نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > درگیری مجدد نیروهای امنیتی با جوانان جویای کار تونسی
 


شماره خبر :٩٦٦٠٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/01/30    ا   ١٤:٤٥

درگیری مجدد نیروهای امنیتی با جوانان جویای کار تونسی
جمعی از جوانان جویای کار تونسی در اعتراض به حل نشدن بحران بیکاری در این کشور تظاهرات کردند اما بار دیگر با حمله نیروهای امنیتی مواجه شدند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : درگیری مجدد نیروهای امنیتی با جوانان جویای کار تونسی

جمعی از جوانان جویای کار تونسی در اعتراض به حل نشدن بحران بیکاری در این کشور تظاهرات کردند اما بار دیگر با حمله نیروهای امنیتی مواجه شدند.
خبرگزاری فارس: درگیری مجدد نیروهای امنیتی با جوانان جویای کار تونسی

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری "الیوم السابع"، شهر "ام العرایس" در استان "قفصه" تونس دیروز شاهد درگیری نیروهای امنیتی با جوانان جویای کاری بود که در اعتراض به نتیجه آزمون استخدام نیرو برای شرکت دولتی فسفات قفصه به خیابان‌‌ها آمده بودند.

پلیس تونس برای متفرق کردن صدها تظاهرات‌کننده به سوی آنها گاز اشک‌آور شلیک کرد و در مقابل معترضین نیز مقر یگان امنیتی وابسته به گارد ملی و یک خودروی نظامی را به آتش کشیدند و به دنبال آن نیروهای امنیتی از شهر عقب‌نشینی کردند.

بر اساس این گزارش مخالفان از نیروهای امنیتی خواستند که از شهر خارج شوند تا اوضاع آرام شود و به دنبال تهدید آنها، نیروهای امنیتی مجبور به عقب‌نشینی تا فاصله 9 کیلومتری شهر شدند

شماری از فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان جویای کار تونسی هفته گذشته در اعتراض به نبود فرصت شغلی در شهر تونس تظاهرات کردند اما با حمله شدید نیروهای امنیتی مواجه شدند.

دستگاه امنیتی تونس برای متفرق کردن تظاهرات‌کنندگان به شلیک گاز اشک‌آور و ضرب و شتم با باتوم متوسل شد که در نتیجه آنها ده‌ها تن زخمی شدند.

شمار زیادی از نیروهای امنیتی همچنین در خیابان الحبیب بورقیبه تونس مستقر شدند تا مانع ادامه راهپیمایی مسالمت‌آمیز تظاهرات‌کنندگان شوند

وزارت کشور تونس از چند هفته پیش تظاهرات در این خیابان را که به محلی برای تجمع معترضین مبدل شده و مانع کسب و کار کسبه محل بوده منع کرده است.

این در حالی است که"المنصف المرزوقی"، رئیس جمهور تونس اقدام نیروهای امنیتی این کشور در سرکوب تظاهرات‌ مردمی  هفته گذشته این کشور را محکوم کرده  و توسل به خشونت را غیرقابل قبول خوانده بود.

انقلاب مردم تونس که سرآغاز انقلاب‌های منطقه بود و به سرنگونی دیکتاتورهای تونس، مصر، لیبی و یمن منتهی شد با خودسوزی یک شهروند این کشور در اعتزاض به بیکاری آغاز شد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار