نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > اتحادیه قضات تونس خواستار استقلال دستگاه قضا شدند
 


شماره خبر :٢١٠٤٠٥ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/10/18    ا   ١٦:٠٣

با فاجعه بار خواندن پیش نویس قانون اساسی
اتحادیه قضات تونس خواستار استقلال دستگاه قضا شدند
اتحادیه قضات تونس پیش نویس قانون اساسی تونس در بخش مربوط به دستگاه قضایی این کشور را با اصل استقلال دستگاه قضا و عدم دخالت دیگر قوا در کار آن مغایر می‌دانند.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : اتحادیه قضات تونس خواستار استقلال دستگاه قضا شدند

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از روزنامه اماراتی البیان، اتحادیه قضات در تونس لایحه شورای عالی قضایی که در پیش نویس قانون اساسی در مجلس موسسان این کشور در دست بررسی است مورد انتقاد قرار داد و شیوه تدوین فصل های خاص مربوط به قوه مجریه که آن را  موجب دخالت در دستگاه قضایی و سیاسی کردن آن خواند محکوم کرد.

روضه العبیدی رئیس اتحادیه قضات تونس پیش نویس قانون اساسی را فاجعه آمیز خواند و گفت: این پیش‌نویس ضربه دردناکی است که نتایج منفی آن شامل حال همگان خواهد شد.

وی افزود: بر اساس لایحه شورای عالی قضایی تنها یک چهارم اعضای این شورا منتخب خواهند بود و مابقی منتصب هستند و این لایحه بر طبق خواسته ملت و قضات تونس نیست و قوانینی که در پیش نویس مربوط به دستگاه قضایی آمده است موجب سیاسی کاری در دستگاه قضایی و به بار آمدن مصیبت بزرگ برای تونس می شود.

وی تاکید کرد: مجلس موسسان به دنبال قرار دادن دستگاه قضایی در دست قوه مجریه و مقننه است که با استقلال دستگاه قضایی در راستای حمایت از شهروندان و تضمین حقوق آنها مغایر است.

العبیدی در نشستی خبری در ساختمان دفتر قضات در وزارت دادگستری تونس تاکید کرد: قضات لایحه شورای عالی قضایی را نمی پذیرند و هر امر مربوط به انتخاب اعضا یا نامزد شدن برای عضویت در آن را تحریم می کنند.

وی بر آمادگی اتحادیه قضات برای برپایی اعتراضات در این زمینه را تاکید کرد و گفت: تعامل مجلس موسسان و دولت با پرونده دستگاه قضایی و وارد کردن این موضوع به کشمکش های سیاسی و سهم بندی های حزبی فاجعه آمیز خواهد بود و دستگاه قضایی باید بی طرف و به دور از اختلافات سیاسی باشد.

العبیدی گفت: مجلس ملی موسسان به خودش و ملتش و دستگاه قضا خیانت کرد و وضعیت دشواری که دستگاه قضایی تونس با آن روبه رو است خطری برای این کشور است.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار