نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > انتخابات ریاست جمهوری سوریه در خارج آغاز شد
 


شماره خبر :٣٧١١٥١ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/03/07    ا   ١٠:١٨

انتخابات ریاست جمهوری سوریه در خارج آغاز شد
انتخابات ریاست جمهوری سوریه در خارج از این کشور امروز چهارشنبه از ساعت ۷ صبح به وقت محلی در 39 سفارت‌خانه دمشق در سراسر جهان آغاز می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : انتخابات ریاست جمهوری سوریه در خارج آغاز شد

به گزارش بیداری اسلامی، بیش از 200 هزار سوری در خارج از این کشور در 39 سفارتخانه برای انتخاب رئیس جمهور کشورشان به پای صندوق‌های رای می‌روند.

این اولین دوره انتخابات ریاست جمهوری سوریه است که در آن 3 نامزد با گرایش‌های مختلف شرکت می‌کنند.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه سوریه انتخابات به وقت محلی هر کشور از ساعت 7 صبح شروع و تا ساعت 7  عصر ادامه دارد.

بیانیه وزارت خارجه سوریه می‌افزاید: شهروندان سوری باید برای رای دادن گذرنامه سوری داشته باشند که مهر رسمی خروج از خروجی‌های قانونی کشور در آن درج شده باشد و شخص باید از اقامت قانونی در کشور مذکور برخوردار باشد.

یک منبع در وزارت خارجه سوریه به روزنامه الوطن، چاپ این کشور گفت: تعداد افرادی که برای شرکت در رای گیری در خارج ثبت نام کرده‌اند به بیش از 200 هزار نفر رسیده است که با توجه به ممانعت فرانسه ، آلمان و بلژیک و اینکه تعداد زیادی از اتباع سوری در این کشورها حضور دارند، این تعداد از ثبت نام کننده رقم قابل قبولی است.

در برخی از کشورها که به دلیل بسته بودن سفارت سوریه امکان مشارکت در انتخابات وجود ندارد ترتیبی داده شده تا شهروندانی که تمایل به مشارکت در انتخابات را دارند با پرواز مستقیم به فرودگاه بین المللی دمشق بروند و بعد از رای دادن در همان روز به کشور محل اقامت خود برگردند.

بر اساس این گزارش امروز چهارشنبه شماری از اتباع سوری در کشورهایی که اجازه برگزاری انتخابات را به دمشق نداده‌اند در اعتراض به این اقدام در این کشورها تظاهرات خواهند کرد و تعدادی دیگر نیز در رسانه‌های اجتماعی اقدام به برگزاری انتخابات مجازی می‌کنند تا نشان دهند بعد از اینکه از رای گیری آنها ممانعت به عمل آمده به صورت نمادین در این انتخابات شرکت خواهند کرد.

محمد صالح صدقیان کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس درباره انتخابات ریاست جمهوری مصر گفت: شرایط در مصر پیچیده، حساس و خطرناک است که دلیل اصلی آن نبود اخوان المسلمین در روند سیاسی این کشور است.

صدقیان با بیان اینکه به دنبال قضاوت درباره اخوان و عملکرد آن در طی سال‌های پس از انقلاب نیست، تصریح کرد که این امکان وجود ندارد که اخوان را از عرصه سیاسی مصر حذف کرد و در انتخابات جاری تلاش شده تا اخوان حضوری در انتخابات نداشته باشد، علی رقم تلاش‌ها برای برگزاری انتخاباتی موفق، از آنجایی که تمام جریان‌های سیاسی مصر در آن حضور ندارند و عدم مشارکت اخوان و دیگر احزاب اسلامی باعث تضعیف این انتخابات شده است.

وی با بیان اینکه در انتخابات کنونی بازمانده‌های رژیم سابق در حال حمایت از عبدالفتاح السیسی هستند، اظهار داشت که ماهیت سیاسی، خواستگاه اجتماعی و ساختار حزب ملی حاکم در دوره حسنی مبارک در تلاشند تا این انتخابات با موفقیت برگزار شود.

این کارشناس با بیان اینکه همه طرف‌ها می‌کوشند تا السیسی در انتخابات پیروز شود، گفت: السیسی چهره دیگری از مبارک است که در آن تغییراتی انجام شده است و هواداران السیسی هم همان نیروهای حزب ملی حاکم در زمان مبارک هستند که در اطراف وی حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه هم سیاست داخلی و هم سیاست خارجی السیسی ادامه مسیر حسنی مبارک خواهد بود، ابراز داشت که سیاست مصر در قبال کشورهای حاشیه خلیج فارس، در قبال جمهوری اسلامی و سوریه همان مواضعی خواهد بود که حسنی مبارک داشت ولی با شکلی تعدیل شده و در واقع السیسی بازسازی نظام مبارک است.

صدقیان با بیان اینکه حضور السیسی در قدرت امتداد حضور مکتب ارتش در راس قدرت در مصر خواهد بود، تصریح کرد که از دهه 50 تاکنون ارتش حرف اول را در عرصه سیاسی مصر زده و محمد نجیب، جمال عبدالناصر، انور سادات، حسنی مبارک و اکنون عبدالفتاح السیسی همگی نظامی هستند.

- See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930307000179#sthash.GEtsxYtT.dpuf

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار