نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > بحرین از نگاه کارشناسان و رهبران معارضان در هفته‌ای که گذشت
 


شماره خبر :٣١٧٣٨٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/08/18    ا   ٠٨:٠٥

بحرین از نگاه کارشناسان و رهبران معارضان در هفته‌ای که گذشت
تاکید بر الهام انقلاب بحرین از اندیشه‌های امام، توصیف احضار دبیرکل جمعیت الوفاق برای ادای برخی توضیحات به حماقت نظام و انتقال دبیرکل جمعیت وفا اسلامی به بیمارستان مهمترین دیدگاه‌های بیان شده درباره اوضاع بحرین طی هفته گذشته بود.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : بحرین از نگاه کارشناسان و رهبران معارضان در هفته‌ای که گذشت

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس ، طی هفته گذشته بحرین با تحولات بسیار مهمی مواجه بود که بارزترین آنها فراخوانده شدن «شیخ علی سلمان»، دبیرکل جمعیت «الوفاق»، بزرگ‌ترین گروه معارض بحرینی از سوی دادستانی بحرین به خاطر برگزاری نمایشگاه موزه شهدا در یکی از مقرهای این جمعیت در منامه بود.

همچنین صدور حکم حبس برای شماری از معارضان بحرینی متهم به تشکیل «ارتش امام» و وخامت حال «عبدالوهاب حسین»، دبیرکل جریان «وفا اسلامی» بحرین از دیگر تحولات مهم هفته گذشته بحرین به شمار می‌آید.

 

آنچه در زیر می‌آید، بررسی و تبیین مهمترین تحولات و اوضاع جاری در بحرین طی هفته گذشته از سوی کارشناسان و رهبران معارضان بحرینی است.

 

شیخ علی سلمان: سلطنت مشروطه، گزینه مناسب‌ برای بحرین است

 

«شیخ علی سلمان» دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین، بزرگترین گروه معارض بحرینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در منامه درباره درخواست برای سرنگونی نظام آل خلیفه گفت: از بعد سیاسی و شرایط حاکم بر کشور، به نظر می‌رسد که سلطنت مشروطه مناسب‌ترین گزینه برای بحرین است.

دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین افزود: براساس نظرسنجی‌هایی مستمر و مرتبی که انجام دادیم، این نتیجه به دست آمد که مردم بحرین تمایل به ایجاد اصلاحات و تغییرات در کشور دارند و ما دریافتیم که مناسب‌ترین نظام برای بحرین و حتی در سطح بین‌المللی، نظام سلطنت مشروطه است.

 

مجید میلاد: آل‌خلیفه با فشار بر رهبران از پاسخ به مطالبات مردمی فرار می‌کند

 

به دنبال اعلام دادستانی بحرین مبنی بر احضار شیخ «علی سلمان»، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین جهت پاسخگویی به برخی اتهامات، «احمد العلوی»، عضو دایره سیاسی جمعیت الوفاق بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در منامه تاکید کرد: ما براین باور هستیم که حکومت بحرین تلاش می‌کند، با تنگ‌ کردن حلقه فشار بر رهبران سیاسی ضمن فرار به جلو، از تحقق خواسته‌ها و مطالبات مردمی شانه خالی کند، به ویژه که هم اکنون با محکومیت‌های گسترده در عرصه بین المللی نیز مواجه شده و تمام تلاش‌هایش برای تحریف حقایق جاری در بحرین و نشان دادن اعتراض‌های مسالمت‌امیز مردمی در این کشور به عنوان اقدامات و تحرکاتی تروریستی با شکست مواجه شده است.

 

طالب الشایب: فراخواندن شیخ سلمان حماقت رژیم است

 

از سوی دیگر «طالب الشایب»، فعال سیاسی و معارض بحرینی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در منامه فراخواندن «شیخ علی سلمان»، دبیرکل جمعیت «الوفاق»، بزرگترین گروه معارض بحرینی از سوی مقامات این کشور را «نادانی و حماقت» نظام است و روشن است که حکومت بحرین با تشدید اوضاع امنیتی و افزایش بازداشت‌ها که در این اواخر در بازداشت رهبران الوفاق نمود پیدا کرده، درصدد افزایش سرکوب‌ها در بحرین است.

 

حسین جواد: احکام صادره علیه شهروندان بحرینی باطل است

 

«حسین جواد»، فعال حقوقی بحرینی و دبیرکل سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در منامه تاکید کرد که احکام صادره علیه گروه «ارتش امام» باطل بوده و فاقد ساده‌ترین ویژگی‌های دادگاه عادل و بازجویی بی‌طرف است و این ثابت می‌کند که دستگاه قضایی بحرین فاقد صلاحیت است.

جواد اظهار داشت که متهمان تحت شکنجه قرار گرفته و از درمان آنان جلوگیری می‌شود، دستگاه امنیتی بحرین نیز تاکنون نتوانسته اتهام‌های وارده به آنان را به اثبات برساند، به غیر از اعتراف‌هایی که تحت شکنجه از این افراد به دست آورده است.

 

حسین عبدالوهاب: ما از تفکر و سیره امام(ره) الهام گرفتیم

 

«حسین عبدالوهاب»، فرزند ارشد «عبدالوهاب حسین»، دبیرکل جریان «وفا اسلامی» بحرین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در منامه گفت: به خاطر بی‌توجهی مسئولان بحرینی به سلامتی پدرش، شرایط جسمانی او ناگوار است،‌ به ویژه آنکه وی از نوعی کم خونی رنج می‌برد و پزشکان بیمارستان نظامی (از ماهیت آنها اطلاعی نداریم) از عدم سازگاری بدن وی با روش‌های درمانی افزایش نسبت خون شگفت زده شده‌اند.

حسین عبدالوهاب از موضوع سازشی که مسئولان برای معذرت خواهی پدرش از پادشاه این کشور مطرح کرده بود، پرده برداشت و گفت: پدرش ضمن مخالفت با این پیشنهاد بر پایبندی به مواضع خود در قبال انقلاب و نظام تاکید کرده بود.

این فعال بحرینی در مورد اجماع مردم بحرین بر سرنگونی رژیم آل خلیفه گفت: هیچ معیار مشخصی که نشان دهنده موافقت ملت با گزینه‌های مطرح شده باشد، وجود ندارد؛ ولی آنچه که به عنوان ناظر و شهروند جامعه بحرین می‌توانم بگویم این است که اکثریت مردم بحرین خواستار سرنگونی رژیم آل خلیفه هستند.

حسین عبدالوهاب در مورد احتمال تغییر موضع آمریکا به نفع انقلاب بحرین اظهار داشت: آمریکا شیطان بزرگ است و نمی‌توان به آمریکایی‌ها اعتماد یا تکیه کرد. هرجا که شر، سقوط اخلاقی و نقض پیمان باشد، آمریکا نیز در آنجا حضور دارد، وی با استناد به سخنان «آیت الله سید علی خامنه‌ای»، رهبر انقلاب اسلامی گفت: آمریکا منفورترین قدرت نزد ملت هاست.

«عبدالوهاب حسین»، از رهبران انقلابی بحرین روز پنج‌شنبه براثر وخامت حال از زندان مرکزی «جو» به بیمارستان منتقل شد و قسمت راست بدن وی به طور مداوم و مستمر دچار لرزش شده است.

 

الوفاق: توقف رسیدگی به امور اداری بحرینی‌های سلب تابعیت شده

 

«رضا زهیر»، عضو جمعیت «الوفاق» بحرین اعلام کرد که مسئولان بحرینی رسیدگی به امور اداری آن دسته از نیروهای انقلابی را که تابعیت آنان سلب شده بود، متوقف کردند.

وی سلب تابعیت از شهروندان بحرینی را تروریست دولتی دانسته و گفت: این اقدام ترور سیاسی از سوی نظامی است که در انتقام سیاسی مهارت دارد و در واقع به منزله افراط در استفاده از قدرت و سرکوب مخالفان است.

 

مجید میلاد: بازگشت به مذاکره منوط به توقف بازداشت‌ها و وجود اراده برای راه‌حل سیاسی است

  «مجید میلاد»، عضو دبیرخانه جمعیت اسلامی الوفاق،‌ بزرگ‌ترین گروه معارض بحرینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در منامه، درباره بازگشت گروه‌های معارض بحرینی به نشست‌های گفت‌وگو و مذاکره با حکومت بحرین گفت: بازگشت به مذاکرات منوط به توقف بازداشت‌های امنیتی خودسرانه و جدی بودن حکومت در ارائه راه حل سیاسی برای بحرانی است که سه سال کشور را فراگرفته است.

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار