نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیشنهاد ما
پرونده شجره خبیثه ملعونه
اندیشنامه امت واحده
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار


فرار به عربستان سعودی در حال محاکمه ... به درک واصل شد ...
به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد... به زودی سرنگون خواهد شد...
صفحه اصلي > مخزن محتوای بیداری اسلامی > مطالب 
اخبار > دیدارهای محرمانه افسران اسرائیل با تروریست‌های سوری در اردن
 


شماره خبر :٢٠٩٦٠٤ 

  تاریخ انتشار خبر : 1391/10/17    ا   ١٠:٣٧

دیدارهای محرمانه افسران اسرائیل با تروریست‌های سوری در اردن
سرویس‌های اطلاعاتی غرب از دیدارهای محرمانه‌ای خبر می‌دهند که در اردن بین‌ افسران رژیم صهیونیستی با شورشیان سوری صورت گرفته است.
پایگاه خبری تحلیلی بیداری اسلامی : دیدارهای محرمانه افسران اسرائیل با تروریست‌های سوری در اردن

به گزارش بیداری اسلامی به نقل از خبرگزاری الشرق الجدید، منابع اطلاعاتی غرب افشا کردند که افسران صهیونیستی در این اواخر دیدارهای محرمانه و سری را با عناصر مسحل سوریه در اردن انجام داده‌اند.

این منابع اعلام کرده‌اند که هدف از این دیدارها ایجاد هماهنگی‌های لازم در چارچوب آمادگی آمریکا و رژیم صهیونیستی برای آغاز اقدامات نظامی مشترک در بلندی‌های اشغالی جولان با هدف تشدید محافظت و حمایت از آن است.

منابع مذکور در ادامه اظهارات خود گفتند که مناطق مرزی بین اردن و سوریه هر شب شاهد درگیری‌های نظامی سری است که بین نیروهای ویژه آمریکایی و اسرائیلی و اردنی و عناصر مسلح سوری با نیروهای ارتش سوریه در جریان است .

منابع نظامی دلایل این درگیری‌های مرزی شبانه را در موارد زیر ملاحظه می‌کنند:

- هریک از اطراف درگیر خواهان تشکیل منطقه حائل در طول نوار مرزی است.

- نیروهای آمریکایی، صهیونیستی و اردنی منافع تاکتیکی خود را در این ملاحظه می‌کنند که نفوذ و سیطره خود بر مراکز و برج‌های مراقبت مرزی سوری را تحکیم کنند، چون آنها به خوبی می‌دانند به این طریق می‌توانند اهداف نظامی و غیرنظامی سوریه را در صورت گسترش دامنه نزاع و درگیری راحت‌تر مشخص کنند.

این درحالی است که از سوی دیگر نیز نظام سوریه به خوبی می‌داند، یافتن جای پایی در مناطق مرزی اردن بسیار برای دمشق سودمند خواهد بود.

اولین سود حاصل از این امر برای دمشق بستن راه نفوذ تروریست‌های مسلح به داخل سوریه است، چون براساس آخرین آمارها حدود 5 پایگاه نظامی در اردن اقدام به آموزش یگان‌های ویژه از بین معارضان مسلح سوری می‌کند که توسط نیروهای ویژه آمریکایی و انگلیسی و فرانسوی و چک و لهستانی آموزش می‌بینند.

به این ترتیب هریک از چهار طرف درگیر در مرزهای سوریه و اردن تلاش می‌کنند، با ایجاد منطقه‌ای حائل برای خود مانع تحقق حاکمیت و سیطره طرف مقابل بر این منطقه باشد. اما هنوز توضیحی درباره اقدامات نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی در بلندی‌های جولان و اینکه این طرح چه اهدافی را دنبال خواهد کرد و نحوه و میزان و چگونگی مشارکت نظامیان فراری سوری در این طرح چه خواهد بود، ارائه نشده است.

اما منابع اطلاعاتی غرب ادعا کرده‌اند که ممکن است، این طرح در قالب آمادگی نیروهای آمریکایی و صهیونیستی و همچنین ارتش‌های ترکیه و اردن جهت احتمال استفاده نظام سوریه از سلاح‌های شیمیایی علیه پایگاه‌های نظامی معارضان مسلح باشد که شماری از آنها در خاک این دو کشور (اردن و ترکیه) قرار دارد.

این درحالی است که منابع روسی تاکید کرده‌اند، ارتش سوریه حمله‌ای را که به واسطه تروریست‌های مسلح از اردن صورت گرفته بود، را دفع کردند و در جریان آن موفق شدند، مقادیر زیادی سلاح از این تروریست‌ها ضبط کنند که بخشی از آنها ساخت اسرائیل بود و قرار بود به دست عناصر «ارتش آزاد» در شهر «درعا» برسد.

خبر انجام چنین دیدارهایی توسط روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» نیز منتشر شده بود و این روزنامه در گزارشی از دیدارهای مسئولان صهیونیستی با سرکردگان معارضان مسلح در اردن خبر داده بود.

القدس العربی در گزارش خود عنوان کرده بود که یکی از خواسته‌های سران صهیونیستی آگاهی از محل دفن «ایلی کوهن»، یکی از جاسوسان بسیار معروف صهیونیستی است که توسط نظام سوریه دستگیر و در 18 می 1965 به دار آویخته شد.

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
پرونده ها
پایان قصه حلب
پرونده شجره ملعونه خبیثه آۀ سعود
پرونده تحولات یمن : مظلوم پایدار
پرونده پیروزی حزب الله در جنگ سی و سه روزه
پرونده بررسی انتخابات سوریه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
پرونده واکاوی نقش ترکیه در تحولات منطقه
استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
آخرین اخبار