نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > نصرالله: ادعای عربستان، نشانه شکست سیاسی است
 


شماره خبر :٣٠١٣٥٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/07/02    ا   ٠٧:٥٤

نصرالله: ادعای عربستان، نشانه شکست سیاسی است
دبیرکل حزب الله لبنان ادعاهای عربستان سعودی درباره حضور ایران و حزب الله در سوریه و "اشغال" این کشور را نشانه آشکار شکست سیاست های حکام ریاض دانست.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  نصرالله: ادعای عربستان، نشانه شکست سیاسی است

دبیرکل حزب الله لبنان، شامگاه دوشنبه در سخنانی که به طور مستقیم از شبکه العالم پخش شد، تصریح کرد: عربستان ادعا می کند که حزب الله و سپاه پاسداران ايران، سوريه را اشغال کرده اند. در حالی که تعداد نيروهاي سپاه پاسداران ايران در سوريه تنها چند ده نفر است و اين نيروها از سال 1982 در سوريه حضور دارند و "چند ده نفر" نمي توانند سوريه را اشغال كنند(!)

نصرالله افزود: حزب الله هم قدرت اشغال سوريه را ندارد و اين اتهام عجيب و غريب نشان دهنده شكست طرف مقابل است. آنچه حزب الله در سوريه انجام مي دهد، در مقایسه با اقدامات ارتش عربي سوريه بسيار ناچيز است.

نصرالله گفت: كساني كه از اشغال سوريه سخن مي گويند، ديگران را به اشغال سوريه و دخالت نظامي در آن دعوت مي كنند. اشغال واقعي سوريه، اقدامي است كه گروه هاي مسلح در سوريه انجام داده اند ، همان گروه هايي كه با حمایت كشورهاي ديگر وارد سوريه شده و اکنون ما را به اشغال سوريه متهم مي كنند.

سيد حسن نصرالله در ادامه  از كشورهاي حوزه خليج فارس و تركيه خواست كه در مواضع خود بازنگري كنند، زيرا اين مرحله با پيچیدگی هاي بسياري روبرو است و تكيه بر راهکار نظامي در سوريه محكوم به شكست است.

سيد حسن نصرالله گفت: واقعيت هاي ميداني نشان مي دهد كه تنها راه جلوگیری از فتنه ها و جنگ ها در منطقه، راه حل سياسي است و سلطه جويي نفعي ندارد. وي خواهان حمايت از راه حل هاي سياسي براي حل و فصل بحران سوريه شد.

نصرالله سپس با اشاره به اقدام کشورهای حاشیه خلیج فارس بر ضد حزب الله، ادامه داد: اقدام دولت بحرين درجرم دانستن هرگونه تماس با حزب الله اقدامی سياسي است كه جاي تعجبي ندارد و علت آن نيز حمايت حزب الله از تحركات اكثريت مردم بحرين است.

وي افزود: واكنش دولت بحرين به برخي مواضع و بيانه ها، نشان دهنده شكست و ضعف اين دولت است. تحركات مردمي در بحرين، تصميمي مستقل از سوي خود مردم بحرين است و آن ها از هيچ كشور يا طرفي تبعيت نمي كنند.

وي همچنين اخراج لبناني ها از بحرين را نشان دهنده ضعف و ناتواني دولت اين كشور دانست و گفت: موضع حزب الله در برابر تحركات مردم بحرين ثابت است و ما از اين موضع عقب نشيني نخواهيم كرد. دولت بحرين مسيري پرتنش را در پيش گرفته است و نبايد گمان كند كه هميشه مي تواند به روند غیر قابل قبول سركوب مردم ادامه دهد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار