نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > دستگیری ۱۸ نفر از اعضای گروه «بلک بلوک» در مصر
 


شماره خبر :٢١٩٤٥٧ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/11/12    ا   ١٨:١٩

دستگیری ۱۸ نفر از اعضای گروه «بلک بلوک» در مصر
دفتر دادستان کل مصر اعلام کرد که تا ظهر امروز پنج‌شنبه ۱۸ متهم از گروه «بلک بلوک» که در خشونت‌های اخیر دست داشتند، دستگیر شدند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دستگیری ۱۸ نفر از اعضای گروه «بلک بلوک» در مصر

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از المصری الیوم،‌ «حسن یاسین» سخنگوی رسمی دادستان کل گفت که 18 متهم از گروه بلک بلوک دستگیر شده‌اند.

وی افزود که در میان متهمان یک جوان هست که در یک ساختمان در میدان التحریر دستگیر شد و از وی نقشه‌ها و اسناد مربوط به اماکن و موسسات حیاتی در قاهره از جمله بانک‌ها و شرکت‌های نفت به دست آمده است.

همچنین یک متهم دیگر در شهر المحلة الکبری در استان الغربیه واقع در شمال قاهره در حال مذاکره با صاحب یک تولیدی لباس برای تولید ماسک‌های مخصوص گروه بلک بلوک دستگیر شد و تحقیقات نشان داد که وی سعی داشت دانشجویان دانشگاه‌ها و افراد کم سن و سال را برای پیوستن به این گروه تشویق کند.

دو روز پیش قاضی «طلعت عبدالله» دادستان کل مصر به نیروهای پلیس و نیروهای مسلح که مامور بازداشت قضایی مجرمان هستند، دستور داد تا اعضای گروه بلک بلوک و تمامی افرادی که مظنون به عضویت در این گروه هستند، بازداشت کنند.

بر اساس تحقیقاتی که دفتر فنی دادستانی کل بعمل آورده است، نشان می‌دهد که گروه بلک بلوک یک گروه تروریستی است که اقدامات تروریستی انجام می‌دهد.

در همین راستا «ابراهیم الدراوی» مدیر مرکز "مطالعات فلسطین" در قاهره  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در قاهره با اشاره به اینکه جریان بلک بلوک عامل اجرای نقشه بین المللی برای تخریب مصر و ایجاد هرج و مرج در آن است، اظهار داشت: آژانس بین المللی امنیت در راستای تخریب موسسات ملی و دولتی مصر، در تامین مالی و آموزش جوانان جریان بلک بلوک دست دارد.

دومین سالگرد انقلاب در مصر شاهد خروج گروهی به نام "بلوک سیاه" یا "بلک بلوک" در میان تظاهر کنندگان چند روز گذشته مصر بود.‬

این بار این گروه در اسکندریه ظاهر شدند؛ گروهی که به ایجاد آشوب و اغتشاش از جمله آتش زدن یکی از مراکز إخوان المسلمین در قاهره و اقدام به ایجاد حریق در کاخ ریاست جمهوری و تهدید به حمله به ساختمان مجلس شورا متهم می باشد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار