نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > عبدالفتاح السیسی: ترکیه و قطر و اخوان توطئه فرهنگی به راه انداخته‌اند
 


شماره خبر :٣٨٧٣١٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/06/05    ا   ١٣:٥٨

روزنامه العرب لندن نوشت
عبدالفتاح السیسی: ترکیه و قطر و اخوان توطئه فرهنگی به راه انداخته‌اند
رئیس جمهوری مصر گفت: برای اولین بار است که این گونه به صراحت صحبت می‌کنم. فرایند جذب حمایت ملی به طور مستقیم از آنکارا و دوحه و اخوان صورت می‌گیرد. من از روزنامه‌نگاران می‌خواهم که وارد این گود نشوند و در عملیات این گروه‌ها شرکت نکنند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  عبدالفتاح السیسی: ترکیه و قطر و اخوان توطئه فرهنگی به راه انداخته‌اند

رئیس جمهوری مصر گفت: برای اولین بار است که این گونه به صراحت صحبت می‌کنم. فرایند جذب حمایت ملی به طور مستقیم از آنکارا و دوحه و اخوان صورت می‌گیرد. من از روزنامه‌نگاران می‌خواهم که وارد این گود نشوند و در عملیات این گروه‌ها شرکت نکنند.

عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر در دیدار با روزنامه نگاران مصری در مقر خود در کاخ ریاست جمهوری این کشور گفت که توطئه ای جدید از سوی قطر و ترکیه و گروه اخوان المسلمین طرح ریزی شده است که می خواهد بر ذهن و فکر نخبگان فرهنگی و رسانه ای کشور مسلط شود و آنها را از حقیقت دور کند.

به گزارش روزنامه العرب، چاپ لندن، وی همچنین گفت که این دو کشور به همراه اخوان پول های کلانی را در اختیار سایت های اینترنتی قرار می دهند تا به این ترتیب وجهه دولت مخدوش شده و فکر اخوانی بر اندیشه های روشنفکران و اهالی فرهنگ مصر مستولی شود.

السیسی که در طی این ماه برای دومین بار است که روزنامه نگاران و خبرنگاران مصری را به کاخ الاتحادیه فرا می خواند، همچنین گفت که تلاش هایی برای ضربه زدن به ثبات مصر در جریان است و برخی شبکه ها و پایگاه های الکترونیکی تلاش دارند توطئه ای که به گفته او "شیطانی" است را در چارچوب جنگ نسل چهارم در کشور ایجاد کنند و فکر و ذهن نخبگان را به بازی بگیرند و به این ترتیب جنگی فرهنگی – امنیتی را علیه دولت او رقم بزنند.

وی به صراحت به شرکت "مدیا لیمیتد" که چندین سایت الکترونیکی در اختیار دارد و روزنامه "العربی الجدید" را منتشر می کند و شبکه ماهواره ای "مصر الآن" را پخش می کند و سایت "المستقبل" را حمایت می کند، اشاره کرد و گفت: «برای اولین بار است که این گونه به صراحت صحبت می کنم. فرایند جذب حمایت ملی به طور مستقیم از آنکارا و دوحه و اخوان صورت می گیرد. من از روزنامه نگاران می خواهم که وارد این گود نشوند و در عملیات این گروه ها شرکت نکنند. به ویژه که عده ای از آنها تلاش می کنند تا جبهه وحدت مصر را منهدم کنند و بر اردوگاهی که در انقلاب 30 ژوئن سهم داشت، تاثیر بگذارند. آنها در شبکه های اجتماعی و سایت های رسانه ای به دروغ پرداکنی و شایعه سازی مشغول شده اند و می خواهند بر وحدت مصر تاثیر گذاشته و توانایی های دولت را به لرزه در آورند تا در نهایت طرح توسعه طلبانه خود را گسترش دهند.»

السیسی در این کنفرانس مطبوعاتی همچنین هر گونه دخالت نظامی مصر در لبیبی را رد کرد و گفت که تا کنون هیچ نیروی نظامی برای برخورد با تهدیدهایی که از سوی لیبی احساس می شود به این کشور نفرستاده است.

روابط مصر با قطر و ترکیه به دلیل حمایت این دو کشور از اخوان المسلمین و تلاش برای بازگرداندن آنها به قدرت مدتی است که رو به تیرگی نهاده است. از کودتای مردمی 30 ژوئن سال گذشته تا کنون نه مصر و نه قطر حکومت جدید مصر را به رسمیت نشناخته اند و قاهره مدعی است که این دو کشور تلاش دارند به هر ترتیبی شده حکومت جدید را سرنگون کنند و اخوانی ها را مجددا به قدرت برسانند. در پی برخوردهای دولت مصر با طرفداران اخوان تا کنون هزاران نفر کشته و زخمی شده اند.

در همین رابطه دولت مصر شبکه خبری الجزیره که مقر آن در دوحه است را متهم می کند که به طور دائم از اخوان المسلمین حمایت می کند و علیه حکومت جدید شایعه می سازد. قاهره در اعتراض به این رفتارهای این شبکه خبری کارکنان این شبکه را دستگیر کرده و با صدور احکام سنگین در حق آنها از ادامه فعالیتشان جلوگیری کرده است.  

برخورد حکومت السیسی با اخوانی ها حتی باعث تیرگی روابط مصر با ایالات متحده امریکا شده چرا که واشنگتن حکومت جدید مصر را متهم می کند که علیه دولتی مردمی و منتخب که بر آمده از صندوق های رای بوده کودتا کرده است. این مساله سبب شده است تا مصر مجددا به جبهه روسیه روی بیاورد. پس از آن که امریکا عمل کمک های خود به مصر را قطع کرد قاهره رسما دروازه های دوستی را به روی مسکو گشود به گونه ای که به تازگی عبدالفتاح السیسی دیداری تاریخی از مسکو انجام داد و اخیرا نیز روسیه اعلام کرده است که قصد دارد سامانه های موشکی اس – 300 را تحویل مصر دهد.

تحریریه دیپلماسی ایرانی

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار