نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > اگر انتخابات دوباره برگزار شود مرسی را انتخاب خواهم کرد
 


شماره خبر :٢٤٣٢١٦ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/01/21    ا   ٠٣:٠٨

عبدالمنعم ابوالفتوح :
اگر انتخابات دوباره برگزار شود مرسی را انتخاب خواهم کرد
رئیس حزب «مصر قوی» با تاکید بر اینکه «محمد مرسی» قابل قیاس با «احمد شفیق» نیست، اعلام کرد اگر انتخابات دوباره برگزار شود، مرسی را انتخاب خواهد کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی :  اگر انتخابات دوباره برگزار شود مرسی را انتخاب خواهم کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، «عبدالمنعم ابوالفتوح» طی اظهاراتی در برنامه «أهل مصر» که از کانال «الفضائیه المصریه» پخش شد، اوضاع عمومی مصر را ناامید‌کننده توصیف و نسبت به آینده ابراز نگرانی کرد.

وی گفت که شورای نظامی و مرسی به خواسته‌های مصری‌ها پس از انقلاب عمل نکردند و ما باید برای رفع دودستگی نخبگان و احزاب به منظور تکمیل وحدت ملی تلاش نمائیم.

ابوالفتوح اظهار داشت که ما در بحران اقتصادی بسر می‌بریم و شفاف‌سازی از سوی قدرت حاکمه وجود ندارد اما مصری‌ها قادر هستند از این مرحله عبور کنند.

وی اشاره کرد زمانی که طرح ویژه خود مبنی بر تشکیل کمیته مدیریت بحران متشکل از طرف‌های درگیر را ارائه کرده، البرادعی و حمدین صباحی و کتاتنی از آن استقباد کرده‌اند اما کسانی که از این طرح استقبال نکردند همچنان می‌خواهند پنهانی اقداماتی انجام دهند.

ابوالفتوح اظهار داشت که این طرح دعوت به گفت‌وگو نبود بلکه دعوت به تشکیل کمیته‌ تعامل با بحران‌ها به منظور مدیریت گفت‌وگو به صورت شفاف و روشن بود.

رئیس حزب مصر قوی درباره انتخابات پارلمانی نیز بیان داشت که موضع این حزب در رابطه با انتخابات روشن است، حزب مصر قوی با تحریم مخالفت کرده و به اخوان‌المسلمین نسبت به تک‌روی اخوان‌المسلمین در قدرت هشدار داد و اعضای این حزب مواضع خود را بر اساس منفعت ملی انتخاب می‌کنند.

وی همچنین اظهار داشت که در صورت برگزاری مجدد انتخابات ریاست جمهوری بار دیگر مرسی را انتخاب خواهد کرد و افزود: برخی از نخبگان شفیق را انتخاب کرده و گفتند که ما مصری‌ها بین بد و بدتر یکی را انتخاب می‌کنیم؛ همه از میزان اعتراض‌ها به عملکرد مرسی و حزب وی باخبر هستند اما صحیح نیست که وی را با شفیق مقایسه کنیم زیرا شفیق از عناصر مبارک است و استبداد و دیکتاتوری وی را دارد.

ابوالفتوح در ادامه تاکید کرد که پس از انقلاب طبیعی است که رژیم قبلی بر نظام جدید توطئه می‌کند اما عجیب این است که نظام جدید با این توطئه مقابله نکند؛ برگزاری راهپیمایی جوانان 6 آوریل تاکیدی بر این بود که انقلاب ادامه دارد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار