نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > «حلب» بزرگ ترین شهر سوریه به طور کامل آزاد شد
 


شماره خبر :٥١٠٧٦٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1395/09/23    ا   ٢٢:١٢

«حلب» بزرگ ترین شهر سوریه به طور کامل آزاد شد
ساختار دفاعی گروه‌های تروریستی پس از سقوط مستحکم‌ترین دژ آنها در منطقه «هنانو» از هم فرو پاشید و تروریست‌ها به عمق محله‌های شرقی گریختند تا ارتش عملیات خود را در سایه حملات شدید به مواضع آنها پیگیری کند، آغاز خروج غیر نظامیان و حرکت آنها به سمت مناطق تحت کنترل دولت،‌ بر آشفتگی و سرخوردگی گروه‌های تروریستی افزود.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  «حلب» بزرگ ترین شهر سوریه به طور کامل آزاد شد

با پیشروی سریع ارتش سوریه، ساعتی پیش شهر حلب کامل آزاد شد و درگیری ها برای آزادسازی مناطق اطراف حلب و ایجاد حریم امن برای مهم ترین شهر سوریه در حال پیگیری است.

به گزارش «بیداری اسلامی»؛ در شرایطی که به نظر می رسد، برای آزادسازی حلب حداقل یک روز نبرد دیگر در پیش باشد، آخرین خبرهای دریافتی حکایت از آن دارد که مخالفان کامل از شش محلۀ بستان القصر، الكلاسه، كرم الدعدع، الفردوس، الجلوم و جسر الحج عقب نشینی کرده اند و حلب به طور کامل آزاد شده است.

عملیات آزادسازی محله‌های شرقی حلب از یکشنبه 30 آبان 95 برابر با 20 نوامبر 2016 آغاز شد تا حدود یک چهارم این محله‌ها در مدت تنها سه روز از آغاز عملیات از لوث گروه‌های تروریستی پاکسازی شود که مهمترین محله‌های آزاد شده شامل «مساکن هنانو، جبل بدرو، الأرض الحمرا، بعیدین ، الحیدریة،الهلک، دوار الجندول» می‌شود.

 «حلب» بزرگ ترین شهر سوریه به طور کامل آزاد شد
مناطق محدودی از شرق حلب که در اشغال تروریست ها بود و امشب آزاد شد
 
ساختار دفاعی گروه‌های تروریستی پس از سقوط مستحکم‌ترین دژ آنها در منطقه «هنانو» از هم فرو پاشید و تروریست‌ها به عمق محله‌های شرقی گریختند تا ارتش عملیات خود را در سایه حملات شدید به مواضع آنها پیگیری کند، آغاز خروج غیرنظامیان و حرکت آنها به سمت مناطق تحت کنترل دولت، ‌بر آشفتگی و سرخوردگی گروه‌های تروریستی افزود.

در ادامه عملیات ارتش سوریه، محله‌های «الصاخور، الشیخ خضر، الحلوانیة،الجزماتیة والمرجة» پاکسازی شد تا حدود 60 درصد محله‌های شرقی از اشغال تکفیری‌ها آزاد شود.
 
 شهر «حلب» بزرگ ترین شهر سوریه به طور کامل آزاد شد
تصاویر شادی مردم حلب از آزادسازی این شهر
 

نخستین نتیجه شکست مسکو و واشنگتن در دستیابی به توافق درباره حلب که به خروج تروریست‌ها از محله‌های باقی مانده منجر شود، آزادسازی محله‌های «الأصیلة و الشیخ سعید» از مهمترین دژهای جبهه تروریستی النصره در منطقه بود و در ادامه ارتش سوریه از آزادسازی محله‌های «النزهة، الصالحین، الفردوس، کرم الدعدع، جسر الحج، الإسکان و باب المقام» خبر داد تا 98 درصد شرق حلب تا روز دوشنبه 22 آذر(12 دسامبر) آزاد شود و تروریست‌ها در تنها 2 درصد باقی مانده در محاصره شدید قرار گیرند.
 
اکنون خبرها از آزادسازی این مناطق محدود و فرار تروریست ها به واسطه وسعت حضور ارتش سوریه در این مناطق حکایت دارد. هنوز ارتش سوریه رسما آزادسازی حلب را اعلام نکرده، ولی به محض انتشار خبرهای غیررسمی از آزادسازی کامل حلب، مردم حلب در مناطق غربی این شهر به خیابان آمدند و در این شهر و سایر شهرهای سوریه از جمله دمشق، جشن گرفتند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار