نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > استقبال سياستمداران مصري از سفر مرسي به تهران
 


شماره خبر :١٥١٥٠٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/05    ا   ١٣:٥٥

استقبال سياستمداران مصري از سفر مرسي به تهران
سفر رئيس جمهور مصر در صدر هيئتي بلندپايه و رسمي براي شركت در اجلاس سران عدم تعهد تهران با استقبال گسترده سياستمداران اين كشور مواجه شد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : استقبال سياستمداران مصري از سفر مرسي به تهران

سفر رئيس جمهور مصر در صدر هيئتي بلندپايه و رسمي براي شركت در اجلاس سران عدم تعهد تهران با استقبال گسترده سياستمداران اين كشور مواجه شد.

به گزارش خبرگزاري بين المللي جنبش عدم تعهد «محمد ابراهيم شاكر» رئيس كميسيون روابط خارجه پارلمان مصر، سفر محمد مرسي به ايران و حضور در اجلاس جنبش عدم تعهد را بسيار مهم و فرصتي براي تحكيم نقش مصر در جايگاه بين الملل دانست.
معاون اسبق وزير خارجه مصر نيز سفر مرسي را بسيار مهم خواند و تصريح كرد: اجلاس عدم تعهد مي تواند به جنبشي براي تسلط بر جهان مخصوصا در زمينه هاي اقتصادي مبدل شود.
«هاني خلاف» ابراز اميدواري كرد ديدار احتمالي مرسي و احمدي نژاد در حاشيه اين اجلاس به حل اختلافات ميان دو كشور بيانجامد و روابط ايران و مصر را وارد مرحله نويني براساس همكاري هاي دوجانبه كند.
وي سفر مرسي به ايران را از نمادهاي تغيير در سياست خارجي مصر دانست و تاكيد كرد: گسترش روابط ميان ايران و مصر با مصالحي كه مصر با دوستان عرب خود دارد هيچ مغايرتي نداشته و مصر در زمينه توسعه ارتباطات با كشورهاي منطقه و جهان آزاد است و آمريكا نمي تواند مانعي براي اين كشور محسوب شود.
«نورهان الشيخ» استاد علوم سياسي دانشگاه قاهره هم با استقبال از اين سفر گفت: سفر مرسي به ايران با توجه به استقلال طلبي مصر در سياست خارجه از اهميت فوق العاده اي برخوردار است و ديدگاه رئيس جمهور مصر درباره ايران به معناي اتحاد يا همكاري استراتژيك ميان دو كشور نيست، اما پرونده هايي وجود دارند كه نيازمند تفاهم و اتفاق نظر است.
نتايج تازه ترين نظرسنجي در مصر نشان مي دهد كه اكثريت مردم مصر به موفقيت سفر محمد مرسي رئيس جمهوري كشورشان به ايران اطمينان دارند.
نزديك به 70درصد مصري ها از سفر رئيس جمهور اين كشور به ايران و حضور در اجلاس عدم تعهد استقبال كرده و اين سفر را گامي در جهت رفع اختلافات و بهبود روابط ميان تهران و قاهره عنوان كردند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار