نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > گزارش 
اخبار > تحصن حامیان بشار اسد در برابر سفارت سوریه در اردن/حمایت از فلسطین توسط اسلامگرایان اردن
 


شماره خبر :١١١٩١١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/02/30    ا   ٠٨:٠٣

اردن در هفته‏ای که گذشت
تحصن حامیان بشار اسد در برابر سفارت سوریه در اردن/حمایت از فلسطین توسط اسلامگرایان اردن
شکایت اردن از رژیم صهیونیستی، کمک بلاعوض شورای همکاری خلیج فارس به اردن و تحصن حامیان نظام بشار اسد در امان از مهم‏ترین رخدادهای اردن در هفته گذشته است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : تحصن حامیان بشار اسد در برابر سفارت سوریه در اردن/حمایت از فلسطین توسط اسلامگرایان اردن

شکایت اردن از رژیم صهیونیستی، کمک بلاعوض شورای همکاری خلیج فارس به اردن و تحصن حامیان نظام بشار اسد در امان از مهم‏ترین رخدادهای اردن در هفته گذشته است.

خبرگزاری فارس: تحصن حامیان بشار اسد در برابر سفارت سوریه در اردن/حمایت از فلسطین توسط اسلامگرایان اردن

به گزارش بیداری اسلامی، یک منبع آگاه در وزارت خارجه اردن در هفته گذشته اعلام کرد که درپی افزایش اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی در قدس شریف، اردن علیه این رژیم به یونسکو شکایت خواهد کرد.

یک منبع آگاه در وزارت خارجه اردن هفته گذشته اعلام کرد که این کشور به زودی شکایتی رسمی علیه اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی در قدس شریف به کمیته میراث جهانی یونسکو تقدیم خواهد کرد.

هدف از این شکایت که قرار است در نشست 25 ژوئن یونسکو مورد بررسی قرار گیرد، مجبور کردن رژیم صهیونیستی به توقف اقدامات یکجانبه و غیر انسانی رژیم صهیونیستی در شهر مقدس قدس است.

بر اساس اعلام این منبع آگاه، قرار است اردن مجموعه ای از اسناد مربوط به سیاست های یکجانبه اسرائیل در قدس شریف را ضمیمه این شکایت کند.

بر همین اساس، اردن می کوشد که کمیته میراث جهانی یوسنکو با صدور بیانیه ای، به طور رسمی از رژیم صهیونیستی بخواهد که به سیاست های غیر انسانی خود در شهر مقدس قدس پایان دهد.

موضوع حفاری های اسرائیل در قدس شریف و تلاش در راستای تغییر هویت این شهر مقدس، مهم‏ترین محور شکایت اردن به یونسکو است.

اردن در سال 1981 میلادی، توانست شهر مقدس قدس را در فهرست میراث جهانی در معرض خطر قرار دهد.

اردن و رژیم صهیونیستی در سال 1994 یک پیمان سازش (موسوم به وادی عربه) امضا کرده اند و بر اساس آن، تولیت اماکن مقدس اسلامی و مسیحی فلسطین، بر عهده اردن است.

کمک بلاعوض شورای همکاری خلیج فارس به اردن

شورای همکاری کشورهای عربی خلیج فارس در آخرین نشست خود مقرر کرد که به مدت 5 سال، سالانه نیم میلیارد دلار به اردن کمک بلاعوض کند.

"سعود الفیصل" وزیر امور خارجه عربستان و "عبداللطیف زیانی" دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس پس از آخرین نشست اعضای این شورا در ریاض، با شرکت در یک نشست مطبوعاتی، از کمک میلیاردی این شورا به اردن خبر دادند.

زیانی در این نشست گفت: اعضای شورای همکاری تصمیم گرفتند که به منظور حمایت از طرح های توسعه در اردن، به مدت 5 سال، سالانه نیم میلیارد دلار به اردن کمک بلاعوض کنند.

وی تصریح کرد: کشورهای عضو شورای همکاری، روابط نزدیکی با اردن دارند و از همین رو تصمیم گرفته اند به منظور حمایت از این کشور بویژه در طرح های توسعه، به اردن کمک مالی کنند.

موضوع پیوستن اردن به شورای همکاری خلیج فارس از 15 سال پیش مطرح بوده و اردن جهت جلب رضایت مقامات کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، از هیچ کوششی فروگذار نکرده که از جمله آن‏ها می توان به ارسال نیروهای نظامی اش به بحرین جهت سرکوب انقلابیون این کشور اشاره کرد ولی با این وجود، شورای همکاری تا کنون پاسخ روشنی به درخواست اردن مبنی بر عضویت در شورا نداده و صرفا با پرداخت کمک های مالی، ضمن برخورداری از حمایت های لوجستیک اردن، این کشور را بازیچه ای در دستان اعضای شورا قرار داده است.

تحصن حمایت از بشار اسد در برابر سفارت سوریه در اردن

اتباع سوریه در اردن و شماری از شهروندان این کشور هفته گذشته در برابر سفارت سوریه در امان، در حمایت از بشار اسد تحصن کردند.

ده‌ها تن اتباع سوریه در اردن به همراه شماری از شهروندان اردنی دیروز جمعه در حمایت از نظام سوریه در برابر سفارت سوریه در منطقه "حی عبدون" امان تحصن کردند.

تحصن‌کنندگان ضمن محکوم کردن اقدامات خشونت‌آمیز تروریست‌ها در خاک این کشور حمایت خود را از بشار اسد، رئیس جمهور سوریه اعلام کردند.

تحصن‌کنندگان همچنین سلفی‌ها را مورد حمله قرار دادند و آنها را عاملان فتنه و خرابکاری در سوریه خواندند.

کشور سوریه هفته گذشته شاهد شدیدترین انفجارهای تروریستی و خونبار در این کشور بود که 60 کشته و 732 مجروح برجای گذاشت و با محکومیت گسترده جهانی مواجه شد.

در دو انفجار جداگانه با فاصله یک دقیقه از یکدیگر در یک منطقه پر رفت و آمد جنوب دمشق تروریست‌های مورد حمایت رژیم صهیونیستی و عربستان مردم عادی را با بیش از 1000 کیلوگرم مواد منفجره هدف قرار دادند و جان 60 نفر را گرفتند و حدود 732 تن دیگر را مجروح کردند. شدت یکی از انفجارها باعث ایجاد گودال عمیق 10 متری در محل و آسیب‌های جدی به منازل، ساختمان‌ها و خودروها شد. برخی گزارش‌ها حاکی است که این انفجارها به شیوه انتحاری صورت گرفت، به همین خاطر، نقش عربستان و قطر در این فاجعه پررنگ‌تر است.

برگزاری جشن حمایت از فلسطین توسط اسلامگرایان اردن

اسلامگرایان اردن در سالروز اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی[روز فاجعه]، جشنی در حمایت از فلسطین و ملت مظلوم آن برگزار کردند.

اسلامگرایان اردن (جماعت اخوان المسلمین و حزب جبهه عمل اسلامی اردن) در سالروز اعلام موجدیت رژیم اشغالگر قدس، گردهمایی بزرگی را در حمایت از فلسطین و ملت مظلوم آن برگزار کردند.

این گردهمایی  ساعت 17 روز جمعه گذشته در شهر "امان" (پایتخت اردن) برگزار شد.

قرار بود "اسماعیل هنیه" رئیس دولت قانونی فلسطین در این گردهمایی شرکت و در آن سخنرانی کند ولی به دلیل فراهم نشدن شرایط این سفر، هنیه از طریق تلفن، پیام خود را به اطلاع شرکت کنندگان در این گردهمایی رساند.

در این مراسم، تعدادی از شخصیت های برجسته اردنی از جمله "همام سعید" رهبر جماعت اخوان المسلمین و "حمزه منصور" دبیرکل حزب جبهه عمل اسلامی و تعدادی از سران احزاب مشارکت و سخنرانی کردند.

اجرای سرودهای اسلامی، پخش تصاویری از فلسطین و قدس و تصاویر شهدای قدس شریف از دیگر برنامه های این مراسم بود.

یک عضو ارشد اسلامگرایان اردن در رابطه با این مراسم گفت: فلسطین و قدس قلب تپنده جهان اسلام است و تمام مسلمانان باید از تمام امکانات خود استفاده کنند و یاد این سرزمین را همواره در دل‏های عالمان زنده نگه دارند.

وی افزود: برگزاری چنین مراسمی، کم‏ترین کاری است که می توان در حق سرزمین مقدس فلسطین انجام داد.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار