نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > یادداشت 
اخبار > جنايت جديد آل خليفه
 


شماره خبر :٣٠٧٨٤٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/07/22    ا   ٠٨:٢١

جنايت جديد آل خليفه
حامد رشيدي
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : جنايت جديد آل خليفه

حامد رشيدي  ا   جنايات آل خليفه عليه ملت بحرين پاياني ندارد. در اين خصوص رژيم ديکتاتوري آل خليفه به کشتار و سرکوب ملت مظلوم بحرين ادامه داده و از ريختن خون آنها ابايي ندارد. در ميان سکوت وقيحانه نهادهاي حقوق بشري شاهد ادامه جنايات رژيم بحرين هستيم.

جريان «الوفاء الاسلامي» در بحرين با اعلام خبر شهادت «يوسف النشمي» تأکيد کرده است که اين فعال بحريني در نتيجه شکنجه و اهمال پزشکي به شهادت رسيده است.وي پس از بازداشت به حضور در تجمع اعتراض آميز و آشوب متهم شد.دادگاه رژيم آل خليفه با توجه به اينکه پزشکان حالت وي را نزديک به مرگ مغزي اعلام کرده بودند، مجبور شد در هشتم اکتبر او را آزاد کند.

»زينب عبدالعزيز» وکيل يوسف النشمي دادستاني کل را متهم کرده است که بدون توجه به وضعيت سلامتي وي، همچنان او را در بازداشت نگه داشته و خواستار محاکمه او شد، درحالي‌که زندگي او به دستگاه هاي پزشکي متکي بود.

به گفته اين وکيل بحريني، يوسف النشمي به تحمل 45 روز بازداشت براي انجام تحقيقات متهم شده بود و وضعيت سلامتي وي پس از بازداشت رو به وخامت گذاشت.زينب عبدالعزيز تأکيد کرد: در نتيجه اهمال مسئولان زندان درباره وضعيت سلامتي يوسف النشمي و حق او براي درمان، وي به وضعيتي نزديک به مرگ مغزي دچار شد و به جاي صدور حکم آزادي وي و اجازه دادن به خانواده او براي فراهم کردن زمينه لازم جهت درمان، يوسف النشمي در بازداشت ماند تا محاکمه شود.

پزشک معالج يوسف گفته بود که وي دچار تورم مغزي و التهاب شديد شده و وضعيت او نزديک به مرگ مغزي است.«سعيد الشهابي» دبيرکل جنبش «احرار» در بحرين تأکيد کرد: اقدام صورت گرفته ضد يوسف النشمي، جرمي است که به دست شکنجه گران و با مشارکت مسئولان مجرم دادستاني صورت گرفته است.«يوسف النشمي» در نخستين ملاقات با برادرش پس از بازداشت شدن، به او گفت که در بازداشت مورد توهين لفظي قرار گرفته و به شدت از ناحيه سر و صورت و دست مورد ضرب و شتم قرار گرفته.وي در ابتدا اتهامات را رد کرد ولي پس از شکنجه مجبور شد به اين اتهامات اعتراف کند.

از سوي ديگر، دستگاه قضائي بحرين از آغاز جلسات گفتگوها 11 نيروي امنيتي را در 5 پرونده شکنجه گري و تعرض به ديگران که دو مورد از آنها باعث جان باختن افراد شده است، تبرئه کرده است.اين دو شهروند بحريني که زير شکنجه جان باخته‌اند، زکريا العشيري و فاضل المتروک هستند.دادگاه همچنين احکام سه متهم ديگر در دو پرونده شکنجه گري و تعرض را که به مرگ هاني عبدالعزيز و علي صقر منجر شده، کاهش داده است.

روزنامه الوسط از صدور احکام قضائي در 10 پرونده مختلف خبر داد که در آن نيروهاي امنيتي به شکنجه گري يا بدرفتاري با بازداشت شدگان در سطوح مختلف متهم شده بودند.کميته حقيقت ياب انتصابي دولت بحرين به اين نتيجه رسيده است که علت مرگ 13 غيرنظامي در دوره 14 فوريه تا 15 آوريل سال 2011 ميلادي را مي توان نيروهاي امنيتي دانست.اين کميته افزوده است که پنج مورد مرگ به خاطر شکنجه بوده است که سه مورد را افراد بازداشت شده در زندان الحوض الجاف تشکيل مي دهند.

از بحرين همچنين خبر مي رسد که سه تن از اعضاي خانواده يکي از شهداي بحرين، توسط نيروهاي امنيتي رژيم آل خليفه بازداشت شدند. رژيم آل خليفه، همچنان خانواده شهيد «هاني عبدالعزيز» را تحت پيگرد قرار مي دهد.شهيد «هاني عبدالعزيز» با شليک مستقيم گلوله هاي ساچمه اي نيروهاي آل خليفه در مارس 2011 به شهادت رسيد.

بر اين اساس از وقتي که خانواده اين شهيد موضوع قتل فرزندشان را به مراجع قضائي در بحرين ارجاع داده اند، هدف نيروهاي امنيتي قرار گرفته اند.کميته بازداشت شدگان منطقه بلاد قديم با اشاره به اينکه اين خانواده بارها از سوي نيروهاي امنيتي بحرين با استفاده از گازهاي سمي و گلوله هاي پلاستيکي مورد هدف قرار گرفته، است تصريح کرد:اکنون سه نفر از اعضاي آن به نامهاي عبدالله، محمود وعباس به اتهام انجام اقدامات خرابکارانه در بازداشت به سر مي برند.

عامل شهادت شهيد «هاني عبدالعزيز» در ابتدا به هفت سال زندان محکوم شد که گفته شده اکنون آزاد شده است.مردم بحرين از فوريه سال 2011 ميلادي با آمدن به خيابانها و برگزاري اعتراضات مسالمت آميز خواهان آزادي وعدالت و حکومتي منتخب هستند که با سرکوب شديد روبه‌رو شده است.

اخيرا نيز چند منطقه بحرين شاهد برگزاري تظاهرات اعتراض آميز مردمي بود که درپي آن نيروهاي پليس وارد عمل شده و آن را متفرق کردند که در جريان اين اقدام درگيريهايي بين پليس و معترضان روي داد و برخي از اين معترضان زخمي شدند.بحرين از فوريه سال 2011 ميلادي شاهد اعتراضات مسالمت آميز مردمي براي دستيابي به آزادي و عدالت و اصلاحات سياسي است که با سرکوبگري رژيم آل‌خليفه روبه‌رو شده است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار