نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > انتخابات پارلمانی بحرین در غیاب نمایندگان مردم و زیر سایه تحریم
 


شماره خبر :٣٩١٧١٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/07/05    ا   ٠٨:٣٤

انتخابات پارلمانی بحرین در غیاب نمایندگان مردم و زیر سایه تحریم
حاکم بحرین تاریخ برگزاری انتخابات جدید پارلمانی را اعلام کرد اما سایه تحریم مردمی که نمایندگان اصلی خود را در زندان می‌بینند، هر روز بر این انتخابات سنگین‌تر می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : انتخابات پارلمانی بحرین در غیاب نمایندگان مردم و زیر سایه تحریم

حاکم بحرین در سه‌شنبه اول مهرماه با صدور فرمان پادشاهی، موعد برگزاری انتخابات پارلمانی را   22 نوامبر (۱ آذر) تعیین کرد؛ امری که مخالفان آن را تثبیت استبداد و خودرأیی پادشاه اعلام کردند (جزئیات بیشتر).

برای سیستم پادشاهی بحرین مهم نیست که بخش عمده‌ای از مردم انتخابات پارلمانی را تحریم کرده باشند؛ چرا که مصلحت خود را به مصلحت صدها هزار نفر از مردم ترجیح می‌دهد. مردمی که روزانه در کف خیابان‌ها ندای اصلاح و دموکراسی را سر می‌دهند. اما برای آل خلیفه، مردم جز رجوع به خانواده پادشاهی راه دیگری ندارند.

به گزارش پایگاه خبری العهد، اما مردم برای تغییر در جهت خلاف خواسته‌های آل خلیفه مدت‌هاست حرکت خود را شروع کرده و رهبران انقلاب انتخابات پیش رو را تحریم کرده‌اند.

در 15 اکتبر پیش رو، کاندیداهای انتخابات پارلمانی برای نام‌نویسی می‌توانند اقدام کنند، اما اوضاع سیاسی بحرین به ما می‌گوید که انتخاباتی در 22 نوامبر نخواهیم داشت و صدها هزار تن از بحرینی‌ها هرگونه مشارکت در انتخابات نمایشی آل خلیفه را رد خواهند کرد، چرا که نمی‌خواهند بیش از این در چارچوب اقدامات آل خلیفه قدم بردارند.

ولی‌عهد به نیابت از پدر خود، اصلاحاتی را در صندوق‌های انتخاباتی انجام داده است تا چنین وانمود کند که بحرین در مسیر اصلاح قدم بر می‌دارد، اما این‌ها برخلاف تمام چیزیهایی است که در واقعیت دیده می‌شود.

طبق این اقدام ولی‌عهد،استان وسطی از حوزه های انتخاباتی حذف می‌شود و 4 حوزه انتخاباتی از جمله «المحرق»، «العاصمه»، «الشمالیه» و «الجنوبیه» باقی می‌ماند و کرسی آن بین سه استان العاصمه و الجنوبیه و الشمالیه تقسیم می‌شود.

بنابراین استان الشمالیه 12 کرسی، الجنوبیه، 10 کرسی و العاصمه نیز 10 کرسی به خود اختصاص می‌دهد.

این تغییرات موجب نمی‌شود که نظر مخالفان تغییر یابد و آن‌ها همچنان بر تحریم انتخابات تأکید دارند.

«محمد الدرازی» معاون سیاسی دبیر کل جمعیت « التجمع الدیمقراطی الوحدوی »، در این باره می‌گوید: این گونه تغییرات در قانون انتخابات، حالت ظاهری دارد و هیچ پیشرفتی در روند سیاسی و پاسخگویی به مطالبات مردمی را با خود به همراه ندارد، مخصوصا اینکه رهبران انقلاب کماکان در زندان به سر می‌برند. وی تأکید کرد که اکثریت مردم انتخابات را تحریم خواهند کرد.

الدرازی ادامه داد: انقلابیون خواهان حل مسالمت آمیز بحران هستند و این موضوع از طریق انتخابات صوری ممکن نخواهد بود، بلکه باید رهبران سیاسی از زندان آزاد شوند و مقدمات برگزاری یک انتخابات واقعی فراهم شود.

بنا به گفته مشاور دبیر کل «التجمع الدیمقراطی الوحدوی »، نمایندگان واقعی مردم در پارلمان حضور نخواهند داشت، چرا که مردم این انتخابات را تحریم کرده‌اند، وی متذکر این موضوع شد که در 14 فوریه 2011 که انقلاب شروع شد، افرادی از جمعیت الوفاق در پارلمان حضور داشتند، اما مردم به این موضوع توجهی نشان نداند، مردم انتخابات صرف را راه حل نهایی نمی‌دانند، بلکه اعتقاد دارند، انتخابات در جهت نمایشی ظاهرگونه از دموکراسی انجام می‌گیرد تا دولت منامه بتواند در مجامع بین المللی بگوید؛ بحرین در مسیر دموکراسی قرار دارد.

این مبارز بحرینی افزود: مردم قانون اساسی که در کاخ پادشاهی تدوین می‌شود را قبول ندارند، بلکه قوانین اساسی باید در پارلمان‌ها و توسط نمایندگان واقعی مردم نوشته شود.

بنا به گفته وی، قانون اساسی کنونی، تمامی اختیارات را در دست پادشاه قرار داده است و حتی اگر مردم در انتخابات شرکت کنند و 40 نفر را هم راهی پارلمان کنند، باز هم اختیارات پادشاه بالاتر از تمامی آن‌هاست.

مشاور دبیر کل جمعیت الوحداوی در مورد هدف برچیده شدن استان الوسطی از دایره انتخاباتی گفت: هدف در جهت شیعه و سنی کردن انتخابات پیش رفته است، انقلابیون خواستار این هستند که کل بحرین به یک حوزه انتخاباتی تبدیل شود.

وی در انتها به العهد گفت: حکومت بحرین از سال 2011 اقدام به اعطای تابعیت بحرینی به هزاران نفر کرده است تا در ترکیب جمعیتی بحرین تغییراتی ایجاد کند، حکومت منامه از این طریق می‌خواهد در نتایج انتخابات نیز خیال خود را راحت کند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار