نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > انقلاب 14 فوریه بحرین در قالب آمار و ارقام
 


شماره خبر :٢٣٢٩١٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/12/14    ا   ٠٩:٢٠

انقلاب 14 فوریه بحرین در قالب آمار و ارقام
جدیدترین آمار و ارقام ارائه شده از انقلاب بحرین تاکید می‌کند که طی دوسالی که از این انقلاب می‌گذرد، 126 شهروند بحرینی به شهادت رسیده‌اند که 96 نفر آنها مرد و 30 نفر آنها زن بوده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : انقلاب 14 فوریه بحرین در قالب آمار و ارقام

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری ملتقی البحرین، جدیدترین آمار و ارقام منتشره درباره دو سال انقلاب مردمی بحرین تاکید می‌کند که 96 شهروند مرد بحرینی و 30 شهروند زن بحرینی توسط رژیم حاکم بر این کشور به شهادت رسیده‌اند.

براساس این آمار و ارقام اکثر این شهدا را جوانان تشکیل می‌داده‌اند و 20 شهید نیز نوزاد بوده‌اند. همچنین عامل شهادت بیش از نیمی از این شهروندان بحرینی گازهای اشک‌اور و سمی و 23 نفر هم براثر شکنجه در زندان‌های آل خلیفه جان خود را از دست داده‌اند.

در این میان جزیره «ستره» با تقدیم کردن 22 شهید در بین مناطق و روستاهای بحرین اولین به شمار می‌آید و ماه مارس با به شهادت رسیدن 27 شهروند بحرینی در آن خون‌بارترین ماه بین ماه‌های سال بوده است.

براساس آمارهای منتشره توسط پایگاه اطلاع رسانی «اللؤلؤة» 54 درصد شهدای بحرین براثر ترکش‌های برجای مانده از بمب‌های صوتی و بمب‌های گاز اشک آور و سمی جان خود را از دست داده‌اند و پس از آن محرومیت از درمان و ترور در خیابان هر یک با 22 درصد دومین عامل شهادت شهروندان بحرینی عنوان شده است.

همچنین سه چهارم شهدای انقلاب یعنی 75 درصد (96 شهید) را مردان و یک چهارم یعنی 24 درصد (30 شهیده) شهدای انقلاب بحرین را زنان تشکیل داده‌اند و در این بین جوانان قرار گرفته در گروه سنی 20 تا 49 سال با 53 شهید (42 درصد) بالاترین شمار شهدا را به خود اختصاص دادند.

در این میان آمارها نشان می‌دهد، در میان شهدای بحرینی 20 نوزاد نیز به شهادت رسیده‌اند که دلیل شهادت اکثر آنها استنشاق گازهای اشک‌آور و سمی بوده است که نیروهای امنیتی و نظامی رژیم حاکم با هدف آزار و شکنجه و کشتار مردم بحرین آن را به سمت منازل مسکونی شهروندان شلیک کرده‌اند.

اما در خصوص ادات و عوامل شهادت، آمارها نشان می‌دهد که گازهای اشک‌آور و سمی در رتبه اول ادات مورد استفاده رژیم برای کشتار شهروندان بحرینی بوده است، به گونه‌ای که 65 شهروند بحرینی با نسبت 51 درصد براثر استنشاق این گازها جان خود را از دست داده‌اند. پس از آن شلیک مستقیم قرار دارد، به گونه‌ای که 35 شهروند بحرینی براثر شلیک مستقیم نیروهای امنیتی و نظامی آل خلیفه به شهادت رسیده‌اند. گلوله‌های تحریم شده بین المللی «ساچمه‌ای» در این خصوص با کشتن 12 نفر در درجه اول قرار دارد تا پس از آن گلوله‌های آتشین با 10 شهید و زیر گرفتن عمدی با 7 شهید و ترکش‌های بمب‌های صوتی با 5 شهید و ترور با 2 شهید در رتبه‌های بعدی ادات و موجبات قتل شهروندان بحرینی هستند.

در این بین 23 شهروند بحرینی براثر شکنجه جان خود را از دست دادند که 14 نفر آنها در حین شکنجه و 9 نفر آنها پس از آزادی و براثر شدت شکنجه و جراحات وارده و 2 نفر براثر محرومیت از درمان به شهادت رسیده‌اند.

براساس آمارها اکثر مناطق بحرین شهدایی را تقدیم انقلاب 14 فوریه بحرین کرده‌اند. در این بین جزیره «ستره» با تقدیم 22 شهید در رتبه اول قرار دارد که نیمی از آنها از منطقه «الخاریه» با 6 شهید و نیم دیگر از منطقه «مهزه» با 5 شهید بوده است. پس از جزیره ستره منطقه «الدیه» قرار دارد که 10 شهید را تقدیم انقلاب 14 فوریه کرده است تا پس از آن منطقه «المعامیر» با 7 شهید در رتبه سوم و مناطق سفالة و القریة و وادیان با سه شهید و منطقه «مرکوبان» با دو شهید در رتبه‌های بعدی قرار گیرند.

اما از حیث زمانی سه ماهه اول سال 2011 و همچنین 2012 یعنی از ژانویه تا مارس شاهد بالاترین میزان ثبت شهادت شهروندان بحرینی بوده که در این میان ماه مارس سال‌های 2011 و 2012 با ثبت 27 شهید در رتبه اول قرار دارد. براساس آمارهای موجود ماه مارس 2011؛ 17 شهید که همزمان با ورود نظامیان اشغالگر سعودی به بحرین بوده است و ماه مارس 2012؛ 10 شهید را به ثبت رسانده است.

از حیث میانگین شهدا باید گفت، انقلاب بحرین میانگین دو شهید در هر ماه را به ثبت رسانده است، به جز ماه فوریه جاری که در آن شاهد شهادت سه شهروند بحرینی بودیم. همچنین سال 2011 شهادت 59 شهروند و سال 2012 شهادت 62 شهروند بحرینی را به ثبت رسانده است.

و سرانجام اینکه آمارهای موجود نشان می‌دهد که روز چهارشنبه بالاترین میزان شهادت‌ها را با 25 شهید داشته است و پس از آن روز شنبه با 23 شهید و جمعه با 20 شهید قرار گیرند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار