نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > وجاهت غیرقانونی حمله احتمالی آمریکا به سوریه
 


شماره خبر :٢٩٥٣٦٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/06/10    ا   ٠٨:٥٣

هادی محمدی در گفت‌وگو با بیداری اسلامی :
وجاهت غیرقانونی حمله احتمالی آمریکا به سوریه
هادی محمدی مسائل خاورمیانه با اشاره به حمله احتمالی آمریکا به سوریه گفت که این حمله، چه محدود و چه نامحدود، هیچ گونه وجاهت و مشروعیت قانونی ندارد و صرفا برای حفظ منافع منطقه‌ای آمریکا و اسرائیل است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : وجاهت غیرقانونی حمله احتمالی آمریکا به سوریه

 هادی محمدی کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با بیداری اسلامی گفت: دولت آمریکا تلاش می‌کند که موضع و عزم آمریکا برای حمله محدود به سوریه را یک اقدام مشروع و انسانی جلوه بدهد درصورتیکه در هیچ یک از گزارش‌هایی که درباره اهداف احتمالی آمریکا به سوریه منتشر شده است مراکز شیمیایی که آمریکا مدعی است در سوریه وجود دارد هدف قرار نمی‌گیرند بلکه توانمندی‌های نظامی سوریه هدف حملات خواهند بود. این مساله نشان می‌دهد که هدف اصلی آمریکا از سناریوی حمله به سوریه برهم زدن توازن نظامی و تعادل داخلی است.

وی گفت: همچنین باید به این موضوع اشاره کرد که آمریکا به مخالفت‌هایی که در سطح گسترده در سطح منطقه و جهان وجود دارد توجه نمی‌کند و این امر نشان دهنده عدم مشروعیت و وجاهت حمله به سوریه است؛ به ویژه اینکه دولت اوباما دلیل مداخله خود را رژیم صهیونیستی، اردن و ترکیه عنوان می‌کند نه دفاع از مردم سوریه یا کسانی که قربانی حملات شیمیایی شده‌اند.

محمدی در ادامه گفت: هدف آمریکا از حمله احتمالی به سوریه حمایت از گروه القاعده و تروریسم است که در حال شکست هستند و فقدان مشروعیت این اقدام آمریکا این است که خود این کشورها ارسال کننده مواد شیمیایی برای ترویسست‌ها هستند و مدارک آن وجود دارد.

این تحلیلگر مسائل خاورمیانه در ادامه تاکید کرد که آمریکا سابقه طولانی در به کارگیری سلاح‌های کشتار جمعی، نقض قوانین بین‌المللی، حمایت از گروه‌های تروریستی و نادیده گرفتن سازمان‌های بین‌المللی برای اقدامات یکجانبه خود را دارد. این مساله نشان دهنده فقدان مشروعیت اقدامات آمریکا چه محدود و چه نامحدود علیه سوریه است.

وی اضافه کرد؛ یکی از نکاتی که آمریکا و منابع مرتبط با رژیم صهیونیستی و اخیرا نیز دستگاه‌های اطلاعاتی فرانسه از آن یاد می‌کنند این است که به احتمال زیاد همزمان با سوریه، لبنان نیز هدف حملات موشک‌های آمریکا قرار خواهد گرفت که به معنای آغاز یک جنگ منطقه‌ای است و آمریکا باید نسبت به آن پاسخگو باشد و هزینه و واکنش‌های طبیعی در برابر آن را بپذیرد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار