نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > درخواست مصر از پادشاه عربستان برای آزادی جیزاوی
 


شماره خبر :٢١٥٨٧٨ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/11/02    ا   ٠٩:٥٨

درخواست مصر از پادشاه عربستان برای آزادی جیزاوی
سفیر مصر در ریاض از ارائه درخواست به پادشاه عربستان سعودی برای عفو «احمد جیزاوی» وکیل مصری که به اتهام واهی در این کشور بازداشت و به حبس و شلاق محکوم شده است، خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : درخواست مصر از پادشاه عربستان برای آزادی جیزاوی

به گزارش  بیداری اسلامی به نقل از المصری الیوم، «عفیفی عبدالوهاب» در حاشیه آمادگی برای برگزاری اجلاس توسعه اقتصادی و اجتماعی در ریاض، گفت که وزارت خارجه مصر طی درخواستی به ملک «عبدالله بن عبدالعزیز» عفو جیزاوی را خواستار شده است.

وی اشاره کرد که همسر جیزاوی و خواهرش به دنبال صدور حکم حبس و شلاق برای جیزاوی، درخواست عفو را به سفارت مصر در ریاض ارسال کرده‌اند و سفارت نیز آن را به وزارت خارجه در قاهره بازگرداند تا اقدامات لازم در مورد آن را انجام دهند.

عبدالوهاب درباره نوع روابط مصر و عربستان نیز اظهار داشت که روابط بین دو کشور خوب است و رایزنی مستمر وجود دارد و سفر وزیر خارجه مصر در دو هفته گذشته به ریاض در راستای رایزنی سیاسی و فعالیت کمیته پیگیری بین دو طرف بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نزدیکی مصر و ایران به یکدیگر بر روابط قاهره و ریاض تاثیر خواهد گذاشت، گفت که نزدیکی مصر با هر کشور دیگری هرگز به ضرر روابط مصر و عربستان نخواهد بود و این تاثیرگذاری محال است.

چند روز پیش دادگاه عمومی شهر جده «احمد الجیزاوی» را به پنج سال زندان و 300 ضربه شلاق و دوستش اسلام بکر را به شش سال زندان و 400 ضربه شلاق به اتهام وارد کردن قرص های مواد مخدر به عربستان محکوم کرد. جلسه دادگاه 15 دقیقه طول کشید و در این جلسه یاسر علوانی مشاور حقوقی کنسولگری مصر در جده حضور داشت و الجیزاوی و دوستش از وی خواستند تا به احکام صادره در طول 30 روز از زمان صدور آن اعتراض کند.

احمد الجیزاوی در هفدم ماه آوریل سال 2012 میلادی هنگام ورود به شهر جده برای انجام مناسک حج به همراه خانواده اش، در فرودگاه بازداشت شد و این بازداشت باعث بروز موجی از اعتراضات مصری ها جلوی سفارت عربستان در قاهره و سفر مقامات عربستان به ریاض شد.

مسئولان سعودی اتهام حمل قرص های مخدر را به الجیزاوی وارد کرده‌اند اما فعالان سیاسی و حقوقی مصر تاکید می کنند که وی به خاطر انتقاد از شاه سعودی و شکایت از او بازداشت و محاکمه شده است.

فعالان سیاسی وحقوقی مصر گفته‌اند: حکم زندان الجیزاوی فقط به خاطر بیان عبارت‌هایی که مسئولان سعودی آن را اهانت به شاه خود دانسته اند، نبوده بلکه به این خاطر بوده است که الجیزاوی علیه عبدالله بن عبدالعزیز شاه سعودی شکایت کرده و در آن از او خواسته است که بازداشت شدگان مصری زندانی بدون احکام قضایی در عربستان را آزاد کند.

شبکه عربی اطلاعات حقوق بشر صدور حکم زندان و شلاق علیه وکیل مصری در عربستان را محکوم کرد و آن را «سیاسی» دانست.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار