نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > نیروهای انقلابی و سیاسی مصر خود را برای سالگرد انقلاب آماده می‌کنند
 


شماره خبر :٢١٦١٥٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/11/03    ا   ٠٧:٤١

نیروهای انقلابی و سیاسی مصر خود را برای سالگرد انقلاب آماده می‌کنند
تکاپوی جنبش‌های انقلابی و سیاسی مصر برای بزرگداشت دومین سالگرد انقلاب 25 ژانویه در حالی ادامه دارد که برخی گزارش‌ها از برگزاری تظاهرات گسترده در قاهره و جیزه حکایت دارند
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : نیروهای انقلابی و سیاسی مصر خود را برای سالگرد انقلاب آماده می‌کنند

به گزارش بیداری اسلامی ، جنبش‌های انقلابی و سیاسی مصر در حالی برای بزرگداشت دومین سالگرد انقلاب 25 ژانویه به جنب و جوش در آمده‌اند که برخی خبرها از برگزاری تظاهرات گسترده در قاهره و جیزه در برابر استانداری‌ها به جای میدان‌های اصلی حکایت دارند.

در این میان جنبش‌ها و نیروهای انقلابی در نشست مقدماتی مربوط به برگزاری دومین سالگرد انقلاب مصر، تاکید کردند که هر یک از احزاب و یا گروه‌های سیاسی باید به حامیان خود در استان‌های مختلف در مورد برگزاری راهپیمایی‌ها و تظاهرات گسترده به سمت ساختمان استانداری به جای میدان‌ها اطلاع رسانی کند.

نیروهای انقلابی از برگزاری چهار راهپیمایی اصلی خبر داده و اعلام کردند راهپیمایی اول با شعار "عدالت اجتماعی – نه حکومت ظلم و فقر" از سوی جریان ملی، مصر آزاد، لیبرال‌های انقلابی و اتحادیه جوانان برگزار خواهد شد.

راهپیمایی دوم نیز از سوی حزب "الدستور" و با عنوان راهپیمایی "دولت قانون" از مقابل مسجد الفتح و با شعار "نه دادستان و نه محاکمه‌های نظامی" برگزار خواهد شد و مسیر آن به سمت ساختمان دادگاه عالی و از آنجا به سمت میدان التحریر خواهد بود.

راهپیمایی سوم نیز از مقابل مسجد مصطفی محمود آغاز می‌شود و شعار آن "نه قانون تورم و استبداد" خواهد بود و از سوی حزب "ائتلاف مردمی سوسیالیسم"، "ششم آوریل"، "جبهه دمکراتیک" و "جریان مردمی" و "جنبش عدالت و آزادی جوانان" برگزار خواهد شد.

اما راهپیمایی چهارم نیز به سمت دفتر نخست وزیری برگزار خواهد شد و شعار آن "راهپیمایی سرنگونی دولت شکست خورده اخوان المسلمین" خواهد بود که از سوی جوانان انقلابی سازماندهی شده است.

سازمان دهندگان این راهپیمایی‌ها به منظور هماهنگی بین استان‌های مختلف در مورد تشکیل اتاق عملیات مرکزی در مقر جریان "مردمی مصر" به توافق رسیده‌اند و بر این اساس هر حزب و یا گروه سیاسی باید نماینده خود را برای هماهنگی با کمیته دفاع از تظاهرات کنندگان در نظر بگیرد تا در صورت بروز هرگونه اتفاقی که مستلزم دخالت قانونی از سوی وکلای مدافع در قاهره و سایر استان‌ها باشد، از قبل هماهنگی صورت گرفته باشد.

همچنین قرار است در تظاهرات روز 25 ژانویه درخواست‌هایی مبنی بر لغو قانون اساسی و برکناری گروه اخوان المسلمین و دولت هشام قندیل به دلیل شکست آن در اجرای اهداف انقلاب و نیز درخواست آزادی و عدالت اجتماعی مطرح شود.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار