نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > مخالفت نمايندگان تونسي با پيش نويس قانون اساسی
 


شماره خبر :٢٧٣٢٩٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/03/25    ا   ١٤:٢٣

مخالفت نمايندگان تونسي با پيش نويس قانون اساسی
شصت نماينده مجلس ملي موسسان تونس مخالفت خود را با پيش نويس قانون اساسي جديد تونس اعلام كرده و از منصف المرزوقي رئيس جمهوري جديد تونس خواستند تا به مسئوليتهاي خود در اين زمينه عمل كند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  مخالفت نمايندگان تونسي با پيش نويس قانون اساسی

نمايندگان مجلس موسسان قانون اساسی تونس با صدور بيانيه اي، پيش نويس قانون اساسي جديد را مخالف با احكام داخلي مجلس به ويژه ماده 104 كه تعيين كننده صلاحيت هاي هيات مشترك براي هماهنگي است، اعلام كردند.    

گفتني است از مجموع 217 نماينده مجلس موسسان، 60 نفر بيانيه مخالفت با پيش نويس قانون اساسي جديد را امضا كردند اما نمايندگان جنبش اسلامي النهضه ، حزب تشكل دموكراتيك براي كار و آزادي و حزب جمهوري و جنبش وفاء و حزب ابتكار از امضاي آن خودداري كردند.

امضا كنندگان اين بيانيه تاكيد كردند كه پيش نويس قانون اساسي جديد فرار از اختيارات كميته هاي موسسان است و در مقابل نيز از منصف المرزوقي رئيس جمهوري موقت تونس خواستند تا در اين خصوص به مسئوليتهاي خود عمل كند.

اعلام پايان تدوين پيش نويس قانون اساسي جديد تونس در ابتداي ماه جاري، خشم و غضب تشكلهاي پارلماني احزاب مخالف را برانگيخت. احزابي كه پيش از اين با تشكيل نشست مشتركي جنبش اسلامي النهضه را كه ائتلاف حاكم آن را مديريت مي كند، به فريبكاري و دستكاري توافقهاي گفت وگوي ملي متهم كردند.

از سوي ديگر درگيريهايي ميان پليس تونس و شهروندان بيكار درگرفت كه خواهان كار در معدن فسفات واقع در منطقه قفصه در مركز غرب كشور هستند.

نيروهاي پليس نيز به تظاهركنندگان كه با تحصن در راه آهن، از عبور قطارهاي حمل فسفات استخراج شده از معدني نزديك قفصه واقع در 300 كيلومتري جنوب غرب پايتخت جلوگيري كردند، حمله ور شدند.
تظاهركنندگان كه شماري از افراد دانشگاهي نيز در ميان آنان بودند، خواستار كار در شركت فسفات قفصه شدند كه بزرگترين معدن منطقه و سرشار از فسفات است.

خبرگزاري رسمي تونس نيز گزارش داد اين تحصن كه از 31 ماه مه آغاز شده است، به دليل جلوگيري تظاهركنندگان از ورود كارگران به محل كارشان به متوقف شدن كامل فعاليت اين شركت منجرشده است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار