نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > پیروزی ملت بحرین بر دولت قطعی است/ شانس موفقیت مذاکرات محدود است
 


شماره خبر :٢٣٠٨٧٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/12/09    ا   ٠٨:٤٧

شیخ علی سلمان:
پیروزی ملت بحرین بر دولت قطعی است/ شانس موفقیت مذاکرات محدود است
رهبر جریان الوفاق بحرین تاکید کرد که ملت‌ها قوی‌تر از دولت‌ها هستند و هیچ دولتی نمی‌تواند با گزینه های امنیتی خود را به مردم تحمیل کند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : پیروزی ملت بحرین بر دولت قطعی است/ شانس موفقیت مذاکرات محدود است

به گزارش بیداری اسلامی ، شیخ علی سلمان دبیرکل جنبش الوفاق از رهبران انتفاضه مردم بحرین در گفت‌وگو با شبکه خبری المنار تاکید کرد که اتفاقات بحرین به عقب باز نخواهد گشت و تمام جانفشانی های ممکن برای رسیدن به آزادی ، مساوات و دموکراسی انجام خواهد شد.

 

وی تاکید کرد که بحرین در حالی وارد سومین سال انتفاضه مردمی خود شده که حمایت مردمی از این انقلاب از زمان 14 فوریه سال 2011 بیشتر شده است.

شیخ سلمان با اشاره به حضور گسترده مردمی در تظاهرات اخیر در بحرین تاکید کرد که معادله‌ای که این حضور در فوریه سال 2013 تحمیل کرد، اگر به خوبی از سوی نظام قرائت نشود، نیروهای معارض آن را در دست خواهند گرفت.

وی با اشاره به گفت‌وگوهای کنونی تاکید کرد که به علت جدی نبودن دولت در این گفت‌وگوها تا این لحظه و مانور سیاسی و فریب‌کاری آن فرصت موفقیت در گفت‌وگوها محدود است، اما نحوه تعامل مخالفان با این گفت‌وگوها نیز هوشیارانه است و اوضاع داخلی و خارجی را نیز در نظر می‌گیرد.

وی تاکید کرد که گروه‌های سیاسی معارض برای تبدیل هر فرصتی به گفت‌وگوها جدی هستند و می‌ خواهند از این گفت‌وگوها به برون رفت واقعی از بحران برسند، اما شهادت تعداد بیشتری از مردم نشان می‌دهد که دولت در این زمینه جدی نیست. البته مخالفان به دنبال راهکار واقعی هستند، نه مذاکرات و نتایج صوری.

علی سلمان در ادامه نقاط 9 گانه مطرح شده از سوی معارضه در مورد گفتگوهای ملی را ساختارهای گفتگوها خواند و تاکید کرد که این مسایل روند طبیعی است و موضوع جدیدی نیست که به نفع معارضان باشد، بلکه برای دنبال کردن جدی مذاکرات است.

سلمان در ارزیابی از سفرهای خارجی خود به مصر و روسیه که اخیرا انجام شد، تاکید کرد که طبیعی است که معارضان برای اجرای استراتژی های خود با کشورهای مختلف تماس داشته باشند و دیدگاه های خود را به آنها شرح دهند و این موضوع طبعا دخالت در امور داخلی به شمار نمی‌رود.

این مسئول مخالفان بحرینی ارتباط ایجاد کردن بین دو موضوع بحرین و سوریه را اشتباه دانست و گفت که این صحیح نیست که انقلاب ما و پیروزی آن به صورت کامل در گرو موضوعات منطقه ای بویژه اتفاقات سوریه باشد، ما پیشتر به دولت گفته‌ایم که انتظار نداشته باشند ملت بحرین از مطالبات خود به علت عوامل منطقه‌ای عقب‌نشینی کند. البته مسایل امت عربی به هم مرتبط است، اما به صورت کامل این ارتباط وجود ندارد.

وی ابراز داشت که مطالبات نیروهای مخالف دولت اصلاح نظام است و براندازی نظام نیست مخالفان شامل جمعیت ها و شخصیت‌هایی هستند که عناوین مختلفی دارند. البته نظام می‌خواهد این تفکر را در میان مردم ایجاد کند که مخالفان به دنبال براندازی هستند، این در حالی است که همه می دانند که مخالفان خواستار  راهکارهای مسالمت آمیز هستند و مطالبات آنها بهانه قانونی برای بازداشتشان نیست. به همین علت است که زندانیان سیاسی در گزارش پسیونی و دیگر گزارش‌های مشابه زندانی آزادی بیان نام گذاشته شده‌اند، شهروندان در این بازداشت‌ها تحت شکنجه قرار می‌گیرند، این در حالی است که تنها دیدگاه‌های خود را مطرح کرده‌اند.

رئیس جنبش الوفاق تاکید کرد که هر راهکار برون رفت از بحران کنونی باید با تصمیم مردم باشد، چرا که این تصمیم است که مشروعیت به هر راهکاری می‌دهد و بدون این موضوع نمی‌توان مشروعیتی به دست آورد، چون ملت منبع حاکمیت و مشروعیت است. مخالفان بر این نکته تاکید و التزام دارند.

شیخ علی سلمان در مورد منبع اعتقاد و اعتماد خود به پیروزی در این مبارزه تاکید کرد که ملت‌ها قوی‌تر از طاغوت‌ها هستند، هیچ نظامی نمی‌تواند ملت را شکست دهد و گزینه‌ای ندارد که با مطالبات مردمی تعامل کند، بنابراین اراده ملت‌ها همیشه پیروز است.

این چیزی بود که راهپیمایی اعتراض‌آمیز در دومین سالروز آغاز انتفاضه مردمی در بحرین نیز به آن تاکید کرد و نشان داد که ملت عقب نشینی بلد نیست و آماده است تا برای آزادی و مساوات و دموکراسی واقعی جان خود را فدا کند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار