نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > ناگفته های بنیانگذار النهضه تونس
 


شماره خبر :١٤٧٨٤٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/05/21    ا   ٠١:٤١

ناگفته های بنیانگذار النهضه تونس
"شيخ عبدالفتاح مورو" از بارزترين بنيانگذاران حركت الاتجاه الاسلامي و جنبش "النهضه" تونس گفت كه به رغم اختلافش با این جنبش، همچنان يكي از مدافعان مسائل اسلامي در تونس است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  ناگفته های بنیانگذار  النهضه  تونس

"شيخ عبدالفتاح مورو" از بارزترين بنيانگذاران حركت الاتجاه الاسلامي و جنبش "النهضه" تونس گفت كه به رغم اختلافش با این جنبش، همچنان يكي از مدافعان مسائل اسلامي در تونس است.

شیخ "مورو" در گفت وگو با شبكه العالم با اشاره به اختلافش با النهضه به خاطر درگيري سال 1991 گفت: هرگز از مسئوليتهايم در جنبش النهضه شانه خالي نكردم، و البته هرگز دست دوستي به سوي ظالم و مستبدان دراز نمي كنم.  

به گفته اين شخصيت تونسي، وي 42 سال با رعایت قانون از جنبش النهضه دفاع كرد، اما پس از اين همه مبارزه، از اقدامات وي تقدير نشد با اين حال این جنبش را نابود نكرد تا گفته نشود خانه اي كه ساخته را ويران كرد.  

وي با بیان اینکه هیچ برنامه ای را غیر از مسائل اسلامی در زندگی در پیش نگرفته است، پيش بيني كرد كه اين حركت در آینده يكي از تريبونهاي گفت وگوي اسلامي در محافل مختلف تونس باشد.

شيخ مورو با اشاره به تاكيد عده اي بر ضرورت حذف فیزیکی عاملان رژيم سرنگون شده " بن علي" گفت: البته چنين امري باعث مي شود در صحنه سياسي فقط طرفهاي كم تجربه مانند جنبش النهضه باقي بمانند؛ لذا مي ترسم النهضه و ساير طرفها نتوانند براي پيشبرد اهداف مردم تونس يا يكديگر همكاري كنند. 

وي درباره اشتباهات دولت جديد تونس گفت: متاسفانه دولت جديد تونس تاكنون عملكرد خوبي نداشته و حتي برنامه اي كوتاه مدت براي حل مشكلات كشور طراحي نكرده است.  

مورو خاطرنشان کرد: مسائلي مانند اشتغال، توسعه، حل مسائل كارگران و موضوع شهدا و مجروحان انقلاب همچنان باقی مانده است، كه مي بايست براي آن فقط به اندازه يك سال برنامه ريزي مي شد؛ اما پرونده آن سه ماه معطل شد، گويي قرار است برنامه اي 10 ساله طراحي شود.

وي با اشاره به اختلاف ميان نظام و احزاب مختلف گفت: دولت و مخالفانش بايد بدانند كه انقلاب معيارها را دگرگون كرده به گونه اي كه بر خلاف گذشته كه رژيم با مردم به عنوان ارباب آنها برخورد مي كرد، اکنون احزاب بايد خدمتگذار مردم باشند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار