نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > بازگشت هزاران تروریست لیبیایی از عراق و سوریه
 


شماره خبر :٣٨٢٨٨٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/04/29    ا   ١٤:١٨

بازگشت هزاران تروریست لیبیایی از عراق و سوریه
وزنامه "الشرق الاوسط" چاپ لندن، تأکید کرد که به اطلاعاتی در خصوص آغاز بازگشت هزاران تروریست لیبیایی از عراق و سوریه دست یافته است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  بازگشت هزاران تروریست لیبیایی از عراق و سوریه

به گزارش بیداری اسلامی ، این روزنامه تأکید کرد که هدف از این بازگشت، مقابله با "خلیفه حفتر" و جلوگیری از سیطره جریان ملی بر پارلمان جدید، پس از شکست سنگین جریانهای افراطی و اخوان المسلمین در انتخابات اخیر است.

بر اساس این گزارش، "مختار بلمختار" از سران الجزایری القاعده فعالیتهای مالی خود را از شهر "سبها" به جنوب لیبی منتقل کرده است، و بسیاری از قبایل اکنون درحال مشخص کردن موضع خود در قبال حفتر، قبل از حمله باندهای مسلح به طرابلس هستند.
این روزنامه به نقل از یکی از مسؤولان لیبیایی نوشت: حفتر می داند که نمی تواند به تنهایی نبرد را به سرانجام برساند، چرا که دشمنانش یعنی افراطگرایان و اخوان المسلمین دریافته‌اند که می‌توانند از قبایل اصلی لیبیایی و یا کشورهایی که اوضاع لیبی برای آنها اهمیت دارد، کمک بگیرند.
وی افزود: به همین دلیل جریانهای افراطی، جنگجویان لیبیایی را که قبلا به سوریه و عراق اعزام کرده اند به کشور فراخواندند و تصمیم گرفته اند که تا روز بیستم ماه رمضان طرابلس را تحت کنترل خود در آورند؛ چرا که آنها در انتخابات پارلمانی شکست خوردند.
به عقیده بسیاری از کارشناسان در بنغازی، طرابلس و قاهره، آغاز کار پارلمان جدید با اقدامات و مانع تراشی‌های بسیاری از سوی جریانهای افراطی همراه خواهد شد.
یک منبع مرتبط با سرویسهای امنیتی در قاهره به الشرق الاوسط گفت: اکنون جنگجویان لیبیایی بازگشته از خارج بین باندهایی در بنغازی تقسیم می شوند تا فرودگاه بنینه و طرابلس را تحت کنترل در آورند و پس از آن فرودگاه بین المللی را اشغال کنند. بعد از آن نیز تا مرزهای مصر پیش خواهند رفت تا حفتر را از ناحیه شرقی دور بزنند؛ درنتیجه آنان ممکن است مصر را نیز هدف قرار دهند.
وی افزود: انتقال جنگجویان به لیبی از طریق مناطق مرزی کشورهای همسایه طی روزهای اخیر بسیار افزایش یافته است؛ به صورتیکه حدود 600 تن از عناصر مسلح لیبیایی و غیر لیبیایی از جنوب شرقی لیبی با خودرو و تجهیزات نظامی وارد این کشور شده‌اند و اردوگاه هایی را در مرزهای مصر در مناطق الکفره و العوینات ایجاد کرده اند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار