نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > شیعیان مصر، هدف جدید العربیه
 


شماره خبر :٣٠٧٨٢٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/07/22    ا   ٠٨:١١

شیعیان مصر، هدف جدید العربیه
شبکه سعودی العربیه در جدیدترین اقدام ضدشیعی خود، با دعوت از افرادی که آنان را نمایندگان شیعیان مصر نامید، تلاش کرد شیعیان مصر را "گروهک قانون‌گریز" و تابع کشورهای خارجی قلمداد کند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : شیعیان مصر، هدف جدید العربیه

شبکه العربیه در یکی از بخش های سلسله برنامه "مهمة خاصة" (مأموریت ویژه) با عنوان "شیعیان مصر و بحران هویت"، تلاش کرد با ارائه چهره ای مخدوش از شیعیان مصر و باورها و عقاید آنان، افرادی را به عنوان نماینده و سخنگوی شیعیان مصر معرفی کند که از گرایش شیعیان مصر به طرف های خارجی، دریافت کمک مالی و حمایت سیاسی از ایران و دیگر مقوله های تفرقه انگیز سخن می گویند.

العربیه در این برنامه می کوشد شیعیان مصر را اقلیتی معرفی کند که نه بر اساس حقایق و مبانی تشیع، بلکه با "احساسات شیعه گری" زندگی می کنند.

افرادی که در این برنامه به عنوان "سخنگوی" شیعیان مصر معرفی شده بودند، از جمله "محمد الدرینی"، هیچ شباهتی به علما یا بزرگان شیعه ندارند و این در حالی است که در کشورهایی که در آن اقلیت شیعه زندگی می کنند، اصولا کسی به عنوان "سخنگوی شیعیان" وجود ندارد و معمولا علما یا ائمه جمعه و جماعات هستند که در برنامه های مشابه، به اظهار نظر می پردازند.

به نظر می رسد علت گزینش افرادی همچون الدرینی، ستیز آنان با ایران و امکان بهره برداری العربیه از این رویکرد آنهاست که موجب شده عناوین جدیدی چون "سخنگوی شیعیان" ابداع کنند!

فرد مورد استناد العربیه، نه تنها به علما و سخنوران شیعه شباهت ندارد، بلکه از قدرت بیان عادی و معمولی هم برخوردار نیست، چنان که بیننده احساس می کند سطح سواد و جایگاه اجتماعی وی پایین تر از "متوسط" است.

اما بخش مهمتر و شگفت آور این برنامه، تلاش برای ایجاد ارتباط میان تفکر سلفیان مصر با اندیشه مهدویت است! سازندگان این برنامه با طرح افکار افرادی چون حازم ابو اسماعیل (از رهبران سلفی مصر) و اشاره به این که هوادارانش وی را "صاحب مصر" یا به تعبیری، نجات دهنده مصر می دانند، به شیوه ای مضحک تلاش کرد میان اندیشه مهدویت و "صاحب الزمان(عج)" و پندارهای سلفیان مصر رابطه ای برقرار کند.

رویکردهای شیعه ستیزانه العربیه تازگی ندارد، اما روی آوردن به این قبیل روش های ابتدایی که نشانه بی اطلاعی سازندگان این برنامه ها از ابتدایی ترین اصول و مبانی تشیع است، نتیجه ای جز آشکار شدن اهداف پشت پرده آنان در بر نخواهد داشت.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار