نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > دومین نشست سالیانه کنگره جمهوری تونس و طرح سخنانی که جنجال آفرید
 


شماره خبر :١٥١٣٨٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/06/05    ا   ٠٨:٣٠

فارس گزارش می دهد
دومین نشست سالیانه کنگره جمهوری تونس و طرح سخنانی که جنجال آفرید
دومین کنگره ملی سالیانه حزب «کنگره برای جمهوری» با شعار «وفاداران» به مدت سه روز برگزار شد و بسیاری از چهره‌های سیاسی و حقوقی تونس در مراسم افتتاحیه این کنگره حضور داشتند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دومین نشست سالیانه کنگره جمهوری تونس و طرح سخنانی که جنجال آفرید

دومین کنگره ملی سالیانه حزب «کنگره برای جمهوری» با شعار «وفاداران» به مدت سه روز برگزار شد و بسیاری از چهره‌های سیاسی و حقوقی تونس در مراسم افتتاحیه این کنگره حضور داشتند.

خبرگزاری فارس: دومین نشست سالیانه کنگره جمهوری تونس و طرح سخنانی که جنجال آفرید

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرنگار فارس در تونس، دومین کنگره ملی سالیانه حزب «کنگره برای جمهوری» با شعار «وفاداران» جمعه شب آغاز به کار کرد و بسیاری از چهره‌های سیاسی و حقوقی تونس در مراسم افتتاحیه این کنگره حضور داشتند که از جمله آنها وزرای کابینه، رئیس مجلس مؤسسان تونس و «راشد الغنوشی»، رهبر جنبش اسلام‌گرای النهضه بود.

این کنگره به مدت سه روز یعنی تا 26 آگوست ادامه خواهد داشت و در خلال آن دبیر کل جدید حزب کنگره برای جمهوری و اعضای دفتر سیاسی این حزب که سال 2001 تاسیس شده است، انتخاب می‌شوند.

«منصف المرزوقی»، رئیس جمهور موقت تونس در مراسم افتتاحیه دومین کنگره سالیانه حزب خود موسوم به «کنگره برای جمهوری»، جنبش النهضه را که ریاست دولت ائتلافی حاکم بر تونس را بر عهده دارد به تلاش برای سیطره بر قدرت و نهادهای حکومتی همچون نظام زین العابدین بن علی متهم کرد.

اتهامات المرزوقی علیه جنبش النهضه موجب شد که چند تن از وزرای کابینه به نشانه اعتراض جلسه افتتاحیه دومین کنگره سالیانه حزب کنگره را ترک کنند.

از جمله این وزرا «علی العریض»، وزیر کشور،‌ «محمد بن سالم»، وزیر کشاورزی و «سمیر دیلو» وزیر حقوق بشر تونس بودند.

رئیس جمهور تونس افزود: اقدامات جنبش النهضه یا حزب حاکم مشابه رفتارهای بن علی به ویژه در مساله سیطره بر دوائر قدرت است و جنبش النهضه هواداران خود را در مراکز حساس دولتی روی کار آورده و در تحقق توسعه و پیشرفت کشور کم‌کاری می‌کند.

المرزوقی که از بنیانگذاران حزب کنگره برای جمهوری است در عین حال گفت: امیدواریم که حزب النهضه موفقیت تجربه بی‌نظیر ائتلاف بین لائیک‌ها و اسلام‌گراهای میانه‌رو را ادامه بدهد.

«محمد عبو» دبیر کل حزب کنگره برای جمهوری درباره اظهارات منصف المرزوقی در متهم کردن جنبش النهضه به سیطره بر نهادهای قدرت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تونس گفت: هیچ مشکلی در وارد آوردن انتقادها علیه یکدیگر وجود ندارد چرا که این انتقادات برای رفع اشتباهاتی است که هرکدام از طرف‌های سیاسی مرتکب می‌شوند.

وی افزود: همه ما با هدف بهبود کار مشترک ائتلاف سه گانه حاکم از یکدیگر انتقاد می‌کنیم تا انقلاب موفق باشد.

«عدنان المنصر»، سخنگوی رسمی ریاست جمهوری و عضو حزب کنگره برای جمهوری نیز در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس درباره شکاف ایجاد شده در حزب کنگره برای جمهوری و بحران‌هایی که این حزب در برهه اخیر با آن روبه‌رو است گفت: زیانی که این حزب از شکاف ایجاد شده در آن متحمل شد بسیار کمتر از حد انتظار بود و دلیلش این است که برجسته ترین رهبران حزب همچنان در آن عضویت دارند.

وی افزود: هنگامی که احزاب فرصت نداشته باشند گرایش‌های بزرگ و گوناگون خود را در قبال چالش‌ها مورد بررسی قرار بدهند هماهنگی و تبادل نظر در حزب وجود نخواهد داشت و گرایش‌های حزب برای همه اعضا روشن نیست بنابراین اختلافاتی حاصل می‌شود و به دنبال آن شکاف به وجود خواهد آمد.

عدنان المنصر درباره اظهارات منصف المرزوقی در انتقاد از دولت گفت: وقتی رئیس جمهور از کابینه انتقاد می‌کند یعنی به طور ضمنی از وزرای وابسته به حزب خود یعنی حزب کنگره برای جمهوری نیز انتقاد می‌کند بنابراین دلیلی برای زیاد حساس شدن در قبال این موضوع وجود ندارد.

وی درباره تلاش بقایای رژیم سابق برای بازگشت به حیات سیاسی تونس گفت: این طرف‌ها هرگز به نتایج انتخابات احترام نگذاشته‌اند و از همان ابتدا با نتایج انتخابات مخالف بودند.

عدنان منصر تاکید کرد ائتلاف سه گانه حاکم در عین حال برای برگزاری انتخابات در نزدیک‌ترین زمان ممکن تلاش می‌کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار