نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > پادشاه اردن دستور آزادی ۳۱ بازداشتی سیاسی را صادر کرد
 


شماره خبر :٩٥٤٠٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/01/28    ا   ١٣:٠١

تحت فشارهای داخلی و بین‌المللی
پادشاه اردن دستور آزادی ۳۱ بازداشتی سیاسی را صادر کرد
پادشاه اردن به دنبال افزایش فشارهای داخلی و بین‌المللی برای آزادی بازداشتی‌های سیاسی در این کشور روز گذشته دستور آزادی ۳۱ تن از آنها را صادر کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : پادشاه اردن دستور آزادی ۳۱ بازداشتی سیاسی را صادر کرد

 پادشاه اردن به دنبال افزایش فشارهای داخلی و بین‌المللی برای آزادی بازداشتی‌های سیاسی در این کشور روز گذشته دستور آزادی ۳۱ تن از آنها را صادر کرد.
خبرگزاری فارس: پادشاه اردن دستور آزادی ۳۱ بازداشتی سیاسی را صادر کرد

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرگزاری اردن، مقامات اردنی دیروز یکشنبه 31 فعال دموکراسی خواه و بازداشتی را که به اتهام توهین به پادشاه یا تلاش برای ایجاد آشوب در کشور بازداشت شده بودند آزاد کردند.

هشت تن از این افراد بر اساس قانون اساسی اردن به اتهام اهانت به پادشاه و تلاش برای برهم زدن امنیت ملی به بین سه تا 10 سال بازداشت محکوم شده بودند.

منابعی از دفتر پادشاهی اردن گفتند آزادی فعالان سیاسی به دنبال نشست بین پادشاه و شماری از شخصیت‌ها و شیوخ استان الطفیله که بیشتر بازداشتی‌ها اهالی این استان هستند صورت گرفت و پادشاه قول آزادی این فعالان را داده بود.

خبرگزاری اردن به نقل از عبدالله دوم آورده است که همبستگی جبهه داخلی اساسی پیشبرد طرح اصلاح‌طلبانه اردن برای پاسخ به خواسته‌های ملت است.

این در حالی است که فعالان سیاسی آزاد شده تاکید کردند به اعتراضات خود برای تحقق اصلاحات سیاسی از جمله اصلاحات لازم در قانون اساسی و انتقال قدرت تشکیل دولت از پادشاه به مردم ادامه می‌دهند.

قاضی یوسف الفاعوری دادستان نظامی دادگاه امنیت ملی اردن نیز گفته است این 32 بازداشتی از جمع 41 بازداشتی به قید ضمانت آزاد شده‌اند و ضمانت 9 نفر دیگر تحت بررسی است.

"علی المبیضین" رئیس دادستانی کل دادگاه امنیت ملی اردن دستور بازداشت اعضای جنبش مردمی الحراک را به اتهام تجمع غیرقانونی و آشوب و تحریک برای سرنگونی نظام در بازداشتگاه الموقر در 35 کیلومتری جنوب شرق عمان صادر کرده بود.

مردم اردن طی ماه‌های گذشته با برپایی تظاهرات هفتگی خواستار ایجاد اصلاحات سیاسی در کشور و از جمله آزادی زندانیان سیاسی شده بودند.

سازمان عفو بین‌الملل نیز اخیرا در گزارشی با اشاره به افزایش محدودیت‌ها علیه روزنامه‌نگاران، فعالان سیاسی منتقد دولت در اردن اعلام کرد قوانین مربوط به بازداشت افراد به اتهام توهین به پادشاه در کشور اردن باید تغییر کند.

بر اساس این گزارش مقامات اردنی از قوانینی بهره می‌برند که فعالیت‌های سیاسی را به عنوان جرم کیفری در نظر می‌گیرد و آنها از این قوانین برای سرکوب مخالفت‌های سیاسی استفاده می‌کنند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار