نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > واکنش وفاق به بازداشت دختر فعال بحرینی
 


شماره خبر :٣٨٨٧٩٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/06/16    ا   ٠٨:٤٦

واکنش وفاق به بازداشت دختر فعال بحرینی
دبیرکل جمعیت وفاق بحرین گفت: آزار و اذیت خانواده "عبدالهادی الخواجه" نمونه ای از آزار و اذیت هزاران خانواده بحرینی به دست رژیم آل خلیفه است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : واکنش وفاق به بازداشت دختر فعال بحرینی

به گزارش بیداری اسلامی ، "شیخ علی سلمان" تصریح کرد: آزادی تجزیه پذیر نیست و سلب آزدی یک شخص در کشور بحرین به مثابه سلب آزادی همه هموطنان است.
وی افزود: آزادی مورد نظر در بحرین به معنای آزادی سیاسی، آزادی عقیده و آزادی بیان است و منظور ما از آزادی با توجه به اظهارات "نلسون ماندلا" رهبر فقید و آزادیبخش آفریقای جنوبی، به معنای عزت و کرامت است و عزت و کرامت تفکیک شدنی نیست که بخواهیم بخشی از آن را اکنون و بخش دیگر را پس از دهها سال از حاکمیت بخواهیم که به مردم اعطا کند.
"مریم الخواجه" دخترعبدالهادی الخواجه، چهارشنبه شب هنگام ورود به فرودگاه بحرین بازداشت شد. وی رئیس یک مرکز حقوقی است که در بیروت و کپنهاگ دفتر دارد.
به گفته یک منبع نظامی، هنگام بازداشت مریم الخواجه به او اطلاع داده شد که تابعیت بحرینی وی لغو شده است.
منابع بحرینی چهارشنبه شب اعلام کردند: مریم الخواجه فعال حقوق بشری بحرینی که از دانمارک به بحرین بازگشته بود هنگام ورود به فرودگاه بازداشت شد.
خدیجه الموسوی همسر عبدالهادی الخواجه نیز اظهار داشت که اتهاماتی مانند اهانت به پادشاه و فحاشی به پلیس در فرودگاه علیه دخترش مطرح شده، و دادستانی تهمت تعدی به کارمند دولت را نیز مطرح کرده است.
عبدالهادی الخواجه، از مخالفان آل خلیفه و فعال زندانی بحرینی، در عنفوان جوانی و در آستانه 20 سالگی به خاطر سرکوب امنیتی آل خلیفه به همراه شماری از هموطنانش مجبور به ترک بحرین شد.
در سال 2001 الخواجه به بحرین بازگشت و به همراه نبیل رجب دیگر فعال حقوق بشر و تنی چند از فعالان این حوزه، مرکز حقوق بشر بحرین را تاسیس کرد.
عبدالهادي چندین بار از سوی حکام آل خلیفه بازداشت و با مشکلات بسیاری مواجه شد. پس از مدتی مرکز حقوق بشر بحرین از سوی آل خلیفه منحل شد.
در ژوئن ۲۰۱۱، الخواجه و 13 تن دیگر از رهبران مخالفان بحرینی در دادگاهی ویژه به توطئه علیه حکومت متهم شدند؛ هفت تن از این افراد به زندان ابد و بقیه به حبس هایی از دو تا ۱۵ سال محکوم شدند.
شماری از سازمان‌های مدافع حقوق بشر از جمله عفو بین الملل و دیده‌بان حقوق بشر اعلام کردند که الخواجه زندانی سیاسی است و خواستار آزادی او شده‌اند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آخرین اخبار