نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > دیدار سفیر ایران در اردن با شهردار قدس
 


شماره خبر :٩٦٦٩١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/01/30    ا   ١٧:٤١

دیدار سفیر ایران در اردن با شهردار قدس
سفیر جمهوری اسلامی ایران در امان، در دیدار با شهردار قدس شریف، به تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال مساله فلسطین پرداخت.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دیدار سفیر ایران در اردن با شهردار قدس

 سفیر جمهوری اسلامی ایران در امان، در دیدار با شهردار قدس شریف، به تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال مساله فلسطین پرداخت.

خبرگزاری فارس: دیدار سفیر ایران در اردن با شهردار قدس

به گزارش بیداری اسلامی، مصطفی مصلح زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در امان، در دیدار با "زکی الغول" شهردار قدس تصریح کرد: وحدت جهان اسلام، عدالت گستری، مبارزه با ظلم و تجاوز، گسترش معنویت، توحید، اخلاق و دستیابی بدون تبعیض همگان به علم و تکنولوژی از مبانی سیاست خارجی ایران است و با استناد به این اصول، فلسطین اولویت نخست سیاست خارجی ایران را تشکیل می دهد؛ زیرا طولانی ترین تجاوز در طول 100 سال اخیر تجاوز به فلسطین و بیشترین تخلفات از حقوق بین المللی و حقوق بشر توسط صهیونیست ها در فلسطین صورت گرفته است و بیشترین آوارگان در جهان را فلسطینی ها تشکیل می دهند.

وی افزود: باعث تاسف است که سازمان های بین المللی برای احقاق حقوق فلسطینی ها هیچ جدیتی ندارند و تاسف انگیز تر اینکه که کشورهای اسلامی هم باوجود اینکه هزینه زیادی علیه دولت سوریه انجام می دهند ولی برای فلسطین کاری انجام نمی دهند؛ چرا که می بینیم که برای سوریه نماینده ویژه تعیین شده ولی برای (پیگیری حقوق) فلسطین نماینده ویژه ای تعیین نشده است.

شهردار قدس نیز باشاره به آیه شریفه "واعدوا لهم ما استطعتم من قوه ..." گفت: ما مسلمین اگر ایمان داشته باشیم، خدا نیرو و قدرت را به ما خواهد داد. قرآن می فرماید هر کسی به شما تعدی کرد به همان طریق به او پاسخ دهید... خداوند همچنین ما را امر به جهاد با استفاده از اموال و جانهایمان کرده است. آیا ما به این آیات قرآن عمل می کنیم؟!

مصلح زاده با اشاره به به خیزش کشورهای عربی نیز گفت: یک بیداری اسلامی به وقوع پیوسته و فرصتی پیش آمده تا دولت های اسلامی بیدار شده و تمدن اسلامی را احیا نمایند ولی متاسفانه توطئه هائی شکل گرفته تا این بیداری اسلامی به جنگ بین کشورهای اسلامی تبدیل شود و اسرائیل از خطری که برایش بوجود آمده رهائی یاید.

سفیر ایران در امان اظهار داشت : من منشوری را پیشنهاد می کنم که همه کشورهای اسلامی بر اساس اصول و مبانی قرآنی عمل کنند و به وحدت برسند. برخی اصول این منشور عبارتند از: اتحاد مسلمانان با محوریت مشترکات قرآنی علیرغم وجود اختلافات مذهبی، احترام اقوام مختلف ( عرب، فارس، ترک و...) به یکدیگر، برگزاری انتخابات در تمامی کشورهای اسلامی و تعیین دولتها بر اساس آرای مردم، آزادی رسانه ها و در عین حال نفی افراط گرائی و تروریسم، اسرائیل و حامیان آن دشمن مشترک همه کشورهای اسلامی.

مصلح زاده گفت: بر اساس همین اصول می توان بحران در کشورهای مختلف از جمله بحرین، سوریه، یمن و مصر و را حل و فصل کرد و اجازه دخالت نیروهای خارجی را نداد. سیاست ما برای همه این کشورها در همین چارچوب است ولی ما را متهم به ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی می کنند. در حالی که ما تاکید می کنیم اکثریت مردم هر دولتی را انتخاب کردند چه شیعه باشد چه سنی ما می‌پذیریم.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار