نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > خانواده شیعه ای که رکورددار تعداد زندانی دربند رژیم آل خلیفه است + عکس
 


شماره خبر :٣٠٨٣١٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/07/22    ا   ١٧:٠٦

جزیره ای کوچک با بیشترین تعداد زندانی سیاسی در دنیا
خانواده شیعه ای که رکورددار تعداد زندانی دربند رژیم آل خلیفه است + عکس
دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین در دیدار خانواده 9 تن از زندانیان دربند رژیم آل خلیفه در منطقه "کرباباد" با ابراز همدردی و دلداری با این خانواده اظهار کرد: بحرین بیشترین تعداد زندانی سیاسی در دنیا دارد و برخی می‌خواهند با اعطای تابعیت به بیگانگان کشور همچنان بی ثبات باقی بماند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  خانواده شیعه ای که رکورددار تعداد زندانی دربند رژیم آل خلیفه است + عکس

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از  خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ، «شیخ علی سلمان» دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین با حضور در منزل خانواده 9 تن از زندانیان دربند رژیم آل خلیفه در منطقه "کرباباد" پای درد دل‌های این خانواده شیعه نشست.

کوچکترین عضو زندانی خانواده «حاج رضی عبد العباس» 17 ساله و بزرگترین آنها 31 سال سن دارد.

فرزندان بازداشتی حاج رضی عبد العباس که با اتهامات واهی در زندانهای رژیم آل خلیفه به سرمی‌برند عبارتند از: «حسین عباس رضی عبد العباس» 17 ساله، «علی عباس رضی عبد العباس» 19 ساله، «محمد جاسم رضی عبد العباس» 20 ساله، «یوسف رضی عبدالعباس» 21 ساله، «علی عبدالله رضی عبد العباس» 22 ساله، «احمد رضی عبدالعباس» 23 ساله، «سلمان رضی عبد العباس» 24 ساله، «جعفر رضی عبد العباس» 27 ساله و «نجم عبدالله رضی عبد العباس» 31 ساله.

پدر این 9 شیعه بحرینی با اشاره به ادامه کشتار، سرکوب و نقض حقوق بشر در این کشور گفت: نجم عبدالله روز 5 جولای 2012 و هنگام یورش نیروهای آل خلیفه به خانه به اتهام تجمع غیرقانونی و قرار گرفتن در مقابل نیروهای امنیتی بازداشت شده است. آنان پس از بازداشت وی درب‌ها و پنجره‌‌های منزل را شکسته و فرزندم را با خود بردند.

وی افزود: حسین عباس نیز در 10 سپتامبر 2012 و پس از یورش نیروهای امنیتی به منزل پسر عمویش به جرم تجمع غیرقانونی بازداشت شده است.

این پدر صبور بحرینی با بیان اینکه رژیم آل خلیفه توانایی درک صحیح اوضاع را ندارد اظهار کرد: جعفر نیز در 22 اکتبر 2012 و پس از یورش به آپارتمان برادرش به اتهام تجمع غیر قانونی و در اختیار داشتن مواد آتش زا دستگیر شده است. دستگاههای قضایی وی را به 4 سال حبس محکوم کرده اند.

حاج رضی عبد العباس همچنین گفت: سلمان در 24 ژانویه 2013 به اتهام تجمع غیر قانونی و در اختیار داشتن مواد آتش زا دستگیر شده و به 3 سال زندان محکوم شده است. علی نیز در 2 ژوئن 2013 پس از یورش به خانه اش دستگیر شده است و محمد هنگام خروج از خانه برای خرید دستگیر شده است.

پدر 9 شیعه زندانی دربند رژیم آل خلیفه اظهار کرد: یوسف نیز پس از یورش نیروهای رژیم آل خلیفه به بیمارستان الشفاء در 6 آوریل 2013 دستگیر شده و به اتهام تجمع و در اختیار داشتن مواد آتش زا به 3 سال زندان محکوم شده است.

دبیر کل جمعیت الوفاق نیز در این دیدار با اشاره به اقدامات سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه گفت: بحرین بیشترین تعداد زندانی سیاسی در دنیا دارد.

شیخ علی سلمان ادامه داد:  برخی می‌خواهند که به خارجی تابعیت بحرینی دهند و زمینه فعالیت آنها را در دستگاه های امینتی به وجود آورند و از آن به عنوان مزدور برای سرکوب ملت استفاده کنند؛ این گروه خواستار مشارکت ملت بحرین در روند سیاسی کشور نیست. آنها می‌خواهند که بحرین بی ثبات باقی بماند.

دبیرکل جمعیت وفاق در این دیدار با ابراز همدردی و دلداری با این خانواده بحرینی بر آزادی هرچه سریعتر زندانیان دربند تاکید کرد.

بحرین؛ کشور کوچک حاشیه خلیج فارس از فوریه 2011 صحنه برپایی تظاهرات گسترده بوده است. حکومت بحرین حاضر نیست به خواسته های مردم این کشور گوش کند که خواهان دموکراسی و اصلاحات هستند و  تاکنون دهها معترض بحرینی را به شهادت رسانده و بسیاری از فعالان سیاسی را بعد از اعتراف گیری، به زندانهای طولانی مدت محکوم کرده است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار