نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > دور تازه خشونت در يمن
 


شماره خبر :١١٤٢٥٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/03/02    ا   ٠٧:٥٤

دور تازه خشونت در يمن
يمن هنوز روي آرامش به خود نديده است. لانه كردن شاخه‌اي از القاعده در يمن و درگيري با ارتش از يك‌سو و افزايش خشونت‌هاي انقلاب به ثمر نرسيده از سوي ديگر مانع آرامش در اين كشور شده است
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دور تازه خشونت در يمن

 يمن هنوز روي آرامش به خود نديده است. لانه كردن شاخه‌اي از القاعده در يمن و درگيري با ارتش از يك‌سو و افزايش خشونت‌هاي انقلاب به ثمر نرسيده از سوي ديگر مانع آرامش در اين كشور شده است.

 از «صنعا» خبر مي‌رسد كه در مراسم رژه ارتش اين كشور يك نظامي با منفجر كردن خود تعدادي از هم قطارانش را كشته است. اين در حالي است كه با ادامه درگيري‌ها ميان نيروهاي نظامي يمن و شبه‌نظاميان وابسته به القاعده در جنوب يمن دست‌كم 20 نفر ديگر نيز در اين كشور كشته شده‌اند. شبكه العربيه، گزارش داد در يك عمليات انتحاري كه در جريان مراسم تمرين نظامي در مركز صنعا پايتخت يمن روي داد، بنا بر آمار اوليه دست‌كم 90 نفر كشته و تعداد زخمي‌ها را بيش از 260 نفر كشته شده‌اند.
انفجار مذكور در ميدان السبعين صنعا محل برگزاري مراسم تمرين نظامي روي داد و نيروهاي نظامي يمن در اين ميدان در حال آماده كردن خود براي برگزاري رژه بودند كه امروز به مناسبت روز «وحدت دو يمن» با حضور رييس‌جمهوري اين كشور برگزار مي‌شود. همچنين ايسنا به نقل از روزنامه الرياض عربستان نوشت: «طي درگيري‌هاي 24 ساعت گذشته نيروهاي نظامي يمن با شبه‌نظاميان وابسته به القاعده در اطراف شهر جعار كه مقر اصلي القاعده در اين منطقه محسوب مي‌شود، دست‌كم 20 نفر از جمله 11 عضو القاعده، چهار سرباز يمني و پنج نفر از نيروهاي قبيله‌اي تحت فرمان ارتش يمن كشته شدند.» اين درگيري‌ها زماني شدت گرفت كه ارتش يمن و شبه‌نظاميان وابسته به ارتش قصد پيشروي به سوي شهر جعار را داشتند كه با مقاومت شديد نظاميان وابسته به القاعده روبه‌رو شدند و درگيري‌هاي شديدي ميان دو طرف روي داد. همزمان منابع پزشكي يمن اعلام كردند به دنبال وخيم شدن وضعيت جسماني رييس‌جمهوري سابق يمن، وي در بيمارستان بستري شده است و به احتمال زياد براي مداوا به خارج از كشور اعزام خواهد شد. بنا به گفته منابع پزشكي يمن، عبدالله‌صالح تاكنون چندين بار بيهوش شده و به احتمال زياد يك هيات پزشكي براي بررسي وضعيت سلامتي او به‌زودي از عربستان راهي يمن خواهد شد و پس از انجام معالجات لازم وي به خارج از يمن منتقل مي‌شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار