نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > سیف الاسلام قذافی در زندان زنتان در رفاه به سر می‌برد
 


شماره خبر :١٥١٦٥٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/05    ا   ٢٢:٣٨

زندانبان فرزند دیکتاتور سابق لیبی
سیف الاسلام قذافی در زندان زنتان در رفاه به سر می‌برد
زندانبان فرزند دیکتاتور سابق لیبی که به اتهام ارتکاب جرایم ضد‌بشرى تا دو هفته آینده قرار است محاکمه شود، گفت که سیف الاسلام قذافی در زندان شبه‌نظامیان لیبی در شهر زنتان این کشور اوقات خود را همچون دوران قبل از دستگیری و در رفاه به سر می‌برد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : سیف الاسلام قذافی در زندان زنتان در رفاه به سر می‌برد

زندانبان فرزند دیکتاتور سابق لیبی که به اتهام ارتکاب جرایم ضد‌بشرى تا دو هفته آینده قرار است محاکمه شود، گفت که سیف الاسلام قذافی در زندان شبه‌نظامیان لیبی در شهر زنتان این کشور اوقات خود را همچون دوران قبل از دستگیری و در رفاه به سر می‌برد.

خبرگزاری فارس: سیف الاسلام قذافی در زندان زنتان در رفاه به سر می‌برد

به گزارش بیداری اسلامی، سیف الاسلام قذافی 39 ساله در نوزدهم نوامبر 2011 گذشته در صحرای لیبی از سوى شبه نظامیان محلى زنتان بازداشت و به این شهر در منطقه کوهستانی شمال غرب لیبی منتقل شد.

پایگاه خبری العربیه برای اولین بار جزئیات جدیدی از وضعیت فرزند دیکتاتور سابق لیبی منتشر کرد و نوشت سیف الاسلام به رغم اتهام‌های سنگینی که متوجه اوست و تحت پیگرد بین‌المللی واقع است در زندان زنتان نیز از زندگی مرفهی برخوردار است که با دوره قبل از حبس وی تفاوتی ندارد.

* سیف الاسلام صبحانه عسل و تن ماهی درخواست می‌کند

بر اساس اظهارات یکی از نگهبانان زندان سیف الاسلام، فرزند قذافی در زندان شهر زنتان در 180 کیلومتری طرابلس با برخورد خوب زندانبانان روبه‌رو است.

العربیه به نقل از جمال العریبی خبرنگار الجزایری که اواخر ماه ژوئن با «العجمی علی لعتیری» نگهبان زندان زنتان دیدار داشته است، آورد: برخورد مسئولان زندان زنتان با سیف الاسلام بر اساس دستور شریعت اسلام است که اجازه نمی‌دهد با اسیران و زندانیان بدرفتاری شود.

العجمی درباره جزئیات زندگی سیف الاسلام در زندان گفت: حال عمومی فرزند قذافی بسیار خوب است و وی اخیرا تحت عمل جراحی برای درمان دست آسیب دیده خود قرار گرفت که یک تیم پزشکی ویژه از طرابلس به زندان زنتان منتقل شده و عمل جراحی وی را در زندان انجام دادند.

نگهبان زندان زنتان گفت که زندان سیف الاسلام همچون یک واحد آپارتمان از اتاق بزرگ، حمام و سرویس بهداشتی جداگانه برخوردار است و وی اجازه دارد در طول روز به بیرون از ساختمان محل حبس خود رفته و در فضای باز زیر تابش نور خورشید باشد. وی روزانه به مطالعه کتاب‌های مختلف از جمله کتاب‌های دینی در مذهب حنبلی و یا کتاب‌هایی به زبان انگلیسی که برخی نهادهای بین‌المللی در ملاقات به وی هدیه داده‌اند مشغول است.

او تاکید کرد فرزند قذافی هر روز برای صبحانه تن ماهی و عسل درخواست می‌کند و همچنین همیشه نوشابه انرژی زا مصرف می‌کند و ورزش را در برنامه روزانه خود دنبال می‌کند.

* وکیل سابق سیف الاسلام با خود دستگاه جی‌پی‌اس داشت

العتیری در مورد بازداشت «میلیندا تیلور» وکیل استرالیایی سیف الاسلام گفت: "او هنگام دیدار با فرزند قذافی با خود دوربین فیلم‌برداری و دستگاه جی پی اس برده بود و چند برگ سفید امضا از سیف الاسلام گرفته بود."

نگهبان زندان زنتان تاکید کرد بازرسان زن در لباس زیر وکیل قذافی نامه‌ای پیدا کردند که به شکل ماهرانه‌ای جاسازی شده بود.

دو عضو تیم چهار نفره دادگاه بین المللی شامل یک وکیل استرالیایی و مترجم لبنانی از هفتم ژوئن بعد از دیدار با سیف الاسلام قذافی، پسر دیکتاتور سابق لیبی به اتهام دادن اسنادی علیه امنیت ملی لیبی به سیف الاسلام در زندان الزنتان واقع در 170 کیلومتری جنوب غرب طرابلس توسط انقلابیون سابق دستگیر شدند و دو عضو دیگر نیز ترجیح داده بودند تا آزادی همکاران خود در کنارشان باقی بمانند، این چهار نفر بیست روز پس از بازداشت آزاد شدند.

* سیف الاسلام از بیم فرار یا کشته شدن در زنتان محاکمه می‌شود

زندانبان زنتان در مورد نگهداری سیف الاسلام در شهر زنتان و منتقل نشدن وی به طرابلس برای محاکمه تاکید کرد: از بیم فرار کردن متهم و کشته شدن او قبل از محاکمه به طرابلس منتقل نشده است.

دادگاه بین المللی معتقد است سیف الاسلام باید به اتهام ارتکاب جنایات جنگی بعد از انقلاب لیبی در این دادگاه محاکمه شود و بدین منظور حکم بازداشت وی را صادر کرده است.

اما مقامات لیبی تاکنون با تحویل سیف الاسلام به دادگاه بین المللی مخالفت کرده و اعلام کرده اند ترجیح می دهند وی را در دادگاهی داخلی محاکمه کنند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار