نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > محاکمه عضو ارشد وفاق با وجود رسوایی شاهدان
 


شماره خبر :٣٤٦٩٥٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/12/03    ا   ٠٩:٣٩

محاکمه عضو ارشد وفاق با وجود رسوایی شاهدان
دادگاه رژیم آل خلیفه با وجود اثبات دروغ بودن اتهامات یکی از اعضای ارشد جمعیت وفاق بحرین، بر ادامه محاکمه وی تأکید کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  محاکمه عضو ارشد وفاق با وجود رسوایی شاهدان

به گزارش بیداری اسلامی ، دادگاه دیروز در حکمی "خلیل مرزوق" را ممنوع الخروج کرد، این در حالی است که هیأت وکلای وی توانستند دروغ بودن گواهی شاهدان را ثابت کنند، زیرا هیچ یک از شاهدان نتوانستند اتهامات مطرح شده علیه مرزوق را ثابت کنند و حتی نتوانتند تأیید کنند که وی در اظهاراتش مردم را به خشونت تحریک کرده است، تا چه رسد به این که مردم را برای اقدامات تروریستی تحریک کرده باشد.

بر پایه این گزارش، دادگاه، ادامه محاکمه مرزوق را به تاریخ 30 مارس آینده موکول کرد؛ این در حالی است که مرزوق، یکی از مهم ترین رهبران مخالفی ست که رژیم آل خلیفه ادعای گفت وگو با او را دارد.

رژیم آل خلیفه، برای اثبات ادعای گناهکار بودن مرزوق، هیچ کس را برای گواهی نیافته بود، به همین سبب ناچار شد چند افسر پلیس را به عنوان شاهد، به جلسه محاکمه احضار کند و آن ها در گواهی خود، چنان ناشیانه عمل کردند که وکلای مدافع به راحتی دروغ بودن ادعاهای آن ها را ثابت کرده، و از چهره فرمایشی محاکمه مرزوق نقاب برانداختند.

شاهدان، بخش هایی از سخنرانی های مرزوق را به عنوان مواردی از تحریک افکار عمومی مطرح کردند، اما همه بخش های انتخاب شده، مغایر با اتهاماتی بود که به وی نسبت داده شده بود.

در همه مواردی که علیه مرزوق به عنوان مدرک به دادگاه ارائه شده بود، وی خشونت و انفجارها را محکوم کرده بود؛ و این در حالی است که دادستانی رژیم ادعا کرده است که این اظهارات، تحریک مردم به اقدامات تروریستی به شمار می روند.

سایت جمعیت وفاق نوشت: سخنرانی های مرزوق در موقعیت های دشوار، جلوی خروش مردم را گرفته و از گسترش خشونت در بحرین جلوگیری کرده است؛ و جامعه جهانی به این مساله اذعان کرده است.

وکلای مرزوق از دادگاه خواستند با توجه به نبود هرگونه مدرکی برای اثبات اتهامات مرزوق و همچنین آشکار بودن توطئه چینی ضد او، حکم منع مسافرت و خروج وی از کشور را لغو کند، اما دادگاه این حکم را تثبیت کرد.

جمعیت وفاق، تاکید کرد: اظهاراتی که مرزوق به خاطر آن ها در حال محاکمه است، مسائلی هستند که باید به خاطر ایراد آن ها، نشان ملی شجاعت به او اعطا شود. آیا درست است کسی که در اظهارات خود، مردم را به دوری از خشونت و انفجار فرا می خوانَد، به اتهام تحریک به تروریسم محاکمه شود؟ اگر این طور باشد، دیگر سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

جمعیت وفاق، توقف این محاکمه و دیگر محاکمه های ظالمانه و توطئه گرانه ضد آزادی بیان و فعالیت سیاسی را شرط هرگونه گفت وگو با رژیم اعلام و تاکید کرد اگر رژیم در گفت وگو با مخالفان جدی باشد، باید این شرط را بپذیرد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار