نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > آشنایی با دیدگاه‌های رقبای انتخاباتی بشار اسد+تصاویر
 


شماره خبر :٣٦٨٩٦٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/02/30    ا   ١٩:٢٣

آشنایی با دیدگاه‌های رقبای انتخاباتی بشار اسد+تصاویر
در حالی که جبهه مخالف سوریه در تلاش است تا انتخابات ریاست جمهوری این کشور را غیر قانونی نشان دهد، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در حال طرح نظرات و دیدگاه های خود هستند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : آشنایی با دیدگاه‌های رقبای انتخاباتی بشار اسد+تصاویر

هرچه به 13 خرداد روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سوریه نزدیکتر می‌شویم، نامزدها تلاش می‌کنند تا افکار و دیدگاه های خود را از طریق رسانه‌ها به گوش مردم برسانند.

«حسان النوری» با دیدگاه‌های اقتصادی 

«حسان عبد الله النوری» یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سوریه است. وی در تاریخ 9 /2 /1960 در دمشق به دنیا آمد و در سال 1982 از دانشگاه دمشق لیسانس اقتصاد و بازرگانی گرفت و در سال 1989 از دانشگاه «کندی» آمریکا مدرک دکترای خود را در رشته «مدیریت عمومی توسعه منابع انسانی» اخذ کرد.

وی از سال 1997 تا سال 2000 به عنوان دبیر اتاق صنعت دمشق مشغول به فعالیت بود.

نوری در سال 1998 تا سال 2003 به عنوان نماینده پارلمان و عضو دفتر آن انتخاب شد و از سال 2000 تا 2002 به عنوان وزیر مشاور امور مدیریتی و پارلمان سوریه فعالیت کرد.

النوری همچنین به عنوان رئیس طرح «ابتکار ملی مدیریت و تغییر» در سوریه فعالیت کرده است. وی متاهل بوده دارای 5 فرزند است و از طرف دادگاه قانون اساسی سوریه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سوریه مورد تایید قرار گرفت.

با توجه به مدرک دانشگاهی حسان النوری گرایش این نامزد به سوی برنامه های اقتصادی است. وی در برنامه انتخاباتی خود تلاش کرده است تا مفهوم «استفاده از تجارب دیگران» را شرح دهد و در این زمینه معتقد است که برخی تجارب داخلی وجود دارد که باید گسترش داده شود همچنان که برخی از کشورها وجود دارد که در این زمینه‌ها تجارب موفقی داشته‌اند، که باید از آنها استفاده کرد.

وی همچنین از اصطلاح «اقتصاد آزاد هوشمند» استفاده کرده است و معتقد است، اقتصادی که تا به حال در سوریه مورد استفاده قرار می‌گرفته  مفهوم خاصی نداشته است.

النوری معتقد است که باید با فساد در سوریه مبارزه کرد و بازسازی سوریه در آینده از مهمترین چالش‌های جامعه سوریه است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه با اشاره به جایگاه ارتش تاکید می‌کند که ارتش خط قرمز سوریه است. وی ضمن درخواست از ارتش برای مقاومت و آزادسازی اراضی سوریه، گفت که نظر دارد در صورت پیروزی در انتخابات توانایی‌های ارتش را گسترش دهد. 

حسان النوری در مصاحبه‌های خود با رسانه‌های مختلف بر مقاومت به عنوان یکی از ستون‌های ملی سوریه تاکید کرده و در مورد ارتباط با برخی از کشورها ازجمله ترکیه معتقد است که به رجب طیب اردوغان اعتماد ندارد و اربتاط با ترکیه را از اشتباهات راهبردی مسئولان حال حاضر سوریه می‌داند.

حسان النوری مخالفت خود را با خاندان حاکم در عربستان اعلام کرد و از ائتلاف موسوم به شورای مخالفان و ائتلاف معارضان و اقدامات آنها علیه  سوریه انتقاد کرده است.

ماهر الحجار و سوریه عاری از «کشتار و تخریب»

«ماهر عبد الحفیظ حجار» کاندید انتخابات ریاست جمهوری سوریه دارای مدرک کارشناسی پژوهش زبان‌ها از دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه حلب است که در کوی «البیاضه» یکی از مناطق قدیمی شهر حلب به دنیا آمده است.

وی تا جوانی زندگی خود را در شهر حلب سپری کرد و پس از آن در سال 1984 به حزب کمونیست سوریه ملحق شد و فعالیت‌های سیاسی‌اش در دانشگاه حلب به اوج رسید و علنی شد.

در سال 2000 از حزب کمونیست سوریه جدا شد و تشکلی از کمونیست‌های حلب را تشکیل داد و خود رهبری آنها را به دست گرفت. در سال 2003 میلادی به همراه برخی از رهبران حزب کمونیست کمیته ملی وحدت کمونیست‌های سوری را پایه گذاری کرد.

ماهر عبد الحفیظ حجار یکی از رهبران کمیته ملی وحدت کمونیست‌های سوریه بود که در سال 2011 نام خود را به حزب «اراده مردمی» تغییر داد و به سمت دبیرکلی حزب منصوب شد.

در سال 2012 و در اوج بحران سوریه در انتخابات مجلس نمایندگان در قالب لیست «جبهه مردمی برای تغییر و آزادی» از شهر حلب مشارکت کرد و از حیث کسب آرا در شهر حلب جایگاه دوم را احراز کرد و به پارلمان راه یافت.

حجار در برنامه انتخاباتی خود در زمینه بین المللی بر بنای روابط محکم با دیگر کشورها با تکیه بر احترام به قوانین بین المللی تاکید دارد، از جمله این کشورها به مجموعه «بریکس»، و اعضای معاهده شانگهای و آن دسته از کشورهایی که برخواسته از اراده مردمی هستند می‌توان اشاره کرد.

وی همچنین اعلام کرد که برای تحکیم روابط با جنبش‌های آزادی بخش ملی و اجتماعی در سراسر جهان، با هدف مبارزه با قطب «امپریالی ــ صهیونیستی» تلاش خواهد کرد.

ماهر الحجار در سطح منطقه‌ای خود را متعهد می‌داند تا روابط را به صورت کامل با طرف‌های «امپریالی صهیونیستی» و نظام‌های سرسپرده عربی قطع و با تمام توان برای نابودی آنها تلاش کند و در راه ایجاد سازمان‌های ملی و دمکراتیک با گرایش کمونیستی با احترام به اراده مردم قدم خواهد گذاشت.

وی همچنین بر آزادی سرزمین‌های اشغالی فلسطین و تشکیل دولت فلسطینی به پایتختی قدس شریف و بازگشت آوارگان فلسطینی تاکید دارد و حمایت سیاسی و نظامی خود را از مقاومت در لبنان و فلسطین با هدف نابودی طرح نژادپرستانه صهیونیسم اعلام می‌کند.

وی در مورد مسائل داخلی سوریه برنامه خود را در سه محور «ملیت» «اقتصادی» و «اجتماعی» مطرح و در مورد سوریه از اصطلاح « بدون کشتار، بدون خونریزی و تخریب» استفاده کرد و تصریح کرد که تلاش خواهد کرد تا به یک عفو عمومی دست پیدا کند تا پرونده سه سال گذشته را در هم بپیچد و همزمان با کسانی که بخواهند حاکمیت دولت را تضعیف کنند با شدت برخورد خواهد کرد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار