نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل، «شکنجه زندانیان» در «بحرین» را تأیید کرد
 


شماره خبر :٣٦٢٢٥٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1393/02/09    ا   ٠٨:٥٢

دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل، «شکنجه زندانیان» در «بحرین» را تأیید کرد
سازمان دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل با بیان اینکه بحرین به علت شکنجه و نقض حقوق بشر «بدنام» شده است، از «شکنجه زندانیان» در بازداشتگاه‌های این کشور سخن گفت.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل، «شکنجه زندانیان» در «بحرین» را تأیید کرد

«نیکلاس ماک جیهان» کارشناس خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل با بیان اینکه نظام بحرین هنگام شروع انقلاب در سال 2011 و پس از آن به علت شکنجه و نقض حقوق بشر با بدنامی روبرو شد، افزود: کمیته مستقل حقیقت یاب درگزارش خود در نوامبر 2011، کشته شدن 4 شهروند بحرینی زیر شکنجه در داخل زندان را تایید کرد.

وی افزود: بحرین به علت شکنجه در زندان‌ها بدنام شده است و مسئولان بحرینی امروزه کسانی را که از شکنجه در زندان‌های رژیم آل خلیفه سخن می گویند، تهدید می کنند. وزیر کشور بحرین اخیراً گفته است کسانی که ادعاهای کاذب درباره شکنجه مطرح کنند، مجازات خواهند شد.

ماک جیهان همچنین از سازمان دیده بان حقوق بشر سازمان ملل متحد خواست که تحقیقات فراگیر، مستقل و بی طرفانه‌ای را درخصوص شکایت‌های مربوط به شکنجه در زندان‌های بحرین، انجام دهد.

وی با بیان اینکه بحرین تاکنون هیچ تحقیقاتی را درباره شکایت‌های مربوط به شکنجه انجام نداده است، خاطرنشان کرد: تحولات سیاسی و امنیتی که اکنون بحرین شاهد آن است، یک سال پس از آن صورت می گیرد که بحرین سفر «خوان مندز» گزارشگرویژه در امور شکنجه کمیته حقوق بشر به این کشور را منع کرد.

وی افزود: بدنامی بحرین به دلیل شکنجه بازداشت شدگان، مشکلی است که این کشور برای خود ایجاد کرد، و تهدید مدافعان حقوق بشر که ادعاهای مربوط به شکنجه در زندان ها را بررسی می‌کنند، وضعیت را بدتر و پیچیده تر می کند.

صدور حکم «حبس ابد» برای انقلابیون بحرینی

یکی از دادگاه‌های رژیم آل خلیفه هشت شهروند بحرینی را به اتهام فعالیت سیاسی در منطقه «الدیر» واقع در جزیره «المحرق» در شرق منامه به حبس ابد محکوم کرد.

این گزارش حاکی است که حکم حبس ابد برای هشت شهروند بحرینی به اتهام شرکت در تظاهرات علیه رژیم آل خلیفه در حالی صادر می شود که مزدوران رژیم که متهم به قتل، شکنجه و نقض آشکار حقوق شهروندان هستند، همواره به آسانی از جنایاتشان تبرئه می شوند.

بر اساس این گزارش، انقلابیون بحرینی در حالی از سوی دادگاه‌های فرمایشی منامه به حبس ابد محکوم می‌شوند که اعمال فشار، ضرب و شتم و اعترافات اجباری بدون رسیدگی دادگاه‌های وابسته به رژیم آل خلیفه همچنان ادامه دارد.

جمعیت وفاق بحرین اعلام کرد: صدور چنین احکام انتقام جویانه‌ای بیانگر رواج انواع نقض حقوق بشر علیه بازداشت شدگان وعدم رعایت حقوق زندانیان سیاسی در مراحل بازجویی و محاکمه در دادگاه‌های بحرین است.

علت اخراج زندانی بحرینی از سالن دادگاه مشخص شد

قاضی دادگاهی در بحرین یکی از بازداشت شدگان را به دلیل اشاره به رفتارهای خشونت آمیز مأموران زندان «جو» از دادگاه اخراج کرد.

این گزارش حاکی است که قاضی به این فرد بازداشت شده اجازه نداد که سخنان خود را درباره تخلفات ماموران آل خلیفه در زندان‌های رژیم بحرین کامل کند، و بدون توجه به سخنانش ، وی را از سالن دادگاه اخراج کرد.

اقدام این قاضی بحرینی، سئوالات زیادی را درخصوص بی طرفی دستگاه قضایی بحرین و نقش آن در نقض حقوق بشر ایجاد می کند.

بازداشت شدگان در زندان جو با اقدامات و برخوردهای سرکوبگرانه و خشونت‌آمیز نیروهای امنیتی مواجه شده‌اند، و گفته شده است که آنان با باتوم و لگد مورد حمله قرار گرفته و ضرباتی به صورت آنان زده شده است و برخی از آنان وادار شده‌اند که کفش‌های افسران را ببوسند، و یا به شیخ عیسی احمد قاسم و شخصیت های بزرگ و مورد احترام دینی، ناسزا بگویند.

بازداشت شدگان زندان جو روز 26 آوریل در بیانیه‌ای اعلام کردند که ماموران زندان به اعتقادات و مقدسات آنان توهین کردند.

تخریب مسجد هزار ساله در بحرین

سایت جمعیت وفاق بحرین نوشت: تجاوزات برنامه‌ریزی شده علیه مسجد «صعصعه بن صوحان العبدی» صحابه گرانقدر پیامبر (ص) در منطقه عسکر در سایه سکوت نهادهای رسمی ادامه یافت، که این سکوت بیانگر رضایت و حمایت غیر علنی از اینگونه اقدامات است؛ تا جایی که در حمله اخیر شیشه‌های مسجد شکسته و به محتویات و مسجد آسیب وارد شد. قدمت این مسجد بیش از هزار سال است.

بر اساس این گزارش، مسجد مذکور پیش از این، یکی از زیارتگاه‌های مردم بحرین و کسانی بود که از مناطق مختلف دنیا به بحرین سفر می‌کردند، اما اکنون به علت حملات مزدوران تحت حمایت رژیم آل خلیفه، این مکان مقدس به یک ویرانه و متروکه تبدیل شده است.

امتناع منامه از تحویل پیکر یکی از شهدای بحرینی به خانواده‌اش

با گذشت 9 روز از شهادت «عبدالعزیز موسی العبار» به ضرب گلوله مزدوران رژیم آل خلیفه، پیکر این شهید برای تشییع و خاکسپاری هنوز به خانواده‌اش تحویل داده نشده است. نبود گواهی رسمی درباره علت شهادت، باعث پنهان ماندن ابعاد این جنایت، گریز قاتلان از چنگال عدالت و واردشدن ضربه روحی به خانواده وی و مردم بحرین شده است.

اداره آزادی‌ها و حقوق بشر جمعیت وفاق بحرین اعلام کرد که شهید العبار (27 ساله) که به ضرب گلوله مستقیم نیروهای امنیتی بحرین از ناحیه سر مجروح شده بود، روز جمعه 29 فروردین ماه 1393( 18 آوریل 2014) به شهادت رسید.

جمعیت وفاق، برخورد غیرمسئولانه مقامات بحرینی با خانواده این شهید و وقت کشی نهادهای رسمی در زمینه اعلام علت واقعی شهادت وی را محکوم کرد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
عضویت
آخرین اخبار