نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > تروریست‌های تونس با نام جهاد در راه خدا عازم سوریه و عراق می‌شوند
 


شماره خبر :٢١٠١٠٢ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/10/18    ا   ١٠:٠٣

تروریست‌های تونس با نام جهاد در راه خدا عازم سوریه و عراق می‌شوند
هرچند محافل رسمی تونس آموزش تروریست‌ها در مرز این کشور و اعزام آنان به عراق و سوریه تحت عنوان جهاد در راه خدا را تکذیب کردند اما تحقیقات ارتش الجزایر بر این موضوع صحه گذاشت.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : تروریست‌های تونس با نام جهاد در راه خدا عازم سوریه و عراق می‌شوند

به گزارشبیداری اسلامی، این نخستین باری نیست که موضوع تروریست و گروه‌های مسلح ونیز پایگاههای نظامی آموزشی آنان در مرز تونس، جنجال برانگیز می شود در این میان نکته قابل ملاحظه، سکوت محافل رسمی تونس در قبال این موضوع و تکذیب آن است هرچند این بار تحقیقات ارتش الجزایر عکس این موضوع را ثابت کرده و نشان داد که افراد مسلح و تروریست ها در این پایگاهها آموزش دیده و به نام جهاد در راه خدا به سوریه و عراق اعزام می شوند.

صلاح‌الدّین‌المصری رئیس انجمن تسامح تونس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در این باره اظهارداشت: تحقیقات و بررسی های ارتش الجزایر در ارتباط با پایگاههای آموزش افراد مسلح در تونس نشان داد که مسئولان این پایگاهها، تروریست هایی را که مایلند به گروههای تروریستی ملحق شده و در سوریه و عراق مبارزه کنند، آموزش می دهند.

وی تصریح کرد: ما به عنوان انجمن تسامح تونس از راه حل مسالمت آمیز و دمکراسی حمایت کرده و با هرگونه نظامی گری در انقلاب های عربی و مقابله با استبداد مخالفیم زیرا معتقدیم انتفاضه تنها راه حل برای ملتی که بدنبال تحقق اهداف وخواسته های خود است، و تغییر باید به شیوه ای مسالمت آمیز بدون دخالت بیگانگان و به دور از راه حل نظامی صورت گیرد به ویژه اینکه اگر این وضعیت مربوط به کشوری باشد که مسائل طایفه ای در آن دخیل بوده و فتنه مذهبی نیز در آن جریان داشته باشد و در این خصوص، اوضاع لبنان و پیش از آن الجزایر و نیز عراق و اکنون سوریه دلیل بسیار خوبی برای این وضعیت است.

المصری در مورد تونسی هایی که در این پایگاه‌های مرزی نظامی آموزش می‌بینند تا به سوریه اعزام شوند گفت: این بازی لو رفته و دیگر دست ترکیه و آمریکا رو شده و نمی توان بر سرازیر شدن پول نفت برخی از کشورهای عربی منطقه به این سمت، سرپوش گذاشت.

کانالهای تفرقه ا فکنی بین امت عرب و مسلمان، اعتبار خود را از دست داده‌اند

وی اظهار داشت: کانالهایی که در صدد  تفرقه افکنی بین امت عرب و اسلامی هستند دیگر امروز اعتبار گذشته را ندارند و ثابت شده است که توسل به گزینه های مسلحانه و تروریستی، تاثیر معکوس دارد، بعنوان مثال امروز این عربستان است که با وجود تلاش برای دامن زدن به فتنه گری در سوریه و یا عراق، خود با فتنه داخلی روبه رو شده است.

رئیس انجمن تسامح تونس در مورد اینکه دولت تونس در این خصوص موضعی نداشته است اظهار داشت: متاسفانه موضع دولت تونس در این خصوص به مثابه سرپوش گذاشتن سیاسی برای چنین اقدامات شرم آوری است در حالی که انتظار می رفت موضع آن ریشه دار و اصیل و مبتنی بر گزینه مسالمت آمیز باشد.

وی افزود: آنچه در سوریه جریان دارد نه فقط تلاش برای سرنگونی نظام حاکم آن بلکه نابودی این کشور است درحالی که دولت تونس همچنان از انقلابیون سوریه سخن گفته و هزاران نفراز مردمی را که روزانه قربانی توطئه علیه این کشور می شوند، نادیده می گیرد.

المصری، در مورد راه مقابله با گروههای مسلح در سوریه که تعداد زیادی از مردم بیگناه را به قتل رسانده اند گفت: این مسئولیتی، تاریخی و برعهده هر انسان عرب مسلمان و آزاده ای است که به وحدت امت عرب اعتقاد داشته و خطر اوضاع جاری در سوریه را درک می کند.

وی تاکید کرد: در این خصوص خوب است به اوضاع جاری عراق نگاهی بیندازیم تا با مشاهده فتنه و هرج و مرج موجود در آن از خود بپرسیم گروههای مسلح سوریه را به کجا می برند؟

تونس به دور از مزایده های نخ نما شده سیاسی موضع‌گیری کند

المصری افزود: تونس باید با توجه به ندای وجدان و به دور از مزایده‌های نخ نما شده سیاسی در قبال سوریه موضع‌گیری کند و به خطر جریان وهابی که با عنوان جهاد در راه اسلام در تلاش برای شستشوی مغزهای جوانان است، پی ببرد.

به گفته وی، آنچه اکنون درسوریه جریان دارد نشانه پیروزی مقاومت اسلامی علیه صهیونیست جهانی است و هرچه مقاومت پیروزی‌های بیشتری را تحقق می‌بخشد شاهد شدت عملیات خشونت آمیز و تروریستی با استفاده از عناوین مذهبی و طایفه ای هستیم زیرا عاملان این اقدامات چشم دیدن وحدت امت عرب و مسلمان را نداشته و در تلاش برای ایجاد چند دستگی و تفرقه بین آنان هستند.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار