نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > نشست‌های پیاپی حزب اصلاح یمن و فرماندهان سعودی
 


شماره خبر :٩١٣٤٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/01/19    ا   ١٦:٢١

دفتر اطلاع‌رسانی رهبر حوثی‌های یمن خبر داد:
نشست‌های پیاپی حزب اصلاح یمن و فرماندهان سعودی
دفتر اطلاع‌رسانی رهبر حوثی‌های یمن با اشاره به نشست‌های پیاپی شبه‌نظامیان حزب اصلاح با فرماندهان ارتش عربستان، از حمله امروز این افراد مسلح به مواضع جنبش الحوثی خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : نشست‌های پیاپی حزب اصلاح یمن و فرماندهان سعودی

دفتر اطلاع‌رسانی رهبر حوثی‌های یمن با اشاره به نشست‌های پیاپی شبه‌نظامیان حزب اصلاح با فرماندهان ارتش عربستان، از حمله امروز این افراد مسلح به مواضع جنبش الحوثی خبر داد.

خبرگزاری فارس: نشست‌های پیاپی حزب اصلاح یمن و فرماندهان سعودی

به گزارش بیداری اسلامی، دفتر اطلاع‌رسانی "سید عبدالملک بدرالدین الحوثی" رهبر حوثی‌های یمن با انتشار بیانیه‌ای از حمله صبح امروز شبه نظامیان حزب اصلاح به مواضع حوثی‌ها در شمال یمن خبر داد.

در این بیانیه آمده است: پس از نشست‌های مکرر شبه‌نظامیان حزب اصلاح در منطقه "عاهم" با فرماندهان ارتش سعودی در نزدیکی منطقه "میدی" در استان "حجة"، شبه نظامیان این حزب صبح امروز با استفاده از سلاح‌های سبک و سنگین، بدون هیچ توجیه و بهانه‌ای به منطقه "عاهم" از بخش‌های "مستبا" در شمال صنعاء حمله کردند.

در این بیانیه آمده است که این اقدام در راستای پاسخ دادن به ندای طرف های خارجی و اجرای دیکته‌های این طرف‌ها صورت گرفته است.

در ادامه بیانیه مذکور آمده است: ما، شبه‌نظامیان حزب اصلاح را مسئول کامل نقش آتش‌بس و تداوم این تجاوز‌های بدون توجیه می‌دانیم و تاکید می‌کنیم که ادعاهای آنها باطل و کاملا دروغین است و آنها نمی‌توانند در حالی که همزیستی مسالمت آمیز را رد می‌کنند، روی حقیقت سرپوش بگذارند. آنها همه نوع حمایت مالی و نظامی را از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی سعودی و آمریکایی، دریافت می‌کنند و تلاش دارند تا هرج و مرج و جنگ داخلی را در یمن رواج دهند تا برای اجرای توطئه‌های پست و رذیلانه خود شرایط را فراهم کنند و حاکمیت نظامی و سیاسی یمن را در دست بگیرند.

در پایان این بیانیه ذکر شده است: ما از تمام خردمندان حزب اصلاح و تمام کسانی که به امنیت و صلح کشور اهمیت می‌دهند، می خواهیم که با قاطعیت در مقابل این دخالت‌های آشکار بایستند و به این شبه نظامیان توصیه کنند و هشدار دهند که با این اقدامات خود چیزی جز خسران و افزایش مشکلات درو نخواهند کرد.

به طور سنتی "تجمع یمنی اصلاح" نمایندگی افکار اخوان المسلمون در یمن را به عهده داشته است. این حزب در سال 1990 تشکیل شده، اما سابقۀ حضور افکار اخوان المسلمون ریشه دارتر از تجمع یمنی اصلاح است.

مشکل اصلی حزب اصلاح همراهی این حزب در دوره های مختلف با علی عبدالله صالح بوده است. در دهۀ 1990 حزب اصلاح کاملا در کنار علی عبدالله صالح بوده و از دوره های پیاپی ریاست جمهوری های وی حمایت می کرده است.

مشکل سوم حزب اصلاح، رابطۀ نزدیک سران این حزب با عربستان سعودی است. لذا بحث جانشینی یکی از افراد حزب اصلاح پس از برکناری کامل صالح با چالش داخلی مواجه خواهد بود لذا این حزب در اندیشه جلب حمایت های بیشتر آل سعود است و تحکیم جایگاه خود برای مصادره انقلاب مسالمت آمیز ملت یمن است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار