نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > سومالیایی‌ها در عربستان برای مقابله با حوثی‌ها آموزش می‌بینند
 


شماره خبر :٩٥٣٨١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/01/28    ا   ١١:٥٣

ساخت دیوار حائل سعودی در مرز یمن
سومالیایی‌ها در عربستان برای مقابله با حوثی‌ها آموزش می‌بینند
آل سعود که در اندیشه ساخت دیواری حائل در مرز مشترکش با یمن برای جلوگیری از سرایت انقلاب یمن به عربستان است، بر روی آغاز جنگی جدید علیه حوثی‌های یمن و به راه انداختن جنگی طائفه‌ای در این کشور متمرکز شده است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : سومالیایی‌ها در عربستان برای مقابله با حوثی‌ها آموزش می‌بینند

آل سعود که در اندیشه ساخت دیواری حائل در مرز مشترکش با یمن برای جلوگیری از سرایت انقلاب یمن به عربستان است، بر روی آغاز جنگی جدید علیه حوثی‌های یمن و به راه انداختن جنگی طائفه‌ای در این کشور متمرکز شده است.

خبرگزاری فارس: سومالیایی‌ها در عربستان برای مقابله با حوثی‌ها آموزش می‌بینند

به گزارش بیداری اسلامی، منابع آگاه اعلام کردند نیروهای سعودی 5 روستای یمنی را از ساکنانش تخلیه کرده اند و منازل را تخریب کرده و اعلام کرده اند که قصد دارند دیواری نژادپرستانه در مرز مشترک یمن و عربستان سعودی احداث کنند.

آموزش سومالیای‌ها در عربستان برای مقابله با حوثی‌ها

از سوی دیگر یک منبع آگاه اظهار داشت: نزدیک به 1300 سومالیایی از اراضی یمنی عبور کرده و به عربستان رفته‌اند. این افراد می توانند به راحتی و با تسهیلاتی که آمریکایی در اختیار آنها قرار می دهند به راحتی از طریق دریا وارد سواحل یمن شوند تا جنگ طائفه ای و مذهبی مورد نظر دستگاه اطلاعاتی آمریکا را در منطقه تغذیه کنند. عربستان سعودی نیز از این افراد استقبال می کند و در پایگاه های نظامی ویژه خود مورد آموزش قرار می دهد تا در هنگام نیاز از آنها علیه شیعیان حوثی در شمال یمن بهره گیرد.

حضور مزدوران خارجی در درگیری‌های طائفه‌ای یمن

اظهارات شاهدان عینی و نیز فیلم های ویدئویی متعددی از جبهه های مختلف جنگ در منطقه شمال یمن و نیز منطقه "دماج" به خوبی بیانگر حضور تعداد زیادی از سومالیایی ها و نیروهای خارجی دیگر است.

وعده‌های ریاض برای همراه کردن شیوخ یمن با خود علیه حوثی‌ها

در همین راستا یکی از شیوخ منطقه مرزی یمن اعلام کرد که عربستان تعدادی از شیوخ یمنی را فراخوانده و به آنها وعده پول و سلاح داده تا جبهه جنگی جدیدی علیه حوثی ها در مناطق مرزی یمن و عربستان بویژه منطقه "غمر"، "رازخ"، "منبه"، "باقم" و ...باز کنند.

نقض هرروزه آتش‌بس میان حوثی‌ها و حزب اصلاح

گفتنی است که اخیرا مواضع حوثی ها بارها مورد حمله قرار گرفته اند و سنگرهای زیادی در منطقه دماج احداث شده است و بارها با حضور کمیته میانجیگر در این منطقه مخالفت شده و تقریبا هر روز آتش بس اعلام شده میان حوثی ها و حزب اصلاح نقض می شود.

فاز جدید جنگ علیه حوثی‌ها کلید خورده است

یک منبع آگاه حوثی نیز گفت که آنها بطور مستمر نقض های صورت گرفته از سوی عناصری که در مرکز دماج مستقر هستند را رصد می کنند. او همچنین از ایجاد سنگرهای جدید و حفر خندق های متعدد برای اجرای فاز جدید درگیری و تجاوز علیه حوثی ها خبر داد و گفت که نشانه های موجود، بیانگر قصد انجام حمله جدید علیه حوثی ها از سوی عربستان و دستگاه اطلاعاتی آمریکا است و آنها به دنبال ایجاد موج جدیدی از جنگ طائفه ای و مذهبی در یمن هستند.

واکنش به موقع حوثی‌ها مزدوران سعودی را به عقب رانده است

وی درباره جبهه "کتاف" و آن دسته از عناصر حزب "اصلاح" که آنها را مزدور و شبه نظامی معرفی کرد، گفت که حوثی ها در کمتر از یک هفته تمام این مزدوران را از 8 محور به عقب راندند و بر ذخایر تسلیحاتی و نظامی آنها سیطره یافتند، ضمن اینکه تعداد زیادی از آنها کشته و زخمی شدند.

این منبع آگاه افزود: تمامی این اخبار موثق است و آنها تنها به دلیل رعایت مسائل انسانی این اخبار را منتشر نکرده اند زیرا بسیاری از اجساد دارای هوایتی مشخص نیستند و شناسایی نشده اند و آن دسته از اجسادی که شناسایی شده اند نیز به خانواده هایشان تحویل داده شده اند اما باقی اجساد متعلق به خارجی ها است.

یک منبع آگاه نزدیک به دفتر اطلاع رسانی رهبر حوثی های یمن نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت: منطقه "عاهم" در منطقه "مستبا" از آرامشی نسبی برخوردار شده است و حزب اصلاح نیز اخیرا به حوثی ها اعلام کرده است که تمایل دارد، توافقنامه سابق را اجرا کند. این توافقنامه دو ماه پیش امضا شده است و حوثی ها نیز در صورتی که تجاوزها و حملات حزب اصلاح متوقف شودف هیچ مخالفتی با این موضوع ندارند.

وی درباره انتشار اخباری از سوی رسانه های وابسته به حزب اصلاح در زمینه تجاوزهای صورت گرفته در "حجه" گفت: این ادعاها بیانگر ناکامی نظامی عناصر این حزب است. آنها زمانی که باشکست مواجه می شوند و در تحقق اهدافشان ناکام می شوند زبان به ناله و فریاد می گشایند تا شاید از این راه به جایی برسند.

حزب اصلاح آتش‌بس را به توصیه آل سعود نقض می‌کند

 اما این آنها بودند که تجاوز و حمله را آغاز و همزیستی مسالمت آمیز را رد کردند. این آنها بودند که برای ما کمین گذاشتند و اجرای توافقنامه را پس از آنکه عربستان سعودی با آن مخالفت کرد، رد کردند. همه می دانند که این آنها بودند که پنجشنبه گذشته دسته های نظامی و شبه نظامی خود را به منطقه "کشر" و منطقه "مستبا"  منتقل کردند.

این منبع آگاه نزدیک به دفتر اطلاع رسانی رهبر حوثی های یمن ادعای عناصر حزب اصلاح مبنی بر حمله به منطقه مستبا را محکوم کرد و گفت که مستبا و کشر هریک مناطقی مستقل هستند اما شبه نظامیان حزب اصلاح در کشر به مردم منطقه مستبا حمله کردند و جنگ و درگیری به هیچ وجه در منطقه کشر نبوده است.

ابراز نارضایتی حوثی‌ها از عملکرد رسانه‌ها

 وی در ادامه درباره اقدام برخی رسانه ها مبنی بر نادیده گرفتن دخالت های سعودی و سیاست این کشور در اداره جنگ در یمن با همکاری و هماهنگی شبه نظامیان حزب اصلاح و سفیر آمریکا در یمن ابراز شگفتی کرد.

این منبع آگاه تصریح کرد که سفیر آمریکا گمان می کند که سرانجام موفق خواهد کشور را با وارد کردن به گرداب مذهبی و طائفه ای دچار شکاف و چند دستگی کند زیرا از این اقدام در درجه نخست آمریکا بهره خواهد برد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار