نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > تداوم اندیشه داعش به شکلی دیگر
 


شماره خبر :٥١٠٩٥٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/09/27    ا   ١٣:٣٥

احمد عبدالتواب / الاهرام
تداوم اندیشه داعش به شکلی دیگر
احمد عبدالتواب می‌نویسد: حامیان داعش به راحتی راضی به شکست طرحشان نخواهند شد، برای همین اتفاق پیش آمده را صرفا شکستی مقطعی می‌دانند و دوباره تلاش‌های تازه‌ای را آغاز خواهند کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  تداوم اندیشه داعش به شکلی دیگر

احمد عبدالتواب می‌نویسد: حامیان داعش به راحتی راضی به شکست طرحشان نخواهند شد، برای همین اتفاق پیش آمده را صرفا شکستی مقطعی می‌دانند و دوباره تلاش‌های تازه‌ای را آغاز خواهند کرد.

نویسنده: احمد عبدالتواب

بیداری اسلامی : همچنان مسائل امنیتی در پس موفقیت های اخیر در تحمیل شکست های نظامی شبکه تروریستی داعش و متحدانش در عراق و سوریه و لیبی مشاهده می شود، برای همین کمترین خوش بینی این است که نمی توان بر داعش به طور کامل برتری یافت و خطر آن را برای همیشه از بین برد، در حالی که کمترین چیزی که محقق می شود این است که آنها را از قدرت پایین بکشند و سرزمین هایی که اشغال کرده اند تصرف شوند و شهروندان را از کنترل آنها خارج کنند و سازمان های امنیتی دوباره بر آن مناطق مسلط شوند. اما سوال مهمی که باقی می ماند، این است: تروریست ها به کجا فرار خواهند کرد؟ سرنوشت سلاحی که در دست تروریست ها و ثروت عظیمی که در خزانه خود ذخیره کرده اند، چه خواهد شد؟ به ویژه که در سال های اخیر ثابت شده شمار آنها بسیار بیشتر از آن رقمی است که گمان می رفت و کشورهای بزرگ با آنها همراه هستند و بر اساس حسن هم جواری با آنها کنار آمده اند و سخاوتمندانه از آنها حمایت می کنند و پول های هنگفت و سلاح های پیشرفته در اختیارشان می گذارند و آنها را تایید سیاسی می کنند. اینها به راحتی راضی به شکست طرحشان نخواهند شد، برای همین اتفاق پیش آمده را صرفا شکستی مقطعی می دانند و دوباره تلاش های تازه ای را آغاز خواهند کرد.

شاید بتوان این اتفاق را با آن چه در مصر رخ داد، و همچنان رخ می دهد، مقایسه کرد. ملت موفق شد حکومت اخوان المسلمین و متحدانش را از قدرت پایین بکشد، اما بیش از سه سال است که زیر سایه تروریسم زندگی می کنیم و می بینیم که تروریسم زیرزمینی شده و زیر نظر اخوان المسلمین فعالیت می کند. انتظار می رود که نگرش داعش و متحدانش در این منطقه به سمت آنها گرایش یابد و آنها وارد فعالیت های سری شوند و عملیات تروریستی علیه سازمان های دولتی انجام دهند بدون این که خود آسیب ببینند. البته به مردم و عموم شهروندان آسیب خواهند زد! به ویژه بعد از این که نیروهای آنها اعلام کردند که اذیت و آزار مردم توجیه دارد برای این که مردم خودشان مسئول حمایت از نظمی هستند که در برابر کفر سکوت کرده است!

شکی نیست که با حداکثر قدرت بر هر کسی که بر خلاف قانون سلاح برداشته است برخورد خواهد شد، حال این سلاح چه علیه دولت برداشته شده باشد چه علیه شهروندان چه علیه هر طرف دیگری. اما، به موازت آن، لازم است که درک کنیم که وظایف دیگری در تعامل با دیگر اندیشه های مخربی که همچنان تا این لحظه در نظم رسمی جایگاهی دارند نیز داریم. همچنین افراد مومن و اهل دین وظیفه دارند حتی به قیمت شهادت در این راه به کمک مردم بیایند و آنها را از جهل این گروه های تروریستی که خشونت را ترویج می کنند، برهانند.


منبع: الاهرام

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار