نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > عربستان تروریست‌های ۸۳ کشور را در سوریه مسلح می‌کند
 


شماره خبر :٣٤٢٨٢٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/11/19    ا   ١٢:٥٤

عمران الزعبی:
عربستان تروریست‌های ۸۳ کشور را در سوریه مسلح می‌کند
وزیر اطلاع‌رسانی سوریه گفت عربستان تروریست‌های ۸۳ کشور را در سوریه حمایت می‌کند و قانون ضدتروریسم این کشور شامل قطع حمایت مالی، تسلیحاتی و آموزش تروریست‌ها نیست.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : عربستان تروریست‌های ۸۳ کشور را در سوریه مسلح می‌کند

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، عمران الزعبی وزیر اطلاع رسانی سوریه تاکید کرد:  مجازات جوانان سعودی که در جنگ سوریه شرکت می‌کنند غیر ممکن است؛ زیرا تروریست‌هایی که از عربستان وارد  سوریه می‌شوند از طریق اردن، لبنان و ترکیه وارد این کشور می‌شوند و از طریق مرزهای رسمی خارج نمی‌شوند پس چگونه مقامات سعودی تشخیص می‌دهند که این افراد از سوریه بر می‌گردند.

وزیر اطلاع رسانی سوریه گفت:تصمیم عربستان برای مجازات کسانی که در جنگ سوریه شرکت می‌کند به این معنی قطع حمایت مالی و تسلیحاتی عربستان از تروریست‌ها سوری نیست.

وی افزود که در مورد تصمیم اخیر عربستان برای مجازات جوانانی که در جنگ سوریه شرکت می‌کنند گفت: تروریست‌ها از 83 کشور وارد سوریه می‌شوند که عربستان آنها را حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند و تصمیم اخیر عربستان شامل توقف حمایت مالی، تسلیحاتی و آموزش برای تروریست‌های سعودی‌ و اتباع سایر کشورها نیست.

وی افزود تصمیم عربستان برای مجازات تروریست‌ها شامل تبلیغات رسانه‌ای و آماده سازی روانی تروریست‌ها نمی‌شود. آماده سازی روانی تروریست‌ها از طریق مفتی‌های سعودی، شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی و سایت‌های الکترونیکی در داخل عربستان صورت می‌گیرد.

عمران الزعبی تصریح کرد: برخی دیگر از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به رویه عربستان عمل می‌کنند.

وی گفت: کمک‌هایی که از طریق برخی اشخاص و جمعیت‌ها خیریه برای تروریست‌ها ارسال می‌شود این گونه وانمود می‌شود که برای کارهای خیر است نه برای ریختن خون ملت سوریه.

زعبی گفت: اگر این تصمیم عربستان فقط رسانه‌ای و تلاش برای زیباسازی و ترمیم چهره عربستان سعودی باشد تصمیمی بیهوده خواهد بود.

 

عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه عربستان دوشنبه گذشته با صدور فرمانی، به عنوان بخشی از قانون به اصطلاح "مبارزه با تروریسم" تاکید کرد: "مجازات" هر کسی که به هر نحوی در اقدامات جنگجویانه خارج از عربستان مشارکت کند، حداقل سه سال و حداکثر بیست سال زندان خواهد بود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار