نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > بغضی که در گلوی زنان عربستانی باقی مانده است
 


شماره خبر :٣١٧٣٧٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/08/18    ا   ٠٧:٥٥

بغضی که در گلوی زنان عربستانی باقی مانده است
زنان عربستانی علاوه بر مواجه بودن با محدودیتهای بسیار زیاد و برخوردار نبودن از کمترین حقوق به عنوان یک شهروند عادی، در جامعه هم از آزار و اذیت ها در امان نیستند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : بغضی که در گلوی زنان عربستانی باقی مانده است

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از "میدل ایست آنلاین"، درخواست حقوقدانان برای صدور قانون جدید مبارزه با آزار و اذیت زنان در سایه سختگیری به آنها، روند فزاینده ای دارد؛ و این امر به یکی از داغ ترین مسائل مورد بحث کاربران عربستانی در شبکه های اجتماعی تبدیل شده است.

بر اساس یک پژوهش میدانی در عربستان که از سوی یک شرکت تحقیقاتی بین المللی انجام شده و توسط چند روزنامه در سال 2011  منتشر شده بود؛ عربستان در زمینه مسائلی چون آزار زنان، رتبه سوم جهان را به خود اختصاص داده است و 16 درصد زنان شاغل در این کشور از سوی کارفرماها و مسوولان خود مورد اذیت و آزار قرار گرفته اند.

بر اساس بسیاری از مطالعاتی که در این زمینه صورت گرفته است، زنان عربستانی در مقابل این رفتارها سکوت می کنند؛ و به علت ترس از رسوایی و محدودیت های شدید جامعه افراطی و محافظه کار عربستان، جرات پرده برداشتن از این آزار و اذیت ها را ندارند.

در این تحقیق میدانی خاطرنشان شده است که درصد بالایی از زنان شاغلی که در معرض آزار جنسی عمدی در محل کار قرار می گیرند، کمتر از 35 سال سن دارند.

فعالان شبکه اجتماعی "تویتر" با به راه انداختن کمپینی خواهان تصویب قانونی قاطع برای مقابله با آزار و اذیت زنان در عربستان شده اند.

درخواست های مکرر برای تصویب این قانون بیشتر از زمانی مطرح شد که تصاویر ویدیویی از گروهی از جوانان عربستانی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن دختران جوان را در یکی از بازارهای شرق این کشور مورد آزار قرار دادند؛ و این امر باعث شد که بسیاری از کاربران و فعالان این شبکه ها خواهان مجازات شدید این افراد شوند.

زنان عربستانی از پرداختن به برخی امور اجتماعی مانند رانندگی، داد و ستد و مسافرت بدون محرم، محروم هستند و حتی در بسیاری اوقات به بهانه جلوگیری از اختلاط زن و مرد، از حق خود برای حضور در مهم ترین فعالیت های اجتماعی و تفریحی و فرهنگی محروم می شوند.

شماری از فعالان عربستانی با محکوم کردن فقدان وجود قانون برای حمایت از زنان در این کشور، نقش نهاد موسوم به "هیات امر به معروف و نهی از منکر " در این کشور را زیر سوال می برند؛ زیرا به نظر می رسد که این هیات قادر به پایان دادن به روند روبه رشد پدیده آزار زنان در عربستان نیست. 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار