نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > طرح اسرائیلی «بلک بلوک» برای هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی مصر
 


شماره خبر :٢١٩٤٧٠ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/11/12    ا   ٢٠:١٥

طرح اسرائیلی «بلک بلوک» برای هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی مصر
دادستانی مصر از دستگیری یک عضو گروه موسوم به «بلک بلوک» که طرح اسرائیلی برای هدف قرار دادن شرکت‌های نفت و تاسیسات حیاتی مصر را در اختیار داشت،‌ خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : طرح اسرائیلی «بلک بلوک» برای هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی مصر

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه الیوم السابع، دادستانی کل مصر گزارش داد که تحقیقات گسترده درباره یکی از متهمان عضو گروه بلک بلوک که در داخل یکی از ساختمان‌های مشرف به میدان التحریر دستگیر شد، ادامه دارد.

بر اساس این گزارش این فرد طرح اسرائیلی برای هدف قرار دادن شرکت‌های نفت و تاسیسات حیاتی مصر و نقشه این اماکن و نیز دستوراتی برای آتش زدن برخی از مکان‌ها را در اختیار داشت.

دادستانی عالی دولت تحت نظارت قاضی «هشام القرموطی» وکیل اول دادستانی تحقیقات خود با این متهم را آغاز و تدابیر قانونی درباره وی اتخاذ کرده است و این متهم با چندین اتهام از جمله پیوستن به گروه غیرقانونی، خرابکاری و آسیب رسانی به مایملک عمومی و خصوصی مواجه است.

دادستانی اعلام کرد که این فرد به عضویت در گروه بلک بلوک اعتراف کرد و این فرد یک کُد محرمانه در اختیار داشته است.

بر پایه این گزارش این فرد در داخل یک ساختمان مسکونی و در حالی که برای ورود به یکی از واحدهای خالی آپارتمان تلاش می‌کرد، دستگیر شده است.

این فرد لباس مخصوص گروه بلک بلوک را بر تن داشت و به محض دستگیری تحویل پلیس شد.

بر اساس این گزارش همچنین یک فرد دیگر در شهر المحله الکبری که در حال مذاکره با صاحب یک تولیدی برای تولید ماسک‌ها و لباس‌های مخصوص گروه بلک بلوک بود،‌ دستگیر شد.

دادستانی المحله الکبری تحقیقات با این متهم را آغاز کرده و 5 تن از دانشجویان دانشگاه‌ها به دادستانی ابلاغ کردند که این فرد از آنها برای پیوستن به گروه بلک بلوک درخواست کرده است و سعی داشت برخی از افراد را به پوشیدن لباس‌های مخصوص گروه بلک بلوک و ریختن به خیابان‌های قاهره ترغیب نمایند.

در همین رابطه «طلعت ابراهیم عبدالله» دادستان کل مصر سازمان امنیت ملی را مامور کرد تا درباره گروه بلک بلوک و منابع مالی، عاملان پشت پرده این گروه و اهداف و هویت و تعداد اعضای آن تحقیقات بعمل آورند.

تحقیقات دادستانی نشان داد گروه بلک بلوک به عنوان یک گروه سازماندهی‌شده از ماه اکتبر سال گذشته در مصر علنی شده و تعدادی از عناصر این گروه خودروهای متعلق به پلیس و دستگاه‌های امنیتی را آتش زدند و در خشونت‌ها و ایجاد آشوب نقش زیادی داشته‌اند.

در همین راستا «ابراهیم الدراوی» مدیر مرکز "مطالعات فلسطین" در قاهره  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره با اشاره به اینکه جریان بلک بلوک عامل اجرای نقشه بین المللی برای تخریب مصر و ایجاد هرج و مرج در آن است، اظهار داشت: آژانس بین المللی امنیت در راستای تخریب موسسات ملی و دولتی مصر، در تامین مالی و آموزش جوانان جریان بلک بلوک دست دارد.

دومین سالگرد انقلاب در مصر شاهد خروج گروهی به نام "بلوک سیاه" یا "بلک بلوک" در میان تظاهر کنندگان چند روز گذشته مصر بود.‬

این بار این گروه در اسکندریه ظاهر شدند؛ گروهی که به ایجاد آشوب و اغتشاش از جمله آتش زدن یکی از مراکز إخوان المسلمین در قاهره و اقدام به ایجاد حریق در کاخ ریاست جمهوری و تهدید به حمله به ساختمان مجلس شورا متهم می باشد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار