نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > اسلامگرایان مصری: با خشونت‌طلبان برخورد قاطعانه شود
 


شماره خبر :٢٤١١٨٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1392/01/17    ا   ٢٠:٥٩

اسلامگرایان مصری: با خشونت‌طلبان برخورد قاطعانه شود
گروه‌های اسلامگرای مصر از جمله جمعیت اسلامی و الجهاد و نیز سلفی‌های نزدیک به شیخ حازم صلاح ابواسماعیل، نهاد ریاست جمهوری و اخوان‌المسلمین را به لزوم اقدام قاطعانه علیه سیاستمداران حامی خشونت فراخواندند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : اسلامگرایان مصری: با خشونت‌طلبان برخورد قاطعانه شود

به گزارش بیداری اسلامی ، در پی اقدامات خشونت آمیز اخیر در قاهره، گروههای اسلامگرای مصراز جمله جمعیت اسلامی و الجهاد و نیز سلفی های نزدیک به شیخ حازم صلاح ابواسماعیل از نهاد ریاست جمهوری و اخوان المسلمین خواستند برای مقابله با گروههای سیاسی خشونت طلب، اقدامات قاطعانه اتخاذ کنند.

آنان از نهاد ریاست جمهوری خواستند با آن دسته از گروههای سیاسی که حامی خشونت بوده و به نهاد و موسسات دولتی حمله کرده و از اقدام آشوب طلبان در مسدود کردن راهها تحت عناوین سیاسی حمایت می کنند برخورد قاطعانه بعمل آورند.

گروههای مزبور همچنین رئیس جمهور و اخوانی ها را مسئول اوضاع کنونی کشور دانسته و اعلام کردند: در صورتی که برای مقابله با حامیان خشونت اقدامی قاطعانه انجام نگیرد خود ما علیه احزاب و گروههاهی لیبرال که در دامن زدن به خشونت و ناآرامی در کشور دست داشته و چهره اسلامگراها را خدشه دار کردند، دست به کار خواهیم شد.

اخوانی‌ها فرصت دادن به نهاد ریاست جمهوری را خواستار شدند

این در حالی است که برخی منابع مصری تاکید کردند که در پی درخواست اخوانی ها و حزب آزادی و عدالت به لزوم اعطای فرصت به نهاد ریاست جمهوری برای اتخاذ تصمیمات قاطعانه علیه خشونت طلبان، برخی از نیروهای اسلامگرا از مشارکت در تحریم مرکز رسانه ای مصر وتجمع در برابر مقر جبهه نجات ملی منصرف شدند.

منابع مزبور بعید ندانستند که تصمیم حزب النور مبنی بر خودداری از گفتگو با رهبران جبهه نجات ملی به درخواست تعدادی از نیروهای اسلامگرا اتخاذ شده است زیرا این نیروها در پیامی که لحن تندی داشت از حزب النور خواستند از حضور در گفتگوی مزبور انصراف دهد.

این منابع به نقل از محمد سعد الکتاتنی رئیس حزب آزادی و عدالت فاش کردند که به تعدادی از اعضای جبهه نجات ملی اطلاع داده شد که نهاد ریاست جمهوری درصدد است برای مقابله با عاملان خشونت و حمله به مقر اخوان المسلمین، اقدامات قاطعانه ای انجام دهد.

 مرسی نام افراد ممنوع السفر را اعلام خواهد کرد

از سوی دیگر برخی منابع آگاه مصری فاش کردند که محمد مرسی به زودی دستور تعطیلی ده شبکه ماهواره ای که عامل تحریک خشونت هستند، صادر و 67 نفر از اعضای جبهه نجات ملی را ممنوع السفر اعلام خواهد کرد.

در این میان، منابع نزدیک به جبهه نجات ملی بعید ندانستند که محمد البرادعی بنیانگذار حزب الدستور با در نظر گرفتن چنین احتمالی عازم امارات متحده عربی شد تا به این ترتیب پیش از اینکه نام او در فهرست افراد ممنوع السفر قرار گیرد از کشور خارج شود.

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار