نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > مصری‌ها کمک‌های آمریکا را نمی‌خواهند
 


شماره خبر :٢٨٠٨١٦ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/04/16    ا   ٠٧:٠٢

cnn :
مصری‌ها کمک‌های آمریکا را نمی‌خواهند
کاربران مصری با ایجاد صفحه ای بر روی فیس بوک تحت عنوان "جلوی کمک ها را بگیر"، کمپینی در جهت درخواست قطع کمک های آمریکا به مصر تشکیل دادند و از ایجاد شعبه هایی در همه استان ها برای جمع آوری امضا در حمایت از این طرح خبر دادند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : مصری‌ها کمک‌های آمریکا را نمی‌خواهند

به گزارش بیداری اسلامی ، فعالان ایجاد کننده صفحه، اعلام کردند که امضاهای جمع آوری شده را در اختیار رئیس جمهور قرار خواهند داد تا از او بخواهند که به خواست مردم برای ردّ کمک های آمریکا به مصر تن دهد و مصر را از شر وابستگی به آمریکا برهاند.

شبکه سی. ان. ان خبر داد که در مفاد عریضه ای که برای جمع آوری امضا در نظر گرفته شده، آمده است: "اینجانب امضا کننده این عریضه گواهی می دهم که با کمک های مسموم آمریکا مخالفم و از رئیس جمهور جدید می خواهم به این خواستۀ مردمی پایبند باشد و ملت را از وابستگی به آمریکا برهاند و عرصه تصمیم گیری مصر را از این وابستگی نجات دهد".

در این سند بر کمک های اعطایی از سوی آمریکا به مصر بر اساس توافقنامه صلح با رژیم اسرائیل مخالفت شده است. مبلغ این کمک ها، سالانه سه میلیارد دلار است. امضا کنندگان این سند تاکید می کنند که مصر با داشتن نیروی انسانی، ثروت و جایگاه سیاسی و تاریخی، نیازی به این کمک های ذلت بار ندارد.

در این سند همچنین از عبارت انگلیسی " Against American Aid " استفاده شده و ذیل آن تصویری از شخصیت معروف کاریکاتوری معروف به "حنظله" درج شده است که امضای هنری ناجی العلی، کاریکاتوریست شهید فلسطینی است. در این تصویر، حنظله، پرچم آمریکا را زیر پا گذاشته است.

کمپین "جلوی کمک ها را بگیر" روز شنبه با انتشار بیانیه ای خاطر نشان کرد که برگزار کنندگان این کمپین، همایشی به منظور شناساندن اهداف آن و نمایشگاهی سیار به منظور شناساندن کمپین در سایر شهرها برگزار خواهند کرد.

در این بیانیه همچنین نام مسؤولان برگزاری این ظرح و شماره تلفن آن ها را در 10 استان، اعلام شده است و قرار است هماهنگ کننده های این کمپین در دیگر استان ها به تدریج به این فهرست 10 نفره افزوده شوند.

 

جمع آوري امضا براي جلوگيري از ورود "كمك"هاي آمريكا به مصر

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار