نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > در اتاق عملیات مشترک «امان» چه میگذرد ؟
 


شماره خبر :٣٦٤٥٢٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/02/16    ا   ٠٨:٠٤

یک منبع عربی افشا کرد
در اتاق عملیات مشترک «امان» چه میگذرد ؟
یک منبع عربی فاش کرد جنگ سوریه، اقدامات داعش و القاعده در عراق، رو در رو قرار دادن ارتش مصر و مردم این کشور، ایجاد جنگ داخلی در لبنان با هدف تضعیف حزب‌الله و تقویت گروه‌های تروریستی در یمن از جمله مصوبات اتاق عملیات امان است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : در اتاق عملیات مشترک «امان» چه میگذرد ؟

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از فارس، یک منبع عربی در امان فاش کرد که سازمان‌های اطلاعاتی سیا، موساد، MI6 و 2 کشور عربی با هدف نابودی زیرساخت‌های کشورهای مسلمان به خصوص ارتش‌های مقتدر عراق، سوریه و مصر با تشکیل جلسات متعددی که از سال 2001 تاکنون ادامه دارد، دنبال می‌کنند.

وی افزود: این سازمان‌ها در اتاق فکر مشترکی که در امان پایتخت اردن راه انداخته‌اند برنامه‌های دراز مدتی را به منظور تضعیف کشورهای اسلامی در مقابل رژیم صهیونیستی تدارک دیده‌اند.

این منبع عربی جنگ سوریه، اقدامات داعش و القاعده در عراق، رو در رو قرار دادن ارتش مصر و مردم این کشور، ایجاد جنگ داخلی در لبنان با هدف تضعیف حزب الله لبنان و تقویت گروه‌های تروریستی در یمن و اشغال نظامی این کشور به دلیل موقعیت استراتژیکی‌اش را از جمله مصوبات این اتاق عملیات مشترک خواند.

وی در ادامه افزود: دلیل انتخاب امان برای راه اندازی این اتاق عملیات مشترک امتناع مسئولان امنیتی رژیم صهیونیستی به دلیل ترس از سفر به دیگر کشورهای عربی بوده و دلیل دیگر اینکه رژیم اردن نسبت به سایر کشورهای عربی از روابط آشکار و مستحکم‌تری با مقامات صهیونیستی برخوردار است.

این منبع آگاه دلیل دیگر این انتخاب را وضعیت آرام جامعه اردن نسبت به سایر کشورهای عربی دانسته و درادامه بیان داشت: از جمله آخرین تصمیمات این اتاق مشترک تصرف منطقه دیپلماتیک «الخضراء» بغداد توسط تروریست‌های القاعده، داعش و بازماندگان حزب بعث عراق و سقوط دولت نوری مالکی و همچنین ایجاد ناامنی در شرق ایران با هدف اختلاف بین شیعه و سنی در این کشور بوده که در دی ماه 92 و در جریان سفر بندر بن سلطان به امان و سپس سفر مخفیانه وی به تل آویو صورت گرفته است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار