نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > تظاهرات اسلامگرایان اردن برای انحلال پارلمان هفدهم
 


شماره خبر :٢١٧١٩٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/11/06    ا   ٠٩:٤١

تظاهرات اسلامگرایان اردن برای انحلال پارلمان هفدهم
تنها یک روز بعد از انتخابات پارلمانی اردن، جریان‌ها و گروه‌های اسلامگرای اردنی اعلام کردند روز جمعه تظاهراتی به منظور انحلال پارلمان برگزار خواهند کرد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : تظاهرات اسلامگرایان اردن برای انحلال پارلمان هفدهم

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از پایگاه خبری «عمون»، تنها یک روز بعد از انتخابات پارلمانی اردن گروه‌ها و جریان‌های اسلامی و مردمی در بیانیه‌ای اعلام کردند که فردا بعد از نماز جمعه تظاهرات «جمعه انحلال پارلمان هفدهم» برگزار خواهد شد.

در این بیانیه آمده است که شاهد انتخاباتی بوده‌ایم که آن را تنها می‌توان مرگ دموکراسی ملی و انحراف حکومت از مسیر اصلاحات دانست و همچنین ارائه تصویری به جهان که با انتخابات پارلمانی فرایند اصلاحات تکمیل شده است.

جریان‌های اسلامی و مردمی افزودند که ما به همراه همه اردنی‌های آزادی خواه و اصلاح طلب در برابر خواسته حکومت برای تصاحب حق حاکمیت مردم ایستادگی می‌کنیم.

انتخابات پارلمانی اردن از سوی بزرگترین احزاب اسلامگرا  لیبرال و ملی اردن تحریم شده بود و بعد از اعلام نتایج اولیه دست کم یک نفر در اعتراضات به نتایج شمارش آراء در استان‌های جنوبی اردن کشته و چند تن دیگر زخمی شدند.

این در حالی است که اخوان المسلمین اردن در مورد وجود طرح جایگزینی از سوی حکومت برای دخالت در انتخابات و افزایش درصد مشارکت مردم هشدار داده بود.

«زکی بنی رشید» معاون دبیر کل اخوان المسلمین اردن تأکید کرده است که آمار اعلام شده از سوی هیئت مستقل انتخابات غیرمنطقی و باور نکردنی است و حکومت می‌توانست این نمایش را بهتر کارگردانی کند تا راحت‌تر بتوان آن را باور کرد.

بر اساس نتایج اولیه شمارش آراء اغلب نامزدهای انتخاباتی حامی حکومت و کاندیداهای مستقل موفق شده‌اند کرسی‌های پارلمان هفدهم را از آن خود کنند و دست کم 3 نفر از نامزدهای انتخاباتی که به اتهام خرید آراء مردم در زندان «جویده» به سر می‌برند موفق شده‌اند به پارلمان راه پیدا کنند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار