نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > قصاب انگلیسی بحرین مُرد
 


شماره خبر :٢٤٥١٥٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/01/26    ا   ١١:٠١

قصاب انگلیسی بحرین مُرد
«ایان استوارت هندرسون»، مدیر کل سابق دستگاه امنیت و مشاور وزیر کشور بحرین و مسئول شکنجه معارضان بحرینی طی دهه‌های هشتاد و نود قرن بیستم، روز گذشته در منامه، پایتخت بحرین مُرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : قصاب انگلیسی بحرین مُرد

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری مرآة البحرین، منابع بحرینی از مرگ «ایان استوارت هندرسون»، مدیر کل سابق دستگاه امنیت و مشاور وزیر کشور بحرین و مسئول شکنجه معارضان بحرینی طی دهه‌های هشتاد و نود قرن بیستم روز گذشته در منامه، پایتخت بحرین مُرد.

«عادل فلیفل»، سرهنگ سابق وزارت کشور رژیم بحرین که با هندرسون همکاری داشته خبر مرگ هندرسون انگلیسی الاصل را مورد تاکید و تایید قرار داده است.

یکی از فعالان بحرینی درباره مرگ هندرسون نوشت که هیچ کس از مرگ "مهندس شکنجه و سرکوب در بحرین"، جز سگ وفادارش عادل فلیفل از افسران وزارت کشور بحرین و بازوی اجرایی وی متاثر نشد.

هندرسون به دلیل شکنجه معارضان بحرینی به قصاب بحرین شهرت دارد. انتقادات از وی حتی موجب شد تا دولت انگلیس در سال 2000 تحقیقاتی را در مورد نقش وی در سرکوب مخالفان رژیم بحرین آغاز کند.

تحقیقاتی که البته در سال 2001 بدون اعلام نتیجه خاصی پایان یافت. هندرسون به دلیل نقش بزرگی که در سرکوب اعتراضات در بحرین داشت، به «قصاب بحرین» ملقب شده بود.

وی به پاس خوش‌خدمتی به رژیم آل خلیفه در سال 1982 نشان لیاقت نظامی، در سال 1983 نشان افتخار درجه یک بحرین و در سال 2000 نشان اختصاصی شیخ عیسی بن سلمان آل خلیفه را دریافت کرد.

 

در حال حاضر نیز "جان ییتس" عضو سابق پلیس انگلیس از سوی دولت بحرین به عنوان مشاور اصلاحات در نیروی پلیس به خدمت گرفته شده است.

وی که در اسکاتلند به دنیا آمد و اکثر عمر خود را در خارج انگلیس سپری کرد، همچنین در دهه 1950 در کنیا به عنوان افسر پلیس مستعمرات مشغول به فعالیت بود.

وی در جریان بازداشت «ددان کیماتی» رهبر شورشیان مائو مائو نقش اصلی را ایفا کرد و به همین دلیل هم از سوی ملکه و دولت انگلیس مورد تقدیر قرار گرفت. وی در سال 1954 مدال جورج را که بالاترین نشان شجاعت غیرنظامیان در انگلیس است را دریافت کرد و بعدها به دلیل نقش بارزش در سرکوب خیزش مائو مائو نشان ارشد جورج را دریافت کرد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار