نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > فساد سیاسی و وخامت وضعیت اقتصادی عربستان
 


شماره خبر :٢٩٩١٤٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/06/25    ا   ٠٩:١٨

فساد سیاسی و وخامت وضعیت اقتصادی عربستان
کارشناس عربستانی مشکل اصلی کشورش را فساد سیاسی دانست و تاکید کرد که وضعیت اقتصادی نیز در حال وخیم تر شدن است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : فساد سیاسی و وخامت وضعیت اقتصادی عربستان

علی الاحمد در مصاحبه با بیداری اسلامی گفت: من در چهارده سالگی زندانی سیاسی بودم و برادر کوچکم و برادرزاده ام نیز هم اکنون زندانی هستند.

وی افزود: عربستان کشور خفقان و اتهام زنی است و تعداد کاخ های خاندان سلطنتی بیشتر از تعداد مدارس است در حالی که نیمی از این مدارس نیز استیجاری است . این کشور در انحصار خاندانی است که همه مقدرات مردم را به دست گرفته و خود را مالک ثروت های ملی می داند و همه امور سیاسی ، اقتصادی و حتی ورزشی را قبضه کرده است .
این کارشناس عربستانی گفت: وضعیت اقتصادی عربستان روز به روز وخیم تر می شود و هیچ تناسبی بین تولید ملی و خدماتی که به مردم ارائه می شود ، وجود ندارد و املاک و ثروت خاندان سلطنتی قابل مقایسه با دارائی های اکثریت مردم نیست. مردمی که از خانه مسکونی ، آموزش و کمترین خدمات موجود در کشورهای همسایه محروم هستند .
الاحمد اعلام کرد : میانگین واقعی بیکاری در عربستان بیش از 40 درصد است و میانگین بیکاری زنان بیش از 70 درصد است و اکثر مردم قادر به خرید خانه مسکونی نیستند و 70 تا 80 درصد مردم خانه ندارند و اجاره نشین هستند زیرا خاندان سلطنتی اکثر اراضی را غصب کرده است و قیمت زمین را خود تعیین می کند و یک قطعه زمین در منطقه ای کوچک در عربستان گرانتر از یک قطعه زمین در شهر واشنگتن است . 
وی افزود : ثروت پادشاه عربستان بیش از 28 میلیارد دلار است و دارائی فرزندانش میلیاردها دلار است و برادران و برادرزاده هایش حداقل یک تریلیون دلار ثروت دارند که از بیت المال سرقت کرده اند .
الاحمد درباره آزادی بیان در عربستان نیز گفت : همگان می دانند که آزادی بیان در عربستان چقدر محدود شده است و این کشور رتبه نازلی در جدول آزادی بیان دارد و میلیون ها مطلب در توییتر در اعتراض به کم بودن حقوق کارمندان منتشر شده است ولی مطبوعات اعتراض به کم بودن حقوق کارمندان را محکوم می کنند و مفتی عربستان نیز اعتراض به کم بودن حقوق کارمندان را اقدامی غیراسلامی توصیف کرده است و دبیر هیأت دولت هم چنین اعتراضاتی را فتنه خوانده است .

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار