به همین دلیل به ایران اتهام می‌زند اما این بازی دیگر لو رفته است و یمنی‌ها دیگر می‌توانند دوست و دشمن خود را تمیز دهند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار