نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > یادداشت 
اخبار > شکنجه هاي ناتمام در بحرين
 


شماره خبر :٢٩٩٥٤٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/06/26    ا   ٠٩:٢٣

شکنجه هاي ناتمام در بحرين
حسين ياري
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : شکنجه هاي ناتمام در بحرين

شکنجه و خشونت در بحرين همچنان ادامه دارد. رژيم آل خليفه در اين خصوص بعضا دستان آل سعود را نيز از پشت بسته است. رژيم آل خليفه به اعمال خشونت خود با زبان و انجام برخوردهاي سلبي با آنها ادامه مي دهد.دبير کل سازمان موسوم به «براو» با طرح کردن مسئله زنان بحرين در شوراي حقوق بشر گفت اوضاع زنان در اين کشور جدا وخامت بار است.بر اين اساس تبعيض و نقض حقوق بشر در بحرين به حد بي سابقه خود رسيده است». از زمان شروع اعتراضات در بحرين حدود پنج هزار زن از کار خود اخراج يا تحت بازداشت اداري قرار گرفته اند.239 نفر از زنان سياسي بازداشتي از جمله پزشکان، پرستاران، معلمان و

روزنامه نگاران مورد شکنجه و حتي اذيت و آزار جنسي قرار گرفته اند. اين پديده اخيرا در بحرين به صورت يک روش در آمده است و استفاده از اين روشها عليه زنان بسيار نگران کننده است.

سازمان ملل متحد هيچ گاه در برابر نقض علني حقوق بشر در عربستان وبحرين اقدامي جدي صورت نداده است.البته دليل اين مسئله مشخص است!حمايت ايالات متحده آمريكا،انگليس و فرانسه از رژيم آل خليفه و آل سعود باعث شده است تا رياض و منامه به كشتار معترضين در سايه حمايتهاي غرب و شوراي امنيت سازمان ملل متحد ادامه دهند.اتفاقاتي كه هم اكنون در بحرين و در برابر سكوت معنادار سازمان هاي بين المللي و جهاني صورت مي پذيرد به واقع يك نسل كشي تمام عيار است. هرچند بحرين كشور بسيار كوچكي در منطقه محسوب مي شود و جمعيت اين كشور نيز بسيار كم است، با اين حال نمي توان از اهميت استراتژيك و راهبردي اين كشور براي غرب به سهولت عبور كرد. در حقيقت رياض يكي از پايگاه هاي اساسي نيروهاي نظامي آمريكا در منطقه است كه بخشي از راهبردهاي ميليتاريستي واشنگتن در خاورميانه را پيگيري مي كند.ورود نيروهاي نظامي عربستان و امارات به بحرين براي سركوب معترضان در حالي صورت گرفت كه آمريكا با سكوت معنادار خود در اين خصوص ننگي سنگين را بر دامان حقوق بشري و دفاع از دموكراسي خود ثبت كرده است و البته اين لكه ننگ براي افرادي پرادعا مانند بان‌كي مون بزرگتر است .

بحرين هم اکنون به يکي از اصلي ترين کانونهاي نقض حقوق بشر در خاورميانه و دنيا تبديل شده است.شکنجه و نقض حقوق بشر در بحرين همچنان ادامه دارد.اين در حالي است که غرب و مدعيان حقوق بشر در اين خصوص سکوت کرده اند.مقامات سازمان ملل کمتر در خصوص شکنجه کودکان ومبارزان بحريني سخن به ميان مي آورند. بحرين در سال 1992 توافقنامه حقوق كودكان سازمان ملل را امضا كرده است. با اين وجود مركز حقوق بشر اين كشور اعلام كرد كه از سال 2011 تا كنون 11 كودك زير 18 سال توسط پليس و نيروهاي امنيتي بحرين كشته شده اند كه البته اطفال شيرخواري كه بر اثر گاز اشك آور جان باخته اند نيز بايد به اين آمار اضافه شود.

مشخص نيست چه موادي در گازهاي استفاده شده از سوي ماموران رژيم آل خليفه به كار رفته است. اين مواد باعث فقدان حافظه، مشكلات بينايي و مشكل دستگاه گوارشي مي شود كه علاوه بر مشكلات معمول گازهاي
اشك آور ، غير عادي است .بر اساس گزارش منتشر شده از سوي اين مركز، بيش از 100 كودك بحريني هم اكنون در بند رژيم آل خليفه هستند كه به طرق مختلف از قبيل سيم هاي برق، تعرض، ضرب و شتم و توهين و تحقير، مورد اذيت و آزار قرار مي گيرند.كوچكترين زنداني در بحرين، `علي حسن علي` 11 ساله است كه 25 روز به تهمت اقدام عليه امنيت ملي و ارتكاب جرايم بازداشت شده است .به گفته خواجه، پس از نوامبر سال 2011 بازداشت كودكان بحريني افزايش چشمگيري يافته و علاوه بر دستگاه اطلاعاتي كشور، نيروهاي نظامي نيز مستقيما كودكان را بازداشت كرده و تحت آزار جسمي و جنسي قرار مي دهند.

پارلمان اروپا اخيرا با صدور بيانيه‌اي نسبت به تجاوز آشکار نظام آل خليفه به حقوق بشر مردم خود و محدوديت‌هايي که براي آزادي‌هاي اساسي شهروندان اين کشور اعمال مي‌کند، ابراز نگراني عميق کرد.اعضاي پارلمان اروپا در اين بيانيه که به تصويب رسيد، از رژيم آل خليفه خواستند به تمامي اقدامات سرکوبگرانه پايان دهد و ضمن آزادي همه زندانيان سياسي و رعايت حقوق بشر، به رعايت آزادي بيان و برگزاري تجمعات و اعتراضات مسالمت آميز متعهد باشند.اين در حالي است که سرکوب اعتراضات در بحرين شدت يافته است و مخالفان بر ادامه تظاهرات و نافرماني مدني تا سرنگوني رژيم آل خليفه تاکيد مي‌کنند.تاکنون بسياري از شهروندان بحريني به دست نيروهاي مزدور رژيم آل خليفه کشته شده‌اند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار