نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > شهادت 11 زن و بازداشت 230 نفر در جریان قیام مردمی بحرین
 


شماره خبر :٢٣٤٨٣٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/12/19    ا   ٠٩:٠٥

یک گزارش حقوق بشری اعلام کرد
شهادت 11 زن و بازداشت 230 نفر در جریان قیام مردمی بحرین
گزارش های حقوق بشری از بحرین در روز جهانی زن نشان می دهد در جریان قیام مردمی بحرین طی 2 سال گذشته 11 زن شهید و 230 تن بازداشت شده اند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : شهادت 11 زن و بازداشت 230 نفر در جریان قیام مردمی بحرین

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از المنار، گزارش های حقوق بشری بحرین که به مناسبت روز جهانی زن تهیه شده حاکی از آن است که از آغاز قیام مردمی بحرین در فوریه 2011 تاکنون 11 زن در این کشور شهید و 230 تن دیگر توسط عوامل رژیم آل خلیفه بازداشت شده اند.

در میان افراد بازداشت شده 2 کودک دختر به چشم می خورند و نحوه بازداشت زنان در بحرین بدین شکل بوده است که 72 نفر در محل کار خود بازداشت شده اند و 65 نفر نیز توسط نیروهای امنیتی فراخوانده شده اند. همچنین 58 نفر از زنان بازداشتی جزء کادر پزشکی بیمارستان ها محسوب می شوند.

بر اساس این گزارش ها، شماری از این زنان همچنان در زندان های رژیم آل خلیفه بسر می برند. گفته می شود نحوه بازداشت این افراد وحشیانه و در برخی موارد در نیمه‌های شب و همراه با توهین و خشونت بوده است.

همچنین شهدای زن نیز به وسیله اصابت گلوله یا استنشاق گازهای سمی و اشک آور به شهادت رسیده اند. مشهور ترین این شهدا "بهیه العرادی" است که به ضرب گلوله نیروهای آل خلیفه به شهادت رسیده است و آخرین این شهدا "امینه السید مهدی" 36 ساله است که چند روز پیش در منطقه "ابوصیبع" بر اثر استنشاق گاز سمی به شهادت رسید.

علاوه بر این موارد، گزارش کمیته حقیقت یاب بحرین حاکی از آن است که خواهران و همسران ده ها شهروند بحرینی که توسط عوامل رژیم آل خلیفه بازداشت شده اند، تهدید شده اند در صورت اعتراف نکردن برادران و همسرانشان به آنها تجاوز خواهد شد.

در جریان این 2 سال همچنین به 2 هزار و 500 منزل حمله شده است که در اغلب موارد همراه با ضرب و شتم اهالی منزل به ویژه زنان بوده است و نیروهای امنیتی آل خلیفه پس از شکست درب منازل برای تحقیر و توهین زنان بحرینی به طور غافلگیرانه وارد اتاق خواب شهروندان بحرینی شده اند و حتی به زنان اجازه پوشش نداده‌اند.

در ادامه این گزارش ها گفته شده است: در 70 درصد موارد یورش به منازل شهروندان بحرینی که اغلب آنها غیر قانونی بوده است دارو و وسایل شخصی اهالی منزل به ویژه زنان به سرقت رفته است.

به عنوان مثال مزدوران آل خلیفه چند ماه گذشته با یورش به یک منزل در منطقه ابوصیبع و ضرب و شتم یک زن مسن به ویژه در ناحیه صورت و همچنین کتک زدن دختر وی، مبالغ زیادی پول، ساعت مچی و موبایل هوشمند وی را به سرقت بردند.

بازداشت زنان در حین یورش به منازل تحقیرآمیز بوده و ساده‌ترین قوانین در برخورد با زنان رعایت نشده است و همچنین بازرسی از زنان چه در منزل و چه در خیابان ها برخلاف شرع و عرف جامعه و قوانین بین الملل بوده است.

در این گزارش ها اشاره شده است که 450 دانشجوی زن و مرد بنا به دلایل سیاسی از دانشگاه‌ها اخراج شده اند و برخی از این افراد محاکمه شده‌اند و حتی دانشجویان زن از این اقدام انتقامجویانه رژیم آل خلیفه مستثنی نشده‌اند. 200 نفر از دانشجویان اخراجی از دانشگاه ها زن هستند.

انتقام آل‌خلیفه از مردم انقلابی بحرین به همین جا ختم نمی‌شود به طوری که بیش از 380 نفر از زنان که در بخش‌های دولتی یا خصوصی شاغل بودند کار خود را از دست داده‌اند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار